Absurdistán (2006)

Některé ty nápady jsou vtipné, ale koukat na to bylo prostě utrpení. Sledujete prostě bandu herců v co nejtrapnějším oblečení, kteří se snaží mluvit co nejtrapněji a s hlavní postavou se neztotožníte, protože se nechová jako by se normální člověk v takové situaci choval, ale jako postava podřízená komediálnímu ději. A celá tahle stylizace způsobuje, že se na to nedá koukat jako na film. Je lepší si o tom jen vyprávět v hospodě. Nebo si pustit pár scén na internetu.

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Kam se hrabe Letterman, Craig posunul talkshow na novou úroveň. Nejen, že ostatní talkshow mi třeba nepřijdou tak vtipné, ale hosté tam prostě odpovídají na otázky. Ale Craig Ferguson svým přátelským přístupem způsobí, že jeho hosty poznáte jako kamarády, jako kdybyste s nimi sami jen tak mluvili o kravinách! Zajímavé komentáře: StarsFan

Hněv Titánů (2012)

Bylo mi to překvapivě sympatické, vžil jsem se do postav a prostředí a velmi dobře se bavil. Ale na další shlédnutí z toho prakticky nic nezbylo. Jednohubka. P.S. Bill Nighy mi tam neseděl.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Neuvěřitelně perfektní film po všech stránkách. Dosaďte si libovolné superlativy, tohle je opravdu ono. Tenhle film mě pokaždé rozveselí, pobaví, inspiruje a nadchne.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Ten scénář je opravdu, jak kdyby ho psal pětiletej. A dialogům nezbývá než se smát. Jedna hvězdička za to, že se ta horda trapnosti dala slupnout a rychle a bezbolestně utekla.

Mlčení jehňátek (1991)

Hopkins je strašidelnější, když vyčkává, než když opravdu zabíjí. Kamera nadčasová, herecké výkony výjmečné, chytrý scénář. Skvěle jsem se bavil. Film se stal právem kultovním, má v sobě nespočet geniálních nápadů, hutné napětí, ale v nejvypjatějších částech prostě vyznívá trochu ploše.

Statečné srdce (1995)

Nudné, patetické a hloupé klišé. Ta do nebe vyzdvihovaná hudba je "jen" jeden dobrý nápad zahraný na atraktivní dudy, nic co bych si pouštěl znovu. Kamera s nádhernými scenériemi nepředvedla nic úžasného. Mel Gibson se narcisisticky předvádí a hraje si na Ježíše. Téma svobody je samoúčelné pozlátko. Ostatní herci hrají zcela šablonovitě. A pokud to ani není historicky přesné, nemám slitování. Zbyl jen dobrý pocit, že od té doby kinematografie pokročila. Už z nás málokdy dělá takové blbce.

Strážci - Watchmen (2009)

Nejprve jsem přečetl komiks a to mi dodalo potřebné nadšení vidět film, který mě do té doby vůbec nezajímal. Viděl jsem tři a půl hodinový ULTIMATE CUT, ve kterém je toho asi nejvíc, co jde, takže vůbec nevím, co chybělo v těch dalších verzích (zejména té pro kina). Ale odnesl jsem si z toho následující. Zack Snyder je ideální člověk na věrný převod komiksů na filmové plátno. Všechna rozhodnutí, jak převést tohle a tamto z komiksu jsou chytrá a fungují. Jakmile se ale začne odlišovat, okamžitě začíná být zřetelné, že nepochopil. A to se projeví zejména na konci. Část toho pravděpodobně byla upravena pod nátlakem producentů, aby diváci dostali svůj díl akce a klišé a ti neznalí předlohy neodcházeli úplně zmatení. Bylo to blízko. Dokonce velmi blízko, protože Zack Snyder natočil prakticky všechny důležité scény přesně podle komiksu a se stejnými dialogy (občas to "šustí papírem", ale dokud tím komiksovým, odpouštím). Ale půlka těch scén byla vystřižena a poslední třetina změněna. Škoda, do půlky jsem uvažoval o pěti hvězdičkách, protože to opravdu bylo, jako vidět jeden z nejlepších komiksů vůbec opravdu ožít ve filmové podobě.

Válka Bohů (2011)

Kdo v bohy věří, tomu nepomůžou. Proto v ně moc lidí nevěří. Kdo v ně nevěří, tomu se bohové zjeví, aby mu řekli že mu nepomůžou, protože bohové věří v nás. A když uděláme chybu největší a vypustíme (velmi trapné) titány, tak teda pomůžou. A vezmou na nebesa svého oblíbence, hrdinu, kterému se v závěru filmu podařilo krvavě pomstít smrt své matky. Jak nádherný čin. Mám se tedy dějem nezatěžovat a vychutnávat "zvláštní" vizuál? Ale prosím vás...

Temné stíny (2012)

Burton se dlouhými záběry na město s retro hudbou křečovitě snaží navodit atmosféru 70. let a zapomíná že nám nestačí natáhnout strašně předvídatelnou akční/vypjatou scénku na 30 minut abychom to brali jako velké finále.