Plavecký mariáš (1952)

No těch uvědomělých řečí bylo někdy opravdu moc a je hodně znát, jak moc je film poplatný své době. Navzdory tomu všemu je ale Plavecký mariáš film s kouzlem a stará doba z něj dýchá ze všech stran. Duo Plachý a Marvan výborné.

Noe (2014)

S odstupem pár dní musím říct, že jsem viděl vcelku dobrej snímek, ale mám s ním pár určitých problémů. Celkově mi asi nesedla vizualizace a vyprávění ve filmu a možná jsem očekával větší apokalypsu. Na druhou stranu jsem se ale dočkal zhruba toho, čeho jsem chtěl a vlastně jsem odhadl, jaký film bude, protože jsem přesně čekal Hollywood a to tam bylo. Příběh upraven ale nepřekvapilo mě to a paradoxně ty upravené věci dali snímku šťávu a pár epických momentů se taky našlo. Díky za padlé anděly v rolích poslů a za souboje a za Russella. Celkově ale snímku pět dát rozhodně nemůžu.

Princ Bajaja (1971)

Pohádka mého mládí, kterou jsem viděl fakt nesčetněkrát a dodnes jsem si jí pamatoval téměř nazpaměť. Ani po letech neztratila svoje kouzlo a onen souboj s drakem je fakt památnej, i když vlastně drak nic nedělá. Já na tu scénu nezapomenu nikdy v životě. Ono stačí už jenom to, jak ten drak vypadal a jsem si z něho v mládí ucvrkával strachy. Celá pohádka je laděna tak trochu tajemně a má atmosféru strachu, která na děti dokáže zapůsobit. Z nostalgie 80%.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Jako kdybych nesledoval Harryho Pottera, který nám byl servírován předešlé díly a sdíky říkám zaplaťpánbůh!!! Deathly Hallows jako by opravdu nepatřila do rodiny předhozích Potterů a jako kdyby to byl úplně jiný film a jiná fantasy a já se konečně po tom úmorném čekání dočkal toho existenciálního temna a boje dobra se zlem, ale KONEČNĚ i emocionálních momentů. (Harry u hrobu rodičů, smrt Dobbyho). Všechno prostě začalo fungovat a já se ptám, proč to nefungovalo u dílů 2 až 6??? Všechno změřuje k epickému finále a konečně to má tu depresivnost a temnotu, díky které dám prvnímu dílu plnej počet. Tohle je fantasy jak má být a ne jak předchozí díly, na kterých mi prostě většinou něco vadilo a kazy jsem mezi náznaky dobré fantasy našel. Chápu, že všechno muselo směřovat právě sem a tady se to rozbalilo...KONEČNĚ! Deathly Hallows Part I. - 100%

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Série nám od třetího dílu postupně temní a to je jedině dobře. U Ohnivého poháru jsem zaznamenal asi nejtemnější a nejlepší začátek filmu celé série. Ono vůbec začátek je kvalitativně hodně vysoko a řadím k němu hlavně povedené mistrovství světa ve famfrpálu a nástup Smrtijedů, díky nim je temná atmosféra opravdu dobrá. Konec je také velmi dobrý, protože se Harry konečně potká s Voldemortem a vrátí se ona temnota, která bohužel chyběla v celém středu filmu, který vyplňoval souboj o pohár a to bohužel tak zajímavé nebylo, byla to spíš jenom taková vata na vyplnění. Postava Bystrozora asi nejlepší v tomhle dílu.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Tajemná komnata je stále velmi dobrou podívanou, ale oproti Kameni mudrců budu snižovat o jednu hvězdičku a ihned vysvětlím proč. Dvojka začíná na stejně dobré úrovni jako končí jednička i když vlastně zažíváme znovu jedničku, protože úvod je prakticky stejný. Londýn, odjezd do Bradavic atd. Musím ale uznat, že jsem se bavil královsky při odletu hrdinů autem z Londýna. Pak už se ale děj začíná docela protahovat a i vtípků, díky kterým jsem první díl hodnotil plným počtem znatelně ubylo. U Tajemné komnaty mi přišlo 161 minut trochu moc a bylo to asi tím, že jsem už hodně věcí viděl v prvním dílu, i když příběh i zápletka byly velmi dobré. Na závěr ještě dodávám, že ztvárnění famfrpálového zápasu doznalo mnohem lepší kvality než v prvním díle a Draco Malfoy se tady vybarvil jako pořádný záporák se vším všudy.

Spartakus (2010) (seriál)

Komu se líbí stylizace dnes již legendární "třístovky", tak se mu určitě bude líbit i Spartacus: Blood and Sand, protože vizualizace je naprosto totožná a s klidem říkám, že někdy je toho už docela moc, takže někdy okolí a pozadí scén vypadá už hodně uměle a nepřirozeně. Dočkáme se i efektních zpomalovaček a digitální krev opět stříká na všechny strany a to v nepřirozeném množství. Cílem není pravdivé ztvárnění Spartakova příběhu čemuž napovídá i mluva nebo chování postav, ale čirá zábava, která si Spartaka předělala k obrazu svému a mě bavila. Souboje v aréně ale i cvičení v ludu jsou dokonale zpracované, postavy jsou poměrně dobře vykreslené a vztahy mezi nimi taktéž. Spartaka si musíte oblíbit a já jsem si oblíbil i záporáka Crixa. Příběhově se jedná také o velmi dobrou sérii, takže nevidím důvod nedat prozatím alespoň 75%. Kdyby nebylo v některých případech té nevyhovující sprosté mluvy a umělé stylizace okolí, dal bych plný počet.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Pokud se tady v obsahu píše, že Bruce Willis je v proklatě dobré formě, tak já musím jenom souhlasit, protože to co nám předvedl je fakt masakr a já se nestydím dát plný počet hvězdiček. Čtyři nula ani jednou ve stodvaceti minutách nenudí a neustále do nás cpe akci a je jedno jestli to vypadá reálně nebo ne, protože i tu nereálnou člověk vezme jako zábavu a prostě se dívá dál. Vůbec mi nevadilo, že něco bylo přitažené za vlasy a natočené tak, že se to reálnu nepřibližuje ani omylem. Tahač a stíhačka bylo hodně ulítlé ale člověk to vezme jak to je a fakt mi to vůbec nevadilo. Je to prostě akční film. Zachycení chaosu po zhasnutí Ameriky bylo natočeno věrohodně a užíval jsem si to. John McClane prostě vyřeší všechno dřív než celá FBI a tak to má být!

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení na plný počet, protože ač není Harry Potter můj šálek čaje a nikdy jsem si k němu nevypěstoval vztah jako k jiným fantasy, tak musím uznat, že Kámen mudrců je dobře odvedená práce po filmařské a vizuální stránce. Film je prostě jen začátek celé ságy a tak ho musíme brát, protože se seznámíme s postavami, prostředím školy, ale tak příjemnou a vtipnou formou, že je člověk spokojen. Člověk se zasměje a nad vizuálem a některými scénami se pokochá (hlavně asi šachová partie). Na druhou stranu ztvárnění Famfrpálu bych radši nekomentoval. Tam ta vizualizace ulítla hodně. Knihu asi číst nebudu, film mi stačí al ač chcete nebo ne a ať máte Harryho rádi nebo ne, je potřeba v rámci všeobecného přehledu tohle znát.

Poslední vládce větru (2010)

Tahle fantasy může nabídnout jenom skvělé ztvárnění lokací a prostředí, které dokáže zaujmout a já jsem se na něj díval opravdu rád a vlastně to bylo jediné na co jsem se díval, protože žel bohu děj do filmu nevtáhne a ani s postavami se člověk neztotožní. Vlastní bitvy zůstavájí zcela mimo divákův zájem, takže je mu vlastně jedno jak to celé dopadne a to nemluvím o tom, že hlavní postava je hrozně nesympatická svým neustálým výrazem při cvičení a máchání rukama. Takže 50% za ztvárnění fantasy světa a jinak nic.