• Krátkometrážní

Poupata (2011)

Skoro jsem rozkvetla... Drama s přímo úlisným gamblerem, který ničí život sobě a své rodině. Dobrý výběr né tak ohraných herců, i když J. Láska je ještě takové ucho. Každopádně dobrý začátek pro Jiráského, určitě si počkám na další jeho počin. Nejsou to sice úplně čisté 4*, ale rozhodně mi to nepřišlo průměrné.

Obchodník s hrůzou (1993)

Pokud bych to měla srovnat s knižní předlouhou, tak film výrazně pokulhává. Pokus o rychlé shrnutí 600 stran do 120 minut byla jednoznačná blbost. Kniha napínala do poslední stránky, ve filmu je to bráno letem světem, což hrozně ochuzuje!

Ztracená (2001)

Piper Perabo v nejlepší formě. Tři "ženy" a každá zamilovaná, jedna do druhé, další do jiného a další sama do sebe. Film, který velmi bolel. Film, který křičel bezmocí a samotou. A to všechno na pozadí s Meshell Ndegeocello a její Beautiful. Film byl smutný a závěr?...zoufalé ženy dělají zoufalé věci...

Single Man (2009)

Komorně sentimentální psychologické drama o lidské osamělosti. Obsahově zajímavé, vizuálně moc pěkné, minimalistické herectví Colina Firtha skvělé.

Ten kluk (2007)

Je to film, který člověku ještě dlouho po shlédnutí leží v hlavě. Neříkám, že se na něj dívá lehce a rozhodně ho nedoporučuji jako odpočinkový film na sobotní večer. Nicméně tento nenápadný snímek je velice působivý a vyvolává spoustu myšlenek a pocitů. Bylo mi z něj fakt smutno a byla jsem naštvaná na společnost, která nikdy neodpouští a bezcitně odsuzuje nešťastného jedince. Hlavní postava je zahrána velmi přesvědčivě a alespoň u mě, byly sympatie na její straně.

Jeden den (2011)

One Day patří k těm romantickým filmům, které zaujmou svou originalitou i přes dalo by se říct obyčejný příběh. Od první minuty jsem film hltala až do samého konce. Vynikající hudba, která byla to pravé ořechové pro moje uši. Co se týče hereckého obsazení Anne Hathaway a Jima Sturgesse (ty jeho oči!) mám moc ráda a opravdu vytvořili dobrý tým. Film, který mě okouzlil a já si ho znovu ráda pustím a navíc ho hned musím zařadit mezi mé nej filmy. Film, který stojí za to vidět navíc, který se naprosto odlišuje od jiných romantických filmů. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Trošku morbidní film o tom, jak to tak chodí mezi zabijáky. Klasické tarantinovské ztvárnění nemusí být každému po chuti, ale ti kteří mu přijdou na chuť, se doufám budou jako já někdy i hlasitě chechtat. V žádném případě se nejedná o film vážný, hluboký či objevný, ale zajímavý spíše v detailech a jednotlivých scénách.

Romeo, Julie a tma (1959)

Příběh, který chytne za srdce. Knižní předloha i její filmové zpracování v sobě nesou velké poselství - nesouhlas s hrůzami nacismu a strašnému postupu této ideologie vůči židovským obyvatelům. Nebudu porovnávat knižní a filmovou podobu, co je lepší a co horší, myslím, že v tomto případě byl film zpracován výborně podle Otčenáškovy knihy. Když jsem ji kdysi četla, vzpomínám si, že jsem zamáčkla slzu a nechtěla ji dočíst do konce, protože jsem věděla, že to nedopadne dobře. Zkrátka jsem chtěla, aby spolu zůstali napořád. Je to výjimka, když mě něco dojme natolik, abych projevila i příznaky lítosti, ale u tohoto silného příběhu to ani jinak nejde. Uvítala bych tento film v DVD novinové edici.

Láska nebeská (2003)

Já bych tyhle filmy zakázala, protože člověk má pak naději, že za ním i v reálným životě přijde na Štědrej den nějaký ctitel/ctitelka s větou typu "Na Vánoce bychom měli být upřímní, tak tady to teda máš: Miluju tě". To je hrozné tyhle filmy, můžou pak za naší naivitu! Ale jinak to pobavilo, dokonce jsem si i poplakala, což u mě nebývá časté.

Dlouhá cesta (2002)

Tento snímek mě opravdu dostal, jak nejsem na romantické filmy, tak tady to byla výjimka. Vše běží podle plánu, divák neřeší nic a pouze sleduje a z ničeho nic je vám do pláče. Měla jsem z toho asi týdenní depku. Citová ždímačka.