Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Klasická demonstrace filmařiny v duchu hesla 'čím víc mrtvych , tím víc Adidas'. PS: Tu šikmookou pipku do scénáře dopsali vyloženě jen aby naplnili gendrový normy... Když už, mohli tam soupnout Cynthii Rothrock (nebo je už pod drnem? či ji někdo natrhnul Rozkrok?)

Thunderbolt a Lightfoot (1974)

Těžce pohodovej film pro chlapy, kterých se dneska už moc netočí. Hollywood se dnes bohužel ubírá směrem, který je poplatný trendu komerční a politicky korektní unisexizace.

Proroctví z temnot (2002)

Podle zmenseneho plakatu jsem si puvodne myslel, ze jde o film ze serie Akta X. Sice jsem se zmylil, ale dejove to nakonec nebylo zas tak daleko. Slusnej mysteriozni nadprumer.

Mazací hlava (1977)

Stopáž! To je hlavním problémem tohoto psychedelického díla. Atmoška je fajn věc, ale na to by stačilo 37 minut. Jinak ta piskajici tasemnice je moc pěkná. Btw. Viděl jsem to dneska po fotbalovém zápase našeho narodaku a musím konstatovat, ze pocity ze sledování obeho byly velmi podobné (zoufalství, beznaděj, smutek).

Válečný fotograf (2001)

Udělejte si čas a mrkněte na to. Určitě lepší časová inevestice než 90% hollywoodské produkce.

Tři mušketýři (2011) odpad!

Ich frštéhe nichts. Tady se snad kompletni tvůrčí tým posral navostro v letním kině. Co tímhle ti imperialisté pro boha sledují. Smysl to nedává, zábavné to taky není, tak jestli tam není nějaká speciální alegorie nebo tak něco.

Rebelka (2006)

Kdyby byl scénář alespoň tak dobrý jako soundtrack, dalo by se na to dívat bez toho, aby ve vás film vyvolal neodolatelnou touhu někomu fyzicky ublížit (ideálně tvůrčímu týmu, který bohužel nejspíš nebudete mít po ruce). Kdyby hlavní hrdinka neměla prdel jak pivovarskej valach, dalo by se věřit tomu, že je to gymnastka. Kdyby autoři nepropagovali a neoslavovali nesportovní chování, možná by se dalo s hlavní postavou sympatizovat. Kdyby hrdinka nemlela hovadiny, byl by film alespoň průměrný (např. Haley ukáže fatalisticky na žíněnku se slovy: "tohle je větší než ty nebo já"). Hovno!

Probudím se včera (2012)

Když bych to měl hodnotit v rámci české televizní tvorby, tak by to byl jasný nadprůměr. Navození atmosféry konce 80. let teda úplně nefunguje, ale pár scén je tam (z hlediska humoru) celkem povedených.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Sejf na kolečkách?