Jurský park 3 (2001)

Jedna hvězdička je samozřejmě za práci ILM, kteří dělali co mohli, aby i v sebehloupěji vykonstruovaných scénách doručili dinosaury víceméně věrohodně a vtiskli do nich ducha láskyplnosti předchozích filmů. Tohle pokračování ale jinak zkazilo úplně všechno, když se nad tím zamyslíte, je to dokonce, jako kdyby nám tvůrci chtěli znásilnit dětství naschvál. Líbíla se vám v jedničce lehce naznačená, nešablonovitá a realisticky pojatá chemie mezi Alanam Grantem a slečnou Sattlerovou? Jak se naučili že jejich vztah je hlubší než jen pracovní a Alan dokonce začal mít rád děti, což bylo jediné co na něm Ellie vždycky vadilo? Tak v tomhle filmu vidíme že se nakonec vůbec nedali dohromady, zapomeňte na dojemné pohledy z konce jedničky. Líbilo se vám v méně oblíbené dvojce, že T-rex byl pořád stejně badass a tvůrci chápali, že on je stálice celého franchize a každý ho má nejradši? V tomhle filmu ho na začátku zabijí a snaží se vám vnutit ošklivého vodního Spinnosaura. Jasně, protože to přece ví každý, že jestli něco bylo na prvních dvou filmech špatně, tak to, že Tyrannosaurus (hvězda všech dinosauřích filmů všech dob všude), se už ohrál a nikomu se nelíbí. Asi potřebovali prodat novou hračku, nebo opravdu nevím, co komu hráblo že přišel na tenhle "nejblbější nápad v truchlivé historii blbých nápadů". A konečně závěrem, pokud pominu příšerný scénář a herectví obecně, líbilo se vám, jak první dva filmy v posledním dějství většinou vygradovali s DINOSAUREM v obraze a epickou hudbou Johna Williamse v pozadí? Tak grant finále tohohle filmu je záběr na ARMÁDU s vrtulníky a stejnou epickou hudbou v pozadí. Pro mě prostě tenhle snímek zradil na všech frontách a cítím k němu aktivní nenávist a odpor.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Připadal jsem si v dobrých rukou. Laťka geekovských filmů se nadále zvedá a budoucnost vidím světlou.

Špinavý trik (2013)

Tohle je jak Tarantinovka bez neustálých sprostých slov a přehnané grotesknosti. Moc se mi to líbilo. Viděno bohužel s českým dabingem, jsem ale i tak přesvědčen, že herecké výkony byly skvělé. Divým se, že u žánru není komedie, jsem přesvědčen (nemyšleno sarkasticky), že to tak bylo pojato schválně, jak říkám, něco jako když Tarantino balancuje drama a komedii, ale řekněme více směrem k dramatu, při zemi a ze života. Vždyť je tam Louis C.K., proboha. Začínám mít pocit, že to tu má málo procent, protože to nikdo nevnímal jako "krimi frašku". A nebo už hráblo mě?

Thor: Temný svět (2013)

Jediný problém, který jsem s tím filmem měl byli temní elfové, hlavní záporáci. Znovu a znovu nám film vysvětluje, co nám hrozí a proč a znovu se to dá přeložit pouze jako: chtějí zničit svět, protože jsou zlí. Dát jim alespoň trochu nějakou hloubku, děj by nebyl tak pohádkově jednorozměrný.

Hercules (2014)

Vysoká očekávání rozhodně nebyla a já ke svému potěšení dostal víc, než průměrné hloupé béčko. Měl jsem z toho příjemný pocit radosti z filmařiny, nenudil jsem se ani trochu a typicky hloupé to taky nebylo. Musím vyzdvyhnout zábavné herecké výkony všech a obzvlášť přesvědčivě "badass" lučišnici, jakožto málokdy shledávám postavy ženských bojovnic věrohodnými a dobře zahranými. Pokud bych musel něco vytknout pak to je poněkud plochý výkon Johna Hurta, naproti zábavnému bratrovi Ralpha Fiennese. Škoda že jeho linka (přestože pro děj stěžejní) byla odbyta flashbacky a jedním krátkým monologem. A přidat o pár víc epických momentů v bytkách a byl bych i všechno tohle odpustil. Obecně velký palec nahoru.

Vlk z Wall Street (2013)

Ironií přetékající úlet o dicapriovy zvládajícím inteligentní kličky podobné "Chyť mě, když to dokážeš"/"letec", ale tentokrát zároveň snažícím se denně zkonzumovat tolik drog, co by porazilo koně. Škoda že to nemá konec, člověk tak nějak od filmu (i podle skutečné události) čeká trochu poučení, nebo nějakou dějovou křivku. Nicméně jako satira na kapitalismus, praní peněz, předsudky (pro mě vrcholem filmu scéna s plánováním párty s trpaslíky), pracovní nasazení, luxus a bohatství a samozřejmě hory drog mě to pobavilo.

Godzilla (2014)

Pojďme odčinit chybu z roku 1998. Pojďme se omluvit za ten opovrhovaný film s Matthew Broderickem. Tentokrát bude Godzilla věrnější původnímu designu! Tentokrát bude bojovat s jinými příšerami !! Tentokrát nebude zprvu moc vidět abychom vystavěli napětí. Vlastně nemusí být obecně moc vidět. Srdce filmu je přece v lidském příběhu! Koho by zajímala tři obří monstra zápasící mezi mrakodrapy? Rychle střihněte pryč! Vybrali jsme přece skvělé herce, nadějné, neprovařené ksychty (Kickass), ale s talentem. Tak teď je nechme říkat nudné a duté dialogy. Taky je pojďme sledovat jak chodí a jezdí. A jak mluví o tom kde jsou, a kde je Godzilla. A kam potřebují jít a jak. Armádní generál, až se mu dostatečně dlouho podaří dramaticky nastavovat kameře zátylek, možná znova řekne něco o tom kde kdo zrovna je. Dilematům s bombami se ale moc nevěnujme, protože týpek z inception postupně ztratí možnost mluvit jinak než v trailerových hláškách a posléze už jenom zírá. Stejně jako zírám já, kolikrát se ještě podaří střihnout z Godzilly pryč na něco nudného. Jednorozměrné hlavní postavy dělající ty nejvíc klišé věci, které jsou tak ploché, že by nemuseli dělat vůbec nic. 90% scén s lidmi nemá ani náznak hravosti, vtipu, nebo nějakého tématu (vrcholící scénou s medikem - // tak jsem tady...je vám něco?... ne....// konec scény). Proč to aspoň nemohlo být kratší? První půlka ještě dejme tomu (dokud tam byl ten zábavný otec), ale za to že jsme vydrželi budování postav, nám musíte dát zasloužené finále s příšerami. Ale ten film tak nějak zůstal u těch lidí. A oni od druhé půlky byly už úplně nesnesitelně nudní. Zasněně vzpomínám na přiblblou ulítlost toho prvního amerického remaku, naproti téhlé prázdné šedi. Asi 10 ultra cool záběrů s Godzillou, kvůli kterým na tom stálo za to být v kině. A to 5 z nich už bylo v traileru. Jinak velmi frustrující zážitek.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Sam Rockwell si mě konečně získal, AnnaSophia si k mým sympatiím může přidat i opravdový respekt a ten kluk byl taky dost věrohodnej. Postavy rodičů a jejich přátel jsou svojí realističností a zároveň nešablonovitou stylizací vyloženě osvěžující. Je to takový ztracený milý film, vřele doporučuju všem.

47 róninů (2013)

Úplně v pohodě film. Jako mix japonského stylu filmařiny s hollywoodským to mohlo dopadnout mnohem hůř. Ačkoli vyznělo trochu "ploše", je to dílo stvořené s dobrým úmyslem, přímočaře a upřímně.

LEGO® příběh (2014)

Opravdu dobrá práce. Tenhle film si může zaškrtnout všechny kolonky a přitom nevyzní vypočítavě. Prodá lego sety, inspiruje děti k hraní, kreativitě, poučí, pobaví děti i dospělé (aniž by pod linkou skrýval oplzlé nebo sprosté odkazy, prostě ty vtipy mají úroveň funkční pro všechny věkové kategorie). Prostě upřímně odvedená dobrá filmařina. Srovnatelné dokonce s Nekonečným Příběhem. A co se vizuálu týče, 3dčkaři uštědřili výchovný pohlavek všem, co tvrdili že počítačová animace je sterilní a bez srdce, na rozdíl právě například od fázování pohybu miniaturních postaviček okénko po okénku.