Údolí stínů (2002)

Válečná slabota. Mel byl tenkrát ještě dobrej, ale za mě nepřehlednost, spousta klišé, moc neválky.

Joey (2004) (seriál)

Joey byl v Přátelích jeden z nejlepších, ale tam jen doplňoval svojí blbostí ostatní, když je na tom postavenej celej seriál je to horší. A úroveň humoru už taky zůstala v rámci posledních sezón Friendů.

Argo (2012)

Nebejt to based on true story asi bych se na to díval jinak a řikal si, co všechno ty Američany nenapadne, ale tou historickou inspirací to chytá úplně jinej rejd. Trocha dobrýho rejpnutí v úvodním představení situace, akční začátek a pak klasický americký vymejšlení co s tim, který mě právě kvůli tý skutečnosti výjimečně bavilo. Klišoidní na vteřinu přesný zásahy štěstí v závěrečný části filmu jsem tentokrát ani neřešil, protože i s předtuchou dobrýho konce jsem byl ve finále napnutej jak Goodmanovy trenky. Další povenej Affleckův režijní zářez.

Předčítač (2008)

Kate hraje famózně, Kross je u mě na ránu a někde uprostřed je ten jinak dobrej film moc dlouhej. Člověk by nakonec tý bachařky i litoval, ale to bysme museli bejt u nás, aby jí to prošlo. Ten film mě bavil a paralelně přenášel vztek z neschopnosti sebereflexe pod dojmem něčeho, co ve skutečnosti takovej dojem nezasluhuje.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Hrůza nacismu se dá ukázat i v dalším rozměru a netřeba k němu válečných front nebo konspirujících odbojářů a sadistických gestapáků. Dětem se hold mozky vymejvaj hůř, narozdíl od jejich starších árijských sester. Ten film mě tak zboural, že přejdu i reálnost podkopání se do vyhlazovacího tábora.

Vůně vanilky (2001) (TV film)

Tohle mě zbytečně nenadchlo. Vůbec mě neseděla hudba, o něco míň mi neseděli Munzarová a Štolpa. Příběh veskrz smutnej, ale na můj vkus až moc uměle našroubovanej na konec války, celkově začínám mít pocit, že Strachoj jeho vazba na Konášovou škodí.

96 hodin: Odplata (2012)

Ani hodně nevalný očekávání mě nespasilo, protože sem čekal, že aspoň akce bude na úrovni, bohužel se to nepovedlo, o nastrojenym příběhu nemluvě. ** a mám pocit, že jedna je jen za to, jak umně dokázal tatínek svoji dceru znavigovat po Paříži.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Oběť největší - já fakt čekal, že to odskáče Harry. Místo toho umírali lidi kolem něj, jen tak mimo záběr a možná proto,možná kvůli mýmu nečtenářskýmu původu sem u toho ani nestih nějaký emoce. Potěšilo mě flashbackový obrácení Snapea na dobrou stranu, závěrečná výprava na nástupiště 9 a 3/4 a Albus Severus Potter se mělo dát až za titulky, aby si člověk nemyslel, že je to myšlený vážně.