• Krátkometrážní

Umění lhát (2009)

Čirou náhodou jsem na Umění lhát narazil v televizi a hned od prvního okamžiku mě snímek zaujal. Neotřelý nápad a sympatické obsazení jen podtrhují filmovou skutečnost, že dnešní svět je založen na lži. Na to, že film se prezentuje jen jako romantická komedie, přednáší velké množství otázek a situací v níž si vy sami musíte říct, že lež není tak špatná věc. A pak je tu scéna kdy Ricky Gervais v podstatě založí náboženství. Scéna, která perfektně vystihuje potřebu i absurditu víry zároveň. 77%

Kameňák (2003) odpad!

Nemá cenu psát v podstatě jeden a ten samý komentář pod každý fil ... ne, filmem to nazývat nebudu ... řekněme, každé dílo této skvostné série, proto napíšu koment jen tady k samotnému počátku této kolonoskopické sondy do Troškovi mysli. Pokud se divíte proč jsem na kontrolu mozku použil právě tuto sondu, věřte, že vím co dělám. Tento guru české filmové tvorby má totiž v hlavě nasrané a tomu odpovídají i kvality prezentovaného snímku a všech jeho následovníků. Co mne opravdu mrzí je, že se najdou lidé, a není jich málo, kteří Kameňáky považují za kvalitní televizní zábavu. Z toho je mi smutno. ODPAD ČESKÉHO FILMU. 0%

Liga spravedlnosti (2017)

To byla teda hodně smutná jízda. Mám chuť Lize debilů vpálit hned z kraje odpad, ale z čistě objektivního hlediska nemůžu. Existují mnohem horší filmy a nejbolestivější na Lize je ta představa jakým filmem mohla být. Mohla, ale není. První hodina !!! je naprosto šílená. Neustálé střídání lokací, motivace postav, většinou zobrazena v podobě celých dvou vět !!! a ta totální nekonzistentnost děje (pokud tam vůbec nějaký je) mě až fascinovala. Bohužel v tom špatném slova smyslu. Samotní hrdinové působí jako banda nýmandů, z Batmana je neschopný důchodce co se jen houpe na laně nebo něco řídí, Cyborg sám neví co je, Flash i Aquaman v podstatě nic neukázali a Wonder woman ukázala akorát prdel. Navíc je to všechno zabalené v hnusném digitálním kabátě ... dokonce i scény, kde jezdí se na koni, se točili ve studiu na umělé trávě !!! před plátnem ... včetně digitálního Steppenwolfa a jeho bandu polétavých kryplů, kteří jsou prostě jenom nudní a hloupí. Prostě celé zlé. 35%

Šerifská hvězda (2017) (seriál)

Čekal jsem teda víc. Atmosférická podívaná na té nejvyšší technické úrovni, především co se týče kamery. První díly nasadí laťku vysoko, jenže postupem času se začne projevovat jistá demence ústředních postav. Prostě některé ty myšlenkové a emocionální pochody jsem opravdu moc nezvládal. Je tu cítit až přílišná snaha o psychologické drama na úrovni, o ekologickou agitku, bezpráví, pohled do velké korporace ... no prostě je toho moc a ne, nefunguje to ani jako celek ani jako samotné příběhy. 60%

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Neokoukané a perfektně zpracované prostředí cyberpunku, nemůže zakrýt skutečnost, jak neuvěřitelně překombinovaný příběh se snaží tvůrci vyprávět. Bavilo mně to, ale zhruba v polovině už mi bylo jedno jak to dopadne. Ztratil jsem se ve všech těch postavách, konfliktech a zvratech. Chtělo by to trošku ubrat na ambicích a víc se věnovat souvislostem. 70%

Kong: Ostrov lebek (2017)

Film, s perfektním vizuálem, hravou kamerou a kvalitním hereckým obsazením, který je ovšem uvnitř naprosto prázdný. Dialogy - herci otevírají ústa, vydávají nějaké zvuky ale smysl mi nic z toho nedává. Napětí - co to je? Chování postav - inteligence na úrovni šumící trávy popřípadě zeleného mozku. Ostrov lebek je nudná slátanina, plná nudných charakterů, s nudným scénářem a vlastně celé je to takové ... hledám to správné slovo ... NUDNÉ. 35%

Big Mouth (2017) (seriál)

Perfektní kombinace inteligentní zábavy s až úchylnou perverzností ... která, co si budeme nalhávat, je v mnoha ohledech upřímná a pravdivá. Nekorektní a trefná sonda do života dospívajících. 95%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Hned z kraje chci říct, že ty čtyři hvězdy jsou přestřelené ... scénář je strašně děravý, souvislosti mezi "zvraty" a celkovým děním v Berlíně jsem moc nepobral a celé mi to přišlo takové nijaké, nudné a mdlé. Na druhou stranu ... Theron i McAvoy jsou prostě skvělí, perfektní dobový soundtrack, ty John Wickovsky brutální a kyneticky zábavné bitky ... to vše zase posouvá dojem z plytkého děje do výšin. Je to takový ten film ,který si nebudu pouštět celý znova, ale jen ty vybrané zábavné pasáže. Ano mám na mysli i tu jednu ... ehm, zábavnou se Sofií Boutellou. "A cenu za nejerotičtější scénu roku získává ... ". 73%

Bob (2009)

Úsměvná pointa nezachrání vcelku banální příběh a docela ošklivou animaci.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Na to jaká kravina to je, se celý film bere strašně vážně. Jako gore komedii bych si to asi užil víc. 35%