Sucker Punch (2011)

Akční vymejvárna plná efektů, scifi, fantasy a holek v kostýmech školaček? To měl bejt snovej film, ale bože, varuju vás, nekoukejte na to. Bylo to táák... STERILNÍ...

Sex ve městě (2008) odpad!

Jak by řekl Sheldon Cooper "My mother was right, hell is real".

Kon-Tiki (2012)

Dlouhé záběry na tváře s přihlouplými výrazy hloubku postavám nedodají. Kamera opisující kruh okolo celé scény a vracející se na původní místo není dobrý nápad. Kdyby to byl dokument, tak bych mu jistou "bezduchost" a odpustil, ale jako film to prostě nejde.

Atlas mraků (2012)

Konečně začínám chápat mentalitu sourozenců Wachovských, jejich zálibu v rozevlátých existencionálních dialozích a japonské kultuře. Do určité míry se vždy vezu s nimi, v určité chvíli je ale už dál odmítám následovat. Přesně jako s Matrixem. Důležité je, že vám svoje názory "příliš" netlačí, podávají je většinou nenásilnou formou otázek, volba je z větší části na vás. A jsem rád že jejich filmy vznikají s vysokým rozpočtem a jsou známé široké veřejnosti. V rozhovoru se přiznali, že se vždy bojí, co jim zase kdo bude cpát, že v jejich filmech viděl za témata a metafory. To je mi velmi sympatické. Jako film to ale prostě trpí např. přílišnou délkou a přeplácaností žánrů. Neřekl bych, že je totiž umí všechny stejně dobře. Na druhou stranu vtip filmu je právě ve spojení jednotlivých "kapitol" (spíše dějových linek), které dají dohromady "the big picture". Řekněme že to byl hezký pokus. Jejich scifi cítění je stále nadprůměr a jedna z kapitol mě úžasným způsobem na chvíli přenesla do nálady Matrixu jedničky, kterou jsem myslel, že už nikdy neprožiji. Další kapitola, ta co je taky scifi, je rovněž přinejmenším zajímavá. Skvělý Tom Hanks, Hugh Grant a hlavně Hugo Weaving jako Old Georgie. Hudba se trochu opakuje ale není špatná. Jinak posuďte sami, film je jen otázka, vaše odpověď vám řekne, kdo jste. :-)

Zažít Woodstock (2009)

Vezměte hudební festival Woodstock (vůně "podle skutečné události" mě vždycky trochu změní náhled na film), k tomu přidejte hlavní postavu připomínající mladého Dustina Hoffmana z Absolventa, smíchejte to s atmosférou a postavami filmu Vlasy, Jimovým tátou z American Pie, majitelem Comic-Book obchodu z Big Bang Theory a Wolverinovým bráchou v sukni. Vyjde vám dost zábavný, zvláštní atmosférický prožitek, který, řekl bych, stojí za to vidět (zažít).

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Ubírám hvězdičku za sestupnou tendenci během dalších sérií kleslou až téměř k naprosté debilitě.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Peter Jackson nezklamal. Hobbit (An Unexpected Journey) je promyšleně strukturovaná, svět Pána prstenů kouzelně představující, chytrá, poučná, zábavná i napínavá pohádka. A tak to má být, neboť originální kniha Hobbit pohádkou je, narozdíl od Pána prstenů. A tuto zákeřnou odbočku žánru Peter zvládnul mistrně, stejně jako adaptaci jako takovou, opět si prostě nemůžeme stěžovat. Na několikáté shlédnutí se navíc Hobbit nezdá ani zdaleka tak dlouhý jako poprvé v kině. Všechno tam má své místo, odsýpá a zapadá do sebe. Milý humor střídá fajn akci, nemůžu si pomoct, funguje to, čím víc nad tím přemýšlím, skoro všechno. Co z toho ale dělá masterpiece je scéna s Glumem. Tahle vtipná a zároveň napínavá, komorně divadelní scénka, by mohla jít rovnou do učebnic filmařiny, scénáristiky a herectví, včetně technického zvládnutí motion capture procesu s Andy Serkisem. Solidní práce na tomto filmu ve mě zanechává příjemný pocit, že Peter Jackson nadále ví, co dělá, a ten vede k naději, že nás jeho největší trumfy teprve čekají v dalších dílech.

Milionář z chatrče (2008)

Zajímavý komentář: Honzii - (přez ukázky drsné reality indických slumů jde v podstatě o čistou pohádku). Přesně tak to je. Akorát ta její pointa mi buď unikla a nebo je taková nějaká dost "mělká"... A ta taneční scéna na konci tomu prostě nasadí korunu.

Total Recall (2012)

Nejvtipnější komentář: jasanka