• Krátkometrážní

První krok (2009) (seriál)

Tohle má být seriál pro mladé? Dobře, asi si nepřipadám tak mladá, abych to pochopila. "Frajerský" Pavel Kříž a alkoholička Klára Issová, to není podle mého gusta. A spolu s ulízaným Rudou z Ostravy... Viděla jsem jeden díl a přemýšlím, jestli mám pokračovat. Až na pár vtipných scén jsem se nudila, až to pěkné nebylo. (edit. 5.3.) Přiznávám se, že jsem byla tak zvědavá, jestli teda budou spolu, že jsem si ho stáhla a zhltla celých 13 dílů v jeden víkend. Takové taneční Beverly Hills a Glee, ovšem podle českých poměrů..

The Cake Eaters (2007)

"Naděje je to s křídly, co hnízdí uvnitř nás a pěje píseň beze slov a stále zvedá hlas." Tak z tohohle mám opravdu smíšené pocity. Nevím, co mám cítit. Bylo to tak sakra skvělé a nebo mi to ještě nedochází? Příběh hrstky lidí, které trápí (?) láska a vztahy. Krásná Georgia (než si ostříhá vlasy) a nesmělý Beagle, který nakonec zůstane tím pravým hrdinou (mám na mysli, jak se staral o matku). Byla tam láska, určitá překážka (její nemoc), nesouhlas matky (zdá se mi to, nebo ji opravdu využívala, aby se proslavila?) a příběhy starých lásek. Tenhle kousek budu asi ještě dlouho rozdýchávat.

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Nevím, jestli mě víc uhranul Bear Grylls a nebo jeho schopnost přežití. Každopádně mě to donutilo koupit "nouzovou krabičku záchrany " a příručku o přežití (a to ani nikam nejezdím). U každého dílu se skvěle bavím, i když některé části, kdy jí něco živého nebo nechutného, přetáčím. Tenhle pohledný a zdatný Anglánek byl po jistou dobou mým ideálem. http://www.youtube.com/watch?v=oVD26SRqDVc&feature=related - povedená parodie na tenhle pořad (Kyanid & Štěstí)

Stáhni mě do pekla (2009)

Nevyhovět starým lidem se může šeredně vyplatit... Našlápnutý začátek mi zkazily scény s duchy, které než aby se mi zdály strašidelné, mi přišly spíše k smíchu. Není to tak úplně horor, dokonce jsem se i zasmála. Každopádně dobrý horor, u něhož je pravda, že nebyl zase tak moc strašidelný, i když pár napínavějších momentů a to hlavně díky výborné kameře, se zde najde. Osobně jsem měla největší strach ze zákeřné babky. Obzvláště scéna ve vykopaném hrobu je velmi dobře udělaná. Příběh byl taky solidní a vychytaný závěr filmu nebyl rozhodně na škodu.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

"Ty seš taky jako kytára, ale od Picassa..." Pucholt jako (k)lamač dívčích srdcí a Brejchová jako holka, které mu sedla na lep. Další z Formanových nezapomenutelných komedií. Trochu mi to přišlo jako spojení filmů Hoří, má panenko a Homolků. A ta scéna v posteli, kde leží táta, máma i syn, je snad nejvtipnější moment v české kinematografii.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Další Sandlerovská romanticko-komedie o jednom malým podvodu na finanční zákony USA...Neb když není po ruce ženská, pomůže chlap.

Mluv (2004)

Na začátku vidíme lehce depresivní holku, která začíná na střední, nic se nezdá obzvlášť zvláštní. To ovšem do chvíle, kdy se začne po malých krůčcích odtajňovat příběh, co se stal na konci základky. Skoro celý film jsem si kladla otázky: "Proč sakra zavolala ty policajty na tu párty? Co to s ní sakra je? Je vůbec normální? Proč se tak straní lidí?" Odpověď ovšem přišla až na samém konci filmu (i když jsem ji už začínala tušit), a i když jsem tušila konec, úplně mi vyrazila dech. Na začátku filmu jsem pořád viděla tu křehkou, lehce ukňouranou Bellu ze Stmívání ( i když tady ji více odstávaly uši) a na konci jsem soucítila s holkou, která si prožila ten nejhrůznější zážitek a ještě ji odvrhlo okolí.

Holky z porcelánu (1974)

"My jsme holky z porcelánu, my to máme těžký..." úsměvný příběh o jedné inventuře ve skladu porcelánových výrobků a o láskách i strastech života mezi talíři, hrnky a štikami s rybičkami v hubě.

Romeo a Julie (1968)

Ze všech pojetí tohohle nesmrtelného příběhu, je tohle nejlepší. Říkejte si, co chcete, ale tohle je nesmrtelná klasika. Ty pravdivě zamilované pohledy, punčochy, písnička Time for us a havraní vlasy Julie...