Vřískot (1996)

Vreskot aj s odstupom času vnímam ako kvalitné a dôsledne spracované dielo. Film, ktorý vás odzačiatku dokáže zaraziť do kresla, stoličky, pohovky alebo čohokoľvek iného a držať takmer celú dobu v rastúcom napätí, pričom ku koncu je ho toľko až máte pocit, že vás musí udusiť... V niektorých častiach humorné pojatie sadne ako riť na šerbeľ - zvlášť, ak sa tvorcovia trafili do toho správneho momentu - a len jemne rozptyľuje napätie. Súčasné horory sú už o niečom inom... a nech si každý sám rozhodne, či je to škoda alebo nie.

Karcoolka (2005)

Bolo tam zopár častí, na ktorých sa dalo zasmiať... v konečnom hodnotení je to však príbeh nezaujímavý, ktorý nenadchne, nepohladí na duši ani nič podobné...

Nenávist (2004)

Film, kde sa dej pomaly rozplieta s preskakovaním do minulosti a až takmer na konci sa ucelí ... No aj napriek tomu, nejaké zbytočné naťahovanie "príbehu" sa nekonalo, film rýchlo odsýpal (zvlášť zrychlí, keď sa na scéne objaví dotyčná). O zážitok sa určite netreba báť, zvlášť po zvukovej stránke. Občasné šokové stavy nezaškodia, aspoň si srdce trochu pocvičí :) ...

Prvotní strach (1996)

Jedným slovom - vynikajúce.. Scenáristi odviedli slušnú prácu. Odzačiatku som si myslel, že už koniec poznám, no zanedlho ma donútili zmeniť názor... a záverom filmu ma dostali. Nortonovi očividne sedí predstavovať rozdvojené osobnosti (aj keď v tomto prípade sa jednalo o niečo celkom iné), užíva si to naplno, každú jednu sekundu.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

Ako malý som sa smial na každom kúsku tohoto filmu. Potom po cca 10 rokoch som sa na to rozhodol pozrieť znovu, žiaľ už som neplakal od smiechu.. Film pre mňa síce stratil to magické kúzlo prvého videnia, no plný počet hviezdičiek jednoducho musí ostať.

Studio 60 (2006) (seriál)

Nuž škoda, že to má iba jednu sériu..

Zkurvená noc (2003)

Filmu sa nedá vytknúť užasne spracovaná prepojenosť medzi jednotlivými príbehmi. Dej je plný zvratov, morbídnosti, koniec je skutočne nečakaný, herci podávajú celkom slušný výkon... avšak postrádam tu šmrnc, ktorý by tomu všetkému dal korunu a niečo, kvôli ktorému by som mal nutkanie pozrieť si ho znovu.

Hospoda (1996) (seriál)

Takmer celý seriál postavený na krčmových príbehoch ... na oddychové chvíle ako stvorené. V hospode sa nám stretla zaujímavá partička. Ako malý som si vždy predstavoval, že každý hospodský vyzerá ako Nárožný :D. Humorne by som tomu nič nevytkol, dlžka tiež akurát sedí. Ako menšie negatívum by som spomenul možno hranie niektorých hercov, ktoré mi prišlo skôr ako prednes v recitačnom krúžku. V skutku slušná zábava + hudba je chytľavá :)

Madonna: The Confessions Tour (2006) (koncert)

Madonna sériou týchto koncertov iba dokázala, že si titul popovej kráľovnej skutočne zaslúži. Famózna speváčka spolu s tanečníkmi, tanečné kreácie, kostýmy, špeciálne efekty, publikum... všetko spolu ladí. Keď sa k tomu pridá skvelá hudba (v niektorých prípadoch dokonca lepšia než originál), úspech je zaručený.

Partička (2009) (pořad)

Reláciu sledujem pravidelne od prvého dielu. Rozjazd bol trochu slabý, ale to moc neprekážalo. Mááloktorá relácia okamžite zaujme. A vsadiť si na improvizačnú šou v dobe, kedy sme priam zahltení rôznymi reality show a absolútne nehumornými koninami, to bol veľký risk. No dielo sa podarilo, niektoré scénky sú vtipné, iné nudia, hold tak to chodí. Polnišová a Latinák valia, avšak ani ostatní herci až tak nepadajú do ich tieňa. Partička je na 4 hviezdičky, no za tú snahu priviesť niečo nové na obrazovky našich kanálov, dávam im ich 5.