Ukradené Vánoce (1993)

Burtonovsky ulítlé nápady se mi tu líbí stejně jako v Mrtvé nevěstě, ale chvíli jsem měl díky množství songů pocit, že nesleduju animák ale animovanej muzikál a to mi celkem hodně vadilo i když písničky byly opravdu dobrý. Stopáž je hodně střídmá, takže si nedovedu představit, ke kolika minutám by se stáhla, kdybysme omezili počet písniček dejme tomu na polovinu. Úpadkovost je tu zase hodně znát a ty Burtonovy nápady a vychytávky jsou prostě dokonalé, chtěl jsem dát alespoň 4, ale prozatím ne. Edit 3.11.2013: Po druhým shlédnutí už nemám žádnou výtku a dávám dokonce pět hvězd. Počet písniček už mi nevadil. Ukradené Vánoce potřebují několik shlédnutí, aby člověk všechno pochytil a pak teprve ocení genialitu. Halloweenské období mi k sledování prostě sedlo asi více a Nightmare Before Christmas je opravdu pecka.

Zombieland (2009)

Návod jak přežít zombie apokalypsu podle Rubena Fleischera mě teda hodně pobavil. Největší síla Zombielandu je právě v tom, že se nebere moc vážně a dokáže si ze sebe utahovat, takže zombíci tu vlastně nejsou braný zas až za takový nebezpečí, ale jako prostě terč a jako by se soutěžilo o to, kdo a jak je zabije a čím efektněji tím líp. "Zombie kill of week" je toho jasným důkazem :-D Jesse Eisenberg zahrál dobře jako vždycky, kovboy drsňák Woody Harrelson je správnej magor jak má bejt a k tomu nádherná Emma Stone, co byste chtěli víc? :-) Jako komedie výborný :-)

Rambo II (1985)

Tak ho zase vlast podvedla! Tentokrát ovšem ne při návratu domů, ale přímo ve Vietnamu, kam se Johny vrátil a byla to zase jízda. Rambo tu už není jenom ten, co je utlačovanej od ostatních a proto musí použít násilí, tady už je normální mašina na zabíjení, tak jak to na něm máme rádi. Bez soucitu a bez slitování ke svým nepřátelům, ale oddanej svý vlasti. Strašně mě bavilo, jak zabíjel ty nesympatický Vietnamce a taky to, že se film snaží řešit hlubší otázky jako je právě to, zda se někdy americká vláda opravdu nesnažila něco před svými občany skrývat co myslíte? :-)

Vřískot (1996)

Scream už prostě po těch všech letech patří mezi základní legendární horory a řadí se vedle těch starších do éry těch novějších. Film podtrhává výborná Cravenova režie a skvělá Beltramiho hudba, takže už od úvodní "vyvrhovačky" s příjemnou Drew Barrymore vidíme svěží hororovej nápad, kterej je neotřelej, není trapnej a je vidět, že režisér si ho pořádně užil, protože to je opravdu hororová lahůdka. Film neztrácí tempo po celou svojí dýlku, i když prostřední část je trochu klidnější, tak asi snad jen proto aby nás Craven hodil do pekelnýho finále, ve kterým zazáří démon Skeet Ulrich, za ten jeho hereckej výkon smekám a o trochu slabší Matthew Lillard. Dál se mi líbí, že Vřískot nemá lacinou zápletku, ale návaznost hlavní hrdinky na matku a motivace vrahů je tím přirozená a další věcí je fakt, že film byl pro mě tak trochu i komedií s tím, jak Vřískot někde upadne nebo dostane futrama při honičkách s obětí a to nemluvím ani o všech těch skvěle zakompovaných odkazech na ostatní horory - třeba uklízeč Fred ve škole :-) Takže --- "Otázka není kdo jsem, ale kde jsem." :-)

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Fíha tak dvojka se s tím doslova nesere a od první minuty šlape na plnej kotel neskutečným náserem a moji Expendables to čistí všemožnejma prostředkama jak se dá a zatraceně jim to jde. Prostředí jsou taky rozličnější, protože se podíváme do Ruska, Albánie i Číny v nádhernejch exteriérech. Dvojka sice trochu zvážněla, takže se nehláškuje v takovým množství, ale ty vtípky, který tu jsou tak prostě sednou přesně na situaci a několikrát mi vyloudily úsměv na tváři. Já prostě nevím jak tohle Sly dělá, že vždycky pobaví. Jsou tu hlušší místa, ale za ty odkazy na Terminátorův "I´ll be back" a nebo za to jakým stylem Sly uctil Norrise nemůžu dát jinak než zase za pět a řekl bych, že dvojka ještě trochu předčila výbornou jedničku a to hlavně díky větší akci a to jsem si myslel, že v tomhle ohledu už to snad předčit nejde a taky v tom, že kamera je tu o hodně klidnější, takže si rubačky užijem v klídku s každým detailem! Jo a na závěr AA12 je fakt legendární zbraň ať už jí má v ruce kdokoliv!!! Miluju, když se ozve to její poklidný slastný vrnění BUM BUM BUM BUM BUM!!!

Expendables: Postradatelní (2010)

Po druhým shlédnutí zvyšuju hodnocení na plnej plyn protože tahle akční jízda s nestárnoucím Slyem si pětku rozhodně zaslouží. Sly nestárne jako herec a je vidět že nápady mu nedochází ani v režisérským křesle či při psaní scénáře. Rozhodl se dělat to co mu jde nejvíc, obrodit poctivý akční filmy, ve kterých se moc nesází na logiku, takže našim Expendables padají nepřátelé před mušku jak na běžícím páse, ale všechna ta akce, výbuchy a neuvěřitelně načasovaný hlášky všech tohle bez problémů vynahradí. Všichni z Expendables jsou sympaťáci a nejvíc to v závěru boří Terry Crews se svýma "250 ran za minutu". Takovej drtivej nástup na scénu jsem dlouho v žádným akčňáku neviděl.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Rusko je Rusko. Je drsný a vždycky bude. Proti jedničce tu máme posun z USA do matičky Rus. No to v Americe se mi stejně líbilo víc nicméně i ruský vězení má dobrou atmosféru a bouchače kterým je Jurij Bojka a to je docela sympaťák a ranař stejně jako jeho protivník George Chambers takže s charaktery nemám vůbec žádnej problém. Co mi ale trochu vadí je, že souboje úplně postrádají fyziku. Vždyť bojovníci tu skáčou už skoro jako v počítačových hrách, takže plnej počet rozhodně nedám. Kvalitatnivně na úrovni prvního dílu.

REC (2007) odpad!

Tohle mělo bejt děsivý? Ještě před puštěním jsem si říkal, že to bude fakt mazec a co jsem dostal? Úplně trapnou protivnou reportérku, který jsem její děs ani na vteřinu nevěřil. Dál prvoplánovitou akci, kdy nás dokumentární kamera nutila se bát ale výsledek byl naprosto opačnej. Neustálý opakování vět typu "toč to" nebo "toč všechno" mi lezlo úplně na nervy a nemluvím o tom, že se všichni chovali jako úplný amatéři a dělali nejvíc proto, aby se zrovna nechali pokousat místo opaku. Zombíci úplně trapní vydavající jekot jak když vraždí prase no měl jsem problém dokoukat. Film má jenom 78 minut ale táhne se tak, že si myslíte, že trvá věčnost. Trapná napodobenina kultovní Blair Witch Project.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Tim Burton´s Corpse Bride je konečně první film, kde mi nic co Tim Burton předvede nevadí a zaslouženě si zaslouží plné hodnocení. Tohle se Timovi opravdu povedlo. Temná atmosféra je skvěle zachycená a vykreslená a společně s atmosférickoou instrumentální hudbou a také písničkami vytváří neopakovatelný zážitek. Po stránce animace není co vytknout a bavily mě srandovní postavy (postava služebné či kůň a jejich pohyb). Hlášek tu zazní taky dost, takže si každej vezmě něco, co z toho filmu potřebuje.

Legie (2010)

Asi jsem teda fakt divnej, ale mě se Legie líbila. Úvodní titulek s proslovem dal solidní atmosféru, která se pak postupně stupňovala v motorestu a pak už se rozjel akční děj, tak jak jsem ho chtěl vidět. Ano příběh je hrozně jednoduchej a styl, jakým Bůh trestá lidstvo není zrovna moc originální a něco je opravdu trapné, ale Michael i Gabriel jsou zatraceně drsní v akční poloze. Jejich palcáty, meče a nože sakra vždyť jde o akční zábavu a tu jsem dostal a je mi celkem jedno, že film vlastně o ničem nebyl. Akce, akce, akce a tuny vystřílených nábojů to je Legie!