Batman (1989)

Tak konečně se ti to Time Burtone povedlo. Dlouho jsem čekal až mě sundáš svojí pověstnou atmosférou a tady to konečně vyšlo, protože Gotham je vykreslenej opravdu bravurně, navíc je prohnilej až na kost a já tu atmosféru konečně pocítil. První Batman staví na Jokerovi v podání Jacka Nicholsona, kterej se role šílence zhostil opravdu jako šílenec a jeho smrtící vtípky byly opravdu lahůdkový. Představitel Batmana naopak tak nevyniká, ale třeba se rozjede v pokračování, i tak ale párkrát zaperlil a jeho zbraně nemaj chybu. I tak Batman Begins z roku 2005 řadím trochu výše, ale pro tohoto Batmana zasloužilých 80%.

Vertical Limit (2000)

Vertical Limit v první polovině filmu nenabízí nic nového. Rozjezd je pomalejší, ale tím nás seznamuje se všemi důležitými aktéry i se sourozeneckou dvojicí, která dále převezme hlavní otěže filmu. Po zasypání lavinou s nástupem záchranné akce totiž nastupuje čisté napětí a akce, díky čemuž jsem byl napnutej u obrazovky jak dlouho ne i když je jasné, že šlo čistě o pohádku viz scény s nitrákem nebo tím, že někde ujíždí cepín a v pravou chvíli se zasekne, nebo že hrdina přeskočí průrvu jako nic, ale to mi nevadilo, protože napětí válcovalo všechno okolo a na přírodu a leteckou techniku se dívalo taky moc dobře. Kamera při scénách horolezců překonávajících nejrůznější překážky byla dechberoucí a postava Montgomeryho Vicka pro mě byla naprosto fantastická. Já jsem si napětí užil dost a byl jsem spokojen.

Drive (2011)

Absolutní zklamání...ano film je minimalistickej a já tomu rozumím, ale opravdu se tu vůbec ale vůbec nic neděje. Dvě hvězdičky dávám za Goslinga, kterej hraje výborně - skoro nemluví a jenom gestikuluje a když je třeba, tak řádně přitvrdí, ale jinak není co hodnotit, protože během filmu se nestane vůbec nic a sám film, jakoby nevěděl o čem vůbec má bejt a tak je kostra příběhu tak jednoduchá až to bolí a skončí to taky úplně jednoduše. Ono podle mýho nejde dělat minimalistickej noirovej film bez toho, abyste měli silnej příběh. Tady byla pouze a jenom ta atmosféra a víc nic.

Let's Dance 2 (2008)

Silnější než průměrná jednička a to díky sympatické Brianě Evigan v hlavní roli, která je s odhaleným bříškem v 90% filmu fakt sexy. Příběh je silnější, postavy sympatičtější a závěrečný tanec v dešti má šťávu, i když je jasné, že jde na efekt. Dialogy jsou sice plné klišé ale tak nějak se to dá zvládnout a váhal jsem mezi tři a čtyři ale prozatím přilepšuji. :-)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Předně - ke Star Wars jsem měl vždy odpor, ale řekl jsem si, že jim prostě dám taky jednou šanci a podívám se na ně a kde začít než tedy epizodou jedna. No musím říct, že do krve se mi asi nikdy nedostanou. Nemám moc rád ty různé xichty a pastvoření (zajímavé, že v jiných sci-fi mi to nevadí). Liam Neeson je výbornej, stejně jako Obi Wan a Anakin Skywalker. Tahle trojice pro mě byla nejlepší z celýho prvního dílu. Jinak jsem si užil snad jenom výpravu, luxusní exteriéry a závod kluzáků, kterej byl na pět hvězd. Víc mi Epizoda I. nedala, tak uvidím, jak se mi bude sága líbit dál.

Povodeň (1998)

K tomuhle filmu mě přitáhnul Morgan Freeman a zase mě nezklamal. Film je zpočátku hodně tajemnej, čemuž hodně pomáhá i napínavá hudba. Příběh se také rozjíždí hodně tajemně a zajímavě, ale ke konci už mu trochu dochází dech a zvrhává se v průměrnej akční film. Za ten začátek ale určitě hvězdičku navíc dám a vždycky mě baví, jak je v každým filmu o povodni voda křišťálově čistá :-)

Osudný omyl (1993)

Alan Shapiro a jeho debut? Pak výborně, protože film poskytl všechno co správné drama, nebo thriller má mít. Já jsem byl spokojen, protože Revellova hudba byla vynikající a zapadala přesně do scén filmu. Hlavní hrdina byl sympaťák a Alicia Silverstone se své role zhostila naprosto dokonale a zahrála hodně sexy, takže její posedlost byla uvěřitelná každým coulem. Film je nízkorozpočťák, ale rozhodně mu to neubližuje a dávám takhle vysoké hodnocení.

Rocky Balboa (2006)

Pokud se Sly chtěl s touhle sérií rozloučit přesně takhle, tak mu to schvaluju a skláním se až k zemi. Ona pětka přeci jenom (ale ne pro mě) byla slabším dílem a tak se musel Rocky vrátit a vrátil se inteligentně, bez zbytečných trapností s tím, co uměl vždy dobře. Mluvením o své ženě, hrdosti a však to všichni víme. Film kopíruje všechny předchozí díly tím, že jde podle zavedeného stylu. První polovina filmu je o mluvení, pocitech a pak přijde tréninková scéna, která je i zde brilantní a nakonec závěrečný zápas, který se mi i zde opět líbil. Hudba stejná jako v předchozích dílech, prostě sázka na kvalitku, která se hodně povedla. Rocky je borec i v tomhle věku a Sly je vidět, že našel způsob, jak tuhle ságu výborně ukončit.

Střihoruký Edward (1990)

A zase hodnotím úplně proti, než drtivá většina lidí zde. Co názor, to názor že? Nezastírám, že určitá "Burtonovská" atmosféra tu je, a to zvlášť při scénách v zámku a pohádkovém vyprávění. Samotný Depp mi tu sympatický není, ale chápu a vím, že tu zahrál dobře a zapsal se do paměti do diváků. Takže si to shrňme - atmosféra tu určitě je a líbí se mi, proto dávám dvě hvězdičky, ale za Deppa ani za příběh, který je slaboučký hvězdičky určitě přidávat nebudu a stále čekám, kdy mi konečně Tim Burton vytře něčím zrak.

Captain America: První Avenger (2011)

Celou dobu filmu jsem váhal jestli dát tři nebo čtyři hvězdy a nevěděl jsem se na kterou stranu se přiklonit, ale nakonec se rozhoduji pro tři hvězdy, protože se mnou prostě Captain America nic moc emočně neudělal a čekal jsem prostě asi moc. Tři je sice trochu kruté hodnocení, průměr to fakt nebyl, ale tři a půl se hodnotit nedá, takže tentokrát budu prostě kritičtější. Samotný představitel kapitána je sympatický, typický průměrňák, do kterého se každý naváží, ale po proměně se prostě všechno změní. Captain America vypadá hodně dobře, když se zrodí a objeví se prvně v akci ve svém kostýmu, nebo když kosí nepřátele za pomocí svého štítu, ale to celé prostě nějak nestačilo a ani efekty nebyly zrovna bůhvíjaké, místy hodně počítačové a to "marvelovcům" prostě nemůžu odpustit, ale určitě se někdy podívám znova.