Boat (2007) odpad!

Ano, a toto byl vítězný divácký klip ze speciálního dílu pořadu Natočto! - nejnudnější domácí video. Gratuluji Davidovi, může si hodit kostkou a když bude mít štěstí, vyhraje týdenní zájed do Severního Susexxu, kde bude probíhat výuka angličtiny pro nejmenší!

Smrt on-line (2008)

Sice s nápadem, ale bez atmosféry, což je pro film Gregoryho Hoblita hodně nepříjemné překvapení. Jeho režisérské schopnosti se bohužel film od filmu snižují. Dusno z Prvotního strachu a akčnost Frekvence je tytam, ale že bude Smrt On-Line ještě horší, než průměrně natočená Fraktura, to mě vysloveně zklamalo. Diane Lane ve své role příšerně nesympatická a hlavnímu padouchovi, bůhví jak se jmenoval, chybí zase ranec charismatu. Dvě hvězdy za velmi efektivní mučení v leptavé kyselině. Bez něj by byla Hoblitův film jen "vyžraná" kostra thrilleru.

Co je Andy? (2001) (seriál)

Vtipný seriál s úžasným dabingem Filipa Švarce.

Wenn der Vater mit dem Sohne (1955)

Le, La, Lu, nur der Mann im Mond schaut zu, wenn die kleinen Babies schlafen, drum schlaf' auch du...

Život podle Dana (2007)

Steve Carell táhne romantickou komedii. Br, nemyslel jsem si, že tohle někdy vyslovím, ale je to tak. Za výrazné pomoci režie a scénáře Petera Hadgese předvádí tento americký komik nejspíše nejlepší herecký part svého života a ve dvojici s úžasnou Julliete Binoche sahá až na vrchol. Kvůli o něco slabší závěrečné půlhodince jsem nucen sundat z absolutoria jednu hvězdičku, ale i tak Hedges hravě přehrává fekální komedie Judda Apattowa. Doporučuji v deštivém počasí a s hrnkem horkého čaje.

Funny Games USA (2007)

Co říct? Funny Games jsou stále brutálně silným snímkem, přesto ale jejich přechod do americké verze ona jedna hvězdička nepřežila. Pitt s Corbetem jsou výborní, Haneke v podstatě mele stále to stejně dobré, ale Naomi Watts je na hlavní roli příliš krásná. Díky tomu se člověk při svlékací scéně necítí dotčen, tak, jako u přeci jen obyčejnější tváře Susanne Lothar z originálu. Chtěl bych znát Hanekeho názor, proč vlastně dvakrát vstoupil do naprosto totožné řeky. Její vír jej sice nesmetl k vodopádům, ale originál bude vždycky jenom jeden.

Kasandřin sen (2007)

Jsi pašák Woody! Takto chytře napsanou a zároveň velmi vtipnou kombinaci jsem již dlouho v kinech neviděl. To vše podloženo charismatem herců, skvělou hudbou a krásnou kamerou. Škoda jen těch posledních pěti minut, které jsou vzhledem k předchozímu ději až příliš polopatické. Jinak ale palec nahoru!

Bobule (2008)

Příjemné a velice snadno zapomenutelné. Dobré stravitelnosti napomáhají stále ještě neokoukaní herci, v čele samozřejmě s výbornou Terezou, ale i příjemným Hádkem a Langmajerem. Je to ale příběh, jenž je buď příliš triviální nebo prostě jen špatně odvyprávěný na to, aby jste si na něj druhý den vzpomněli. Je v tom ale chemie, humor a neodolatelná atmosféra léta. Už aspoň vím, kam pojedu v červenci na dovolenou.

BrainStorm (2008) (TV film)

Ke konci jsem ani nedýchal. A to se mi u televizního filmu ještě nikdy nestalo.

Reservation Road (2007)

Ve všech směrech těžce podprůměrný film, který zachraňuje jen kvalitní výkon Marka Ruffala. Jinak Terry George citově vykrádá od první minuty a nepomáhá mu ani příšerně napsaná postava Ethana, díky které se Joaquin Phoenix po celou stopáž filmu tváří jako Andrea Čunderlíková v Nemocnici na kraji města.