Rapl - Útulek doktora Knechta (2019) (epizoda)

achjo, zlouhavé, nudné. Já už moc nezvládám hloupé scény, kdy se drsňák Kuneš buď vypořádá s řádově těžším borcem (bodyguard v 1. díle), nebo dostane nakládačku jak malej kluk, i když někomu míří na záda. Jejda proč?!? Proč ten seriál nemůže být aspoň trochu uvěřitelný? Tohle je čirá pisatelská fabulace, bohužel ne moc dobře zfilmovaná....

MOST! (2019) (seriál)

Most Aneb pěkně nafouknutá mediální bublinka! Seriál je prý nekorektní. A kde, prosím vás? Tím, že se přehojně používají vulgarismy bez ladu skladu? Že je tu plejáda nepěkných lidských karikatur? A za to někteří uživatelé ještě děkují České televizi!?! Mluvit sprostě v televizi je známka umělecké svobody? Aha, hmmmm. Tvůrci karikují snad úplně všechno - zejména postava falešného kněze je na odpad. A všech diváků, co mají pocit, že tohle "potřebují" vidět, je mi skutečně líto. Most je uměle vypreparovaný fenomén. Komu se nelíbí, je ihned označen za pitomce nebo rovnou voliče SPD (pro vás - nejsem volič SPD, divný co?). Proč mají někteří uživatelé (J*A*S*M a spol.) tak nutkavou potřebu definovat ty, kterým prostě Most vtipný nepřijde? Vznikla tady bublinka, co se nám musí všem povinně líbit? Při sledování mě častokrát fackovalo slůvko "PROČ". Kurňa proč musí tvůrci všechno ukazovat? A proč se v tom ještě detailně rejpou? Proč mám koukat na zadek Michala Isteníka a krásnou herečku s hlavou u jeho rozkroku? Proč musím pořád poslouchat, že mu nestojí? Co je na tomhle přínosnýho? Co to vypovídá? Nebo je to vtipný? Fakt? Nelíbí se mi, že seriál pracuje s primitivismem jako s uměním. EDIT: Režisér byl hostem pořadu Výzva na Seznamu a absolutně mě nepřesvědčil. Nedokázal ze sebe vyloudit kloudnou větu a vlastně jsem nabyl dojmu, že MOST není ničím jiným než "musí to bejt voe upe hustý, sprostý a lidi si cvrknou do plín". Dodnes vlastně nevím, jestli se mi seriál líbil, ale párkrát (jen párkrát) jsem se zasmál, to joo. Ale když se mi na druhou stranu o dost častěji chtělo zvracet, nebo jsem se cítil trapně za tvůrce, nebo jsem jen kroutil hlavou, cože mi to jako chtějí servírovat, nejsem si jist, jestli má vůbec cenu něco takovýho za prvé točit, za druhé sledovat. Přínosné to pro mě nebylo a vlastně jsem to sledoval jen ze zvědavosti. Dobře mi tak.

Million Dollar Baby (2004)

Schizofreidní film, jehož dvě půlky negují jedna druhou. Příběh o bojovnici, která nejdůležitější životní zápas prostě vzdá. Příběh a hlavně jeho rozuzlení mě naprosto nenadchl. Měl jsem dojem, že právě ta druhá polovina dá té první smysl - bojovat!! Ale nedala. Rozčarování je značné. Clint umí vyrobit film, ne že ne, ale pomáhá si klišoidními berličkami, což je jako skládat hudbu pomocí už vytvořených smyček. Jen za sebou vršit vděčné scény pro vděčné diváky. A hotovo, film je na světě. Pak se mi nelíbilo vykreslení kněze a mám dojem, že jsem podobnou postavu v Clintových filmech už viděl, tedy blábolajícího lehce směšného týpka urputně se držícího naučených škatulí, floskulí a frází. Tak to, pane Eastwoode, ale opravdu nechodí. Taková 2D postava, zoufale plochá, by se v dobrém filmu neměla přece objevit. Tenhle film je bohužel plochý až moc, byť tělesné kvality matky Maggie tomu neodpovídají. S tou její mámou to bylo taky hodně filmařsky utažené až na šroub, až praskl závit. V celém filmu jsem vlastně nenašel žádnou pořádnou a hodnověrnou postavu, až na Maggie-boxerku. Maggie-poserka film zakopala do říše žížal. A přitom strhující první půlka nabízela víc, než jen Clintův okatý pokus o divácky vlhké kapesníčky. To na mě nezkoušej, bossi, já se nedám.

Rapl - Echt gold (2019) (epizoda)

Další rozdíl oproti 1. sérii - postavy policajtů byly sympatickým týmem - Slepice, Rapl, Lupen, Rohan. Tady mi jsou všichni až na Slípku protivní. Tenhle záměr moc nechápu, proč se mám dívat na seriál, kde mi postavy lezou krkem? Lupínkovy osobní problémy jak vytržené z laciné novácké telenovely opravdu nepůsobí moc přesvědčivě. Rohanův alkoholik jakbysmet. Kde je jeho "my tady na horách táhneme za jeden provaz"? Jasně, nečekal jsem klon 1. série a její těžbu, ale safra zatím na 2. lajně nevidím nic, co by udrželo pozornost, neřkuli chuť prolízt až k 13. epizodě. Po filmové stránce nevidím nic zajímavého. Popravdě, rozuzlení fotbalového dramatu mi přišlo slabé - prostě jen prachy. Nafinkmór. Naopak postava patologa dostala více prostoru a ruku na čelo, bylo to asi to nejzajímavější, co seriál nabídl. Tak jen doufám, že za své komenty nedostanu od Hynka přes držku :-)

Rapl - Operace Ofsajd (2019) (epizoda)

Miluju dialog typu: "Je mrtvej." A druhej odpoví: "Jak mrtvej?" Super! Proslovy Tondy Duchoslava trhaly uši dynamitem. Željko mě vůbec nebaví, ale protože to je zatím jediná dějová linka, co nemá ukončení v rámci daného dílu, nechávám bez hodnocení. Vyšetřování mrtvolky, určené pro výuku nových pitváků, mě ale nebavilo taky. Vtipné momenty, které diváka baví, Rapl má, ale zrovna od Rapla já vtipné momenty nečekal, spíš tu atmosféru a příběhy. Prozatím se zdá, že Pachl mnohem lépe zvládl práci s atmosférou neutěšené přírody (1. série), přesedlání do města mu zatím uškodilo. Jestli byla 1. série leckdy málo uvěřitelná, druhá série je (zatím) za hranou. Jo q doporučuji tvůrcům trochu naštudovat anatomii lidského těla, podle mě patolog neví, kde jsou orgány.

Mackenovo zlato (1969)

Spoustu scén tu být nemuselo, ale především jsou scény mnohem delší, než by být měly, aby udržely pozornost diváka. Užijete si hodně detailů lezení po skalách, ježdění na koni atd. atd. Proč střihač neúřadoval? Byl by z toho mnohem svižnější kousek. Takto se to táhne jak smrad z apačského záchodu. Pravda, herci nebyli špatní a tu blondýnku bych bral taky, ale než jsme se dostali ke konci, podstoupili jsme fakt dlouhou cestu, během níž se nic moc nedělo. Navíc nemám moc v oblibě filmařskou berličku typu všezhroucení čehokoli v závěru filmu i za předpokladu nestabilního geologického podloží za přispění apačských ducháčků... Co ale naopak velmi oceňuji, že Peck hraje opravdového gentlemana ve vztahu k ženě a nikoli (s)permanentního rozsévače. Holt stará dobrá škola.

Rapl - Exekuce (2019) (epizoda)

Rapl II aneb jestli to tak pujde dal, bude se serial vysilat v supermarketech v ramci detskych koutku. Bojim, bojim, ze 2. serie bude pruser skrz travici trakt. Prvni dil je bud nuda k uzoufani, nebo fakt velmi naivni a prostomyslna filmarina. Tech lapsu je tam hafo, ale u jednoho me fakt chytl zachvat. Pop jde zpovidat s bibli, v niz je - hadejte! jo a ten vul vola do zahranici a rve na celou veznici! Z drivejsi slusne prace s atmosferou zbyl jen dest a z Rapla zbyl plejboj, jemuz do kurniku skacou mature slipky. No wow. Prvni dil na me pusobi tak, jakoby ho reziser tocil pro divaky, kteri nechteji za zadnou cenu u filmu premyslet, staci jim, ze se to hybe, je to barevny a dobre se u toho usina. Snad se dalsi dily pochlapi. Enšpíglovy rejpavé kecy miluju, rád si je čtu, ten chlapec má nějakou zvláštní diagnózu. Jako jeho ošetřující lékař doporučuji, aby více papal cereálie ke snídani a měl pravidelnou stolici (nemyslím soudní).

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Šťastný smolař Aneb příběh o něčem, co doopravdy neexistuje - o štěstí. Ale prd, vždyť Jirka Strach má safra štěstí, že mu role odehráli herci jako Trojan, Dvořák, Töpfer nebo Navrátil, protože kdyby ne, mám pocit, že by tenhle pokus o crazy pohádku zůstal v bažině smůly. Smůla logicky taky neexistuje. Mám trochu potíž se scénářem. Celá mytologie kolem Štěstěny mi přijde zcela nedotažená. Jedna postava řekne, že když se chce kominík zbavit smůly, musí za Štěstěnou, která o tom rozhoduje. No a když Štěstěnu najde, tak se doví, že kdepak, že Štěstěna vlastně nic neovlivní, že vše je napsáno (ach ten fatalismus). Tak proč tam ta Veškrnová vlastně byla?? Klady: Já se při sledování tak nachechtal, že jsem měl štěstí, že jsem se z toho nepos***. Töpferova zubařská etuda mě rozsekala na šťastné zubní kázky. Dvořákův mamánek není směšný, což je mega štěstí. Poslední dobou již tradiční problém s mladými herci se naštěstí v tomto případě neprojevil - Filip Cíl mířil do cíle štěstěny přesně. Je to klikař alias šťastlivec, kdo jiný si může bez následků na výplatní pásce profackovat pana Trojana, hmm? Marťa Zábranská je krásná baba, možná měla jen smůlu s dabingem? Hlas k obličeji moc nepasoval. Taky štěstí, že hudbu dělal jeden z nejpovolanějších - Jan Jirásek. No za mě dobrý, takhle ztřískat bránice jsem potřeboval jako smolař štígro. Jen to, že tento komentář vlastně dost často obsahuje (neexistující) pojmy jako štěstí či smůla, je vlastně neštěstí.

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

O zakletém králi aneb Oslava průměrnosti. Já s novodobými pohádkami moc nekámoším. Proč? Jsou vesměs hrozně škrobené a nucené, zlo není skutečným zlem, ale jen karikaturou, objevují se tu žvatlající nebo piskvořivé postavy, chemie a vztah mezi princeznami a jejich budoucími je budován mizerně - princezna se zabouchne na první pohled a bez dalšího, aniž by si získal její srdce, se za něj s chutí provdá. Takže po zabouchnutí se do kluka přijde zbouchnutí? Nene, pohádky končívají v pravý čas. Tahle pohádka bohužel všechna tato negativa splňuje do puntíku. Je tu žvatlající skřet, tupá baba Jaga (její smysl tu byl jaký?), poměrně směšný záporák (záporáka nedělají černé mastné vlasy!), achjo achjo. Vaculíkovi ta běloba fakt nesedla, to by musel mít o dost více stařeckých vrásek, nebo žiletkou zkrátit bělý vlásek (jak by zaveršoval ten skřet). To by mě jen zajímalo, kde udělali soudruzi maskéři chybu, hmm? Simona Kollárová je krásná herečka a její putování by mě bavilo víc než slepého kováře. Zapomenutíhodný počin. Žel.

Bohemian Rhapsody (2018)

Freddie vypadá jako glum, dost věcí bylo jinak a vůbec dokumenty o Queenech jsou lepší. Točit o nich film, když jejich členové vyjma jednoho ještě žijí, nebylo prozíravé, zajímala by mě cenzura dosud žijících členů. Tak nějak tápu po smyslu filmu - proč se pustit do hodně upravené pohádky o Královně, když můžu mít nepohádkový originál? Pořád jsem na vážkách ohledně výkonu Rami Maleka. Naprosto parádně ale casting zabodoval v případě Maye a Deacona. Strhující podívaná (podle mnohých) to pro mě nebyla, ale vydržet se u toho dalo - když hrála hudba - když nehrála, bylo to o dost slabší..