• Krátkometrážní

Zápisník jedné lásky (2004)

Po dlouhé době jsem dostala nepopsatelnou chuť na něco romantického, co chytne za srdce a pohladí po duši. Byl mi doporučen Zápisník, má počáteční nechuť se během pár úvodních minut změnila v něco tak hlubokého, co se mi velmi dlouho nestalo. Já se považuju za konzervativního romantika, a proto mi při každém záběru, kde bylo jasné, že tohle se stává jen ve filmech, poskočilo srdce tak vysoko, že jsem cítila jeho teplo až v krku. Je to velmi originální způsob, jak popsat a natočit lásku.

Forrest Gump (1994)

Go, Forrest, go! FG patří snad již ke klasice, kterou nevidět, by byl hřích. Tom Hanks podal vrholný výkon ve ztvárnění jednoduššího mladíka. Měl k tomu však výborné podmínky - jelikož scénář je vypilovaný, promyšlený a především s poutavým příběhem. FG je skvělou kombinací komedie, citlivosti a také ironie, která se přece jen tak často ve filmu nevidí.

Půlnoc v Paříži (2011)

Vkusná filmová pohádka Woodyho Alana s vkusným, byť možná trochu očekávaným koncem. Z filmu přímo čiší Alanovská poezie. Neseděl mi tam až tak O. Wilson, ale to bude pravdopodobně jenom můj osobní názor. Každopádně nápaditý film, který vás po celou dobu nenásilně a s úsměvem provází nostalgickými představami hlavní postavy.

Taxík (2008) (pořad)

Nevím, jestli mě víc odrazují Hámovy uši a nebo ty blikající barevná světla. Každopádně jediným větším rozdílem je, že lidé nestojej u půltíků, ale sedějí v autě.

Drive (2011)

Obsazení extrémně charismatického a neokoukatelného Ryana Goslinga do něčeho tak vyprávěčsky netradičního a technicky brilantně natočeného, s mými hormony opravdu zatočilo. Gosling nám ukazuje, že je muž mnoha tváří. Ať je to hezounek Noe (Zápisník jedné lásky), nebo pošuk s knírkem Lars (Lars a jeho vážná známost) a nebo tady né moc mluvný Řidič, jehož ruce v rukavicích se krve nebojej.

Vetřelci a lovci - Užij si se psem (2012) (epizoda)

Ach ty dialogy...!! Chvilkama to vypadalo, jako pokus o napodobení amerických detektivek. Což ale musím uznat je, že místy se mi hodně líbilo provedení střihu a kamery a nesmím opomenout Budaře, který se do role úlisného ctitele hodil jako nikdo jinej.

Láska je láska (2012)

"Chtěl jsem být takový, jakýho sis mě vysnila..." Bavila jsem se od začátku až do konce, jednoduchý příběh dá se říct ze života, komický a občas smutný. A hláška Ondřeje Vetchého: "Uděláme z něj Maradonu", vejde do dějin filmových hlášek.

Jmenuji se Sam (2001)

Forrest Gump, Rain Man a Sam jsou jiní, možná naivní, možná dětsky nezákeřní, možná jim jen chybí podlost dospělého světa. Krásný film, úžasný herecký výkon Seana Penna a nádherná otázka malé Lucy: "Tati, Bůh chtěl abys byl takový nebo to byla nehoda?"

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Alkoholik, posera a malý pažravec. Přidejte nesnesitelnou matku, velkou Bertu a navrch dejte do každého dílu novou krasavici a vznikne tohle. Ty hlášky, bože, ty hlášky... ''Kdo má rád prsíčka?'' Jenom mě udivuje, jak Charlie může sbalit tolik hezkých holek. Jak to dělá? Láká je jeho věčně alkoholický stav nebo je snad okouzlily jeho naškrobené košile ve spojení s kraťasy a ponožkami nad kotníky?