• Krátkometrážní

X-Men: Apokalypsa (2016)

Je to blbost, ale ne až tak hrozná, jak jsem čekal. Dá se to brát jako kompliment ??? Těžko říct. Celý film hodně zvedají mladí hrdinové, naopak záporáci a stará parta hrdinů, snad až na Xaviera, mě nebavila. Už je to okoukaná, nastavovaná kaše s každým dalším filmem. Jsem rád, že Singer končí. Za mě 60%.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Valerian je film, jehož největší zbraní je vizuální stránka. A zároveň je to i největší slabina. Vše se totiž časem přejí, a i když to celé vypadá krásně (a to nemluvím jenom o Caře) je těžké jenom vizuálem udržet divákovu pozornost. Akční scény žalostně potřebují lepší choreografii a kameru, a co hůř, hudební stránka akční scény nijak nepodpoří a nefungovala v podstatě vůbec. Krom první scény a Space Oddity od Davida Bowieho. Jinak jsem hudbu buď nevnímal nebo mi naopak překážela. Bez pořádné akce, silného příběhu nebo hvězdného obsazení tak nakonec zbývá jen ten vizuál jako hlavní přednost filmu. Ty prachy na něm jsou vidět, ale přijde mi, že se tak nějak pozapomnělo na ostatní věci. 45%

Thor: Ragnarok (2017)

Marvel se drží osvědčené metody a zase nám nabízí úplně jiný film než jsou ty ostatní. Třetí Thor stále nenaplňuje potenciál látky jako takové, ale na rozdíl od předchozích dvou dílů (které patří k tomu nejslabšímu od Marvelu) servíruje film s jasnou vizí a jasným plánem. Thor 3 je vlastně taková dětinská buddy movie, se spoustou postav (i zbytečných - např Dr. Strange), zvratů a akce. Záporák vždy byl největší slabinou Marvelu a ani v Thorovi tomu není jinak. Ale ani slabší zápletka a ani zmíněná Hella nemůžou filmu ublížit, protože se prezentuje obrovským množstvím infantilního humoru, že i ten největší suchar se musí aspoň občas uchechtnout. Prostě to funguje. 80%

Šestiraňák (2004)

Skutečný den blbec. Rukopis McDonagha je poznat, ale na rozdíl od V Brugách a 7 psychopatů, mě to moc nebavilo. Až ten konec a závěrečná černo-černá pointa vytahují film o kus výš. 65%

Zmije útočí (2008) (TV film) odpad!

Mám rád tyhle kraviny, ale co je moc to je moc. 5%

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Tenhle příběh budu rozdýchávat dlouho. Hodně dlouho. Příběh o holce, tak okouzlující, že jsem se do ní zamilovat už po prvním díle. Zároveň příběh, při kterém jsem trpěl od začátku až do konce, protože prostě od začátku všichni víme, jak to skončí. Ale nikdo nemá odvahu na to pomyslet, a v slepé víře věříme, že ono se to nějak spraví. Úplně stejně to funguje i v životě. Život je prostě svině. Ultimátní ´"feel bad" počin, a já mám minimálně na týden depku. Mozek má vůči kvalitám díla výhrady, ale v tomhle případě se člověk musí řídit srdcem. Pravděpodobně nejsilnější „filmový“ zážitek roku 2017.

Take me out (2017) (pořad)

Plastové kozy, litry botoxu, tuny makeupu ... no ještě, že televize nepřenáší vůně, jinak by se mnou ta koncentrace parfémů asi sekla. Snaha se cení, podobný formát u nás už dlouho nebyl, bohužel hlavními aktéry jsou bytosti degenerované dnešní dobou. Nafintěné čůzy bojují o alfasamce s mozkem v trenkách. Já si takhle zábavu nepředstavuju. Doporučuji dávkovat v krátkých minutových intervalech. Jinak hrozí trvalá degenerace mozku.

To (2017)

Jak už jsem párkrát zmiňoval, horory zrovna nevyhledávám. A do kina na ně nechodím vůbec. U IT jsem ale udělal vyjímku, a filmem jsem nadšen. Horor tak akorát pro mě, žádné laciné a prvoplánové lekačky, spíš spousta mrazivých výjevů v podání děsivého klauna. Snad jediné co mi vadilo byla jistá epizodnost typu "teď se podíváme jak klaun vystraší tuhle postavu, a teď zase tuhle ... a pak tuhle" kdy se někdo někde ocitl sám jen proto, aby ho mohl Pennywise strašit. Chyběla trošku větší provázanost. Co naopak musím pochválit je dětské obsazení ... jak většinou hrdiny děti nesnáším tak tady mi celá parta sedla, každý má svou jasnou roli a na plátně působí jako skuteční přátelé, jako skuteční lidí se skutečnými problémy a chováním. 88%

Moulin Rouge (2001)

Love story, která nemá konkurenci. Už tolik let přemýšlím nad tím co napsat do komentáře ... jak zdůvodnit to, proč je u mě Moulin Rouge na prvním místě. Ale prostě nenapadají mě ta správná slova. A možná, že přesně takový dojem má ve člověku zanechat film, který si zaslouží místo na vrcholu žebříčku. Dojem nepopsatelného filmového zážitku. 100%.

Dunkerk (2017)

Nolan poprvé zklamal. Prostě mě to nebavilo ... skoro až nudilo. Jako bych se díval na válečný dokument na Prima Zoom, a do toho si pouštěl The Time od Zimmra. Celé to bylo divně sestříhané, propojení tří příběhů skoro žádné ... prostě, takhle si velkofilm nepředstavuji. Technicky je to natočené skvěle, obzvláště souboje ve vzduchu a nedivil bych se Oscarovým nominacím. Ale za mě je to slabých ... původně tam bylo 60% ale po nějakém čase to snižuji až na 50%, prostě ne, tohle mě nebavilo.