Dožeň, co se dá! (1999)

Dožeň co se dá je skvělá komedie. Adam je hrozně roztomilej, nešikovnej a komicky naivní, když se má setkat s normálním světem na povrchu z čehož plynou komický situace. Eva mu zdatně sekunduje. Film má rozhodně i další rozměr, což mu slouží ke cti, protože nezůstal jen u komedie ale zachází do hloubky tím, že skrz Adama ukazuje lidem, že by si měli vážit obyčejných věcí kolem sebe, jakými je třeba modré nebe nebo dává důraz na to, že by se děti měli později starat o své rodiče, což Adam vše dělal a ukazoval tak nám všem, jak bysme se asi měli chovat a minimálně nám tím chtěli tvůrci říci, abysme se nad sebou zamysleli.

Fimfárum 2 (2006)

Zopakování jedničky, akorát zde máme o jeden příběh míň, takže se mohla zvýšit stopáž jednotlivých povídek. Postavičky už nejsou tak správňácky odpudivé, ale to zas tak nevadí. Je tu zase pijan, čert a podobné věci. Zamrzí absence vypravěče v předmluvě každé pohádky. Co se týče povídek, nejvíc mě určitě bavilo "Proč je moře slané?", tam jsem se opravdu zasmál při scénách v pekle, takže 100%, ostatní bych hodnotil kolem 70, takže hodnotím stejně jako první díl Fimfára, i když se mi první líbil přeci jenom o trochu víc.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Fimfárum je werichovsky roztomilé a co se týče loutek, tak jejich ztvárnění přesně zapadá a jedná se o správné ksichty, což přesně dolaďovalo atmosféru. Vypravěč taky bez chyby. Jedná se o pět rozdílných příběhů, ve kterých se objevují čerti, vodníci, ale také lidské neřesti jako je lakota nebo nevěra a to vše je docela poučné. Nejsilnější povídkou asi zůstává Lakomá Barka, ale ostatní jsou v těsném závěsu. Jen díky slabšímu Františkovi Nebojsovi, který je znatelně horší než ostatní čtyři povídky nedávám plné hodnocení, ale jinak paráda!

Stopy krve (2006)

Říkal jsem si, že není možný natočit film s takovou stopáží pouze o tom, že jeden vraždí dva, že je to moc málo na zaplnění filmu a měl jsem pravdu - nejde. Nebo možná Němci to neumí, ale tohle bylo příšerný. Film natahovanej jak něco zbytečnou vatou, kdy borka furt jede z kopce nebo šlape po rovině a přitom tak bestiálně řve, že už byste si přáli, aby zdechla a byl klid konečně. A jako bonus je tak ošklivá, že se na ní nedá ani dívat. Vražda skokem na kole? WTF? Tak za co mám dát tu hvězdu? Jo aha vlastně za tu úvodní hudbu, ta byla dobrá.

Tajemný let (2005)

Zase další nevyužitý potenciál. Thriller s takovýmhle nápadem měl být nabušenej napětím a gradací jak nikdy, což se u Tajemného letu opravdu nestane a přitom by na čem bylo stavět. Začátek se bohužel táhne jako žvýkačka a když už po nástupu do letadla čekáte na nějaké stupňování napětí, buďte v klidu, protože se ničeho nedočkáte a pak najednou z ničeho nic přijde konec tak nečekaně, že jste vlastně zklamáni tím, že se film prakticky ještě vůbec nerozjel a už končí. Pozitivem tak opravdu zůstává Hornerova dramatická hudba, záporák Carson a Sean Bean co by kapitán letadla. Jodie Foster se sice snaží a hraje starostlivou matku dobře, ale i přesto mi byla v některých situacích nesympatická.

Česká spojka (2002)

Trochu slabší akční film, kterej jakoby neví o čem by vlastně měl být. Zápletka je taková jednoduchá, ale i přesto někdy zamotaná a jakoby scénárista nevěděl, jak to má celé vymyslet s tou bombou. K dobru samozřejmě přičítám to, že se natáčelo z velké části v Praze a také přítomnost českých herců jako třeba Jákl nebo Vašut. Anthony Hopkins je tu zase nejvíc cool a sympatickej stejně jako Chris Rock, jehož začátky coby falešného agenta CIA splnily komediální úlohu filmu.

Skála (1996)

Asi jsem fakt pochopil, že je to dnes už klasika akčního žánru a právem. Akce je tu požehnaně a je docela i nápaditá, aby se člověk nikdy nenudil. Pokud jde o herce, tak na jedný straně výbornej Harris a proti němu na půdě Alcatrazu stojící snad ještě lepší Sean Connery a trochu komickej Nicolas Cage, kterej se ale pak postupem děje najde a není už tak podělanej. Tuhle akci jsem si užil, ale někdy působila trochu křečovitě, takže dávám 80%.

Halloween III (1982) odpad!

Kde je Michael Myers? Kde je kultovní hudba oznamující příchod tohohle zabijáka na scénu? Divím se panu Carpenterovi, že tomuhle braku dal jedinou notu do soundtracku. Trojka je obyčejná snůška kravin a s pravým Halloweenem nemá společnýho vůbec nic. Lidi jako roboti a vraždící masky? To ne a navíc ty roboti hráli tak prkenně, jako by byly zhypnotizovaný a mě to prostě vadilo. Ubohost a poplivání legendy.

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Původní seriál jsem jako malej docela hltal a byl jsem zvědavej na moderní verzi. No musím říct, že tady trochu nadhodnocuju, ale co už. Novej KITT je zatraceně cool v každým záběru a mám pro něj prostě slabost. Záporáci jsou jak mají být a i když je příběh celkem jednoduchej a Mike Traceur nemá takové charisma jako kdysi David Hasselhoff (jehož kratičký štěk potěšil), nemůžu dát míň než čtyři hvězdy. Navíc KITT sází docela slušný suchý hlášky a to se musí taky ocenit :-)

Mamma Mia! (2008)

Podobnost Meryl Streep jako matky a Amandy Seyfried jako dcery byla uvěřitelná, pecky od ABBY dávají filmu šmrnc a až jsem se divil, jak dobře se na nich dá postavit celý film. Skoro všechny songy od ABBY mám rád. S charaktery otců jsem problém neměl, všichni byli sympaťáci, dokonce jsem se i pobavil, ale i přes to všechno nemůžu tomuhle filmu dát víc než tři hvězdičky, protože ten děj a zápletka je tááák jednoduchá :-) Jako zábava ale dobré :-)