Rudá voda (2003) (TV film)

Velice strašnej film, kde gumová atrapa žraločka brázdí řeku, taky tam jde o ropný vrty (zřejmě aby na konci mohlo bejt pár efektních výbuchů a různý druhy Phillipsovejch skoků do vody) a navrch neuvěřitelně otravná postava hraná tzv. Cooliem, tomu budete přát smrt a to ho teprve uvidíte z kilometrový dálky!

Hory mají oči (2006)

Brutálně zábavná jízda, kterou by si rozhodně měli nechat ujít osoby se slabým žaludkem, protože krev a nechutnosti Alexandre Aja servíruje po lopatách. Film má pomalejší rozjedz, o to působivější je ale noční scéna v přívěsu, což je zřejmě vrchol filmu. Hudba včetně úvodního motivu (country píseň "More and More") je výborná, herci přesvědčiví a zdegenerovaní horníci patřičně odporní. Konečná likvidační scéna podbarvená přehnaně heroickou hudbou je roztomile béčková a porovnána s místy pěkně černým humorem vůbec nevypadá směšně. Pro mě rozhodně perla mezi horory, o jejíž kvalitě vypovídá i fakt, že po skončení filmu nám vypadly pojistky a máma nedala jinak, než že se bratr musí ozbrojit sekerou, až je půjde ven nahodit. Aja dokázal, že je talentem budoucnosti.

Agatha Christie's Poirot - Poslední víkend (2004) (epizoda)

Nadprůměrné zpracování Agathy, v čele s bez debat nejlepším Herculem Poirotem. Už jen kvůli němu vás baví na film koukat. Výprava je věrohodná, zápletka neotřelá a i hudba výborně doplňuje příběh. Na páteční večer ideální volba.

Eragon (2006)

Víc než LOTRa mi teda Eragon připomínal Star Wars. Je tu strašně neoriginální a utahaný příběh o pitomci ze statku, co je nějaký "vyvolený" či co, potká mentora, ten ho učí magii, brzo zkápne, do toho Malkovich co vůbec nic nepředvede a "Stín" - ultra trapná kreace chudáka Carlylea. Konečná bitka připomíná spíš vesnickou pitku s pár ohníčky. Představitel Eragona je nezajímavý tuctový blonďák, film postrádá alespoň jednu velkolepou nebo zapamatování hodnou scénu či doopravdy dobře hrající postavu. Irons je sice schopný zahrát kde co, ale v tak trapně šablonovité postavě učitele nemá absolutně co předvést. Totální zklamání. Jediným světlým místem je digitální Safira.

Kurýr 2 (2005)

Neskutečně naivní a slaboduchý film, který katapultoval Jasona Stathama z role člověka v prvním díle do role supernadčlověka v díle druhém. Nemá cenu popisovat debilitu akčních auto-scén a ostatních scén a už vůbec není třeba zmiňovat tupý příběh, který mi evokoval zápletku z filmu Tuxedo s Jackiem Chanem. Statham je ale nepochybně akční hvězdnou současnosti. A Luc Besson tímto filmem potvrdil, že Danny the dog bylo opravdu jen osamělé světýlko v temném močále jeho nynějšího scénáristického působení. Musím si spravit chuť u Leona a trochu zavzpomínat na staré časy, kdy ještě nebylo třeba polonahých slečen a aut létajících vysoko nad zemí, aby vznikl dobrý film.

Shutter (2004)

V poslední době jedna z nejprovařenějších zápletek asijských i jiných hororů, servírovaná na tak trochu jiný způsob. Shutter sice přímo překypuje známými klišé scénami a ve chvíli, kdy se z umyvadla drápe bílá asiatka, už se divák ani nemůže bát, ale přesto je tu napětí a chvílemi i mrazení v zádech. Děj je slepencem dobře známých elementů "divná holka-tragédie-pomsta", což nabízí otázku, jestli by nebylo lepší zkusit i něco jiného a zároveň nenechává skoro žádné místo pro překvapení, jelikož každý druhý odhadne konec pár minut po začátku. Herci neurazí ani nepřekvapí, výborná je ale hudba, která dodává některým momentům správně mrazivou atmosféru. Dobrý duchařský film s jednou zajímavou pointou a stokrát omletým, předvídatelným dějem.

Ils (2006)

"Ils" se sice od začátku odvíjí dost neoriginálně (uvozující vražda - na skok do civilizace - a zase zpátky) ale šlape bez větších obtíží. Co víc, první polovina filmu je výborná. Ne že byste zrovna umdlévali strachy, ale různé pazvuky a skřeky, kombinované s opuštěným domem kdesi v Rumunsku, navozuje ten správný pocit úzkosti a nervozity. Jakmile se ale sklouzne k nudnému nahánění mladého páru po domě a okolí, veškerý strach a očekávání zmizí, nahrazeno občasnými lekačkami a jediné, co vás potom zajímá, je jak to skončí. Pointa není převratná, ale vcelku docela zajímavá. Ils bezpochyby vyčuhuje z šedého hororového průměru, (na tom se také podílí nálepka "podle skutečné události") ale moc dlouho v hlavě nezůstane.

Ajťáci (2006) (seriál)

Druhý nejlepší komediální seriál hned po Red Dwarf, který jsem měla možnost sledovat. Obrovské množství gagů všeho druhu, narážek a slovního humoru, v nemálo případech dovedených do geniality. (Hoří! Hoří! Pomozte mi!) První díl druhé série mě dostal do několika po sobě jdoucích křečí smíchu. ("Postižený" Roy) Pravda, některé scény jsou trochu slabší, ale nijak neohrozí IT Crowd jako celek, čemuž samozřejmě pomáhá perfektní obsazení, které podobně jako u Red Dwarf neodsunuje žádnou z hlavních postav do pozadí ani jinou neupřednostňuje. Nemohu jinak než vřele doporučit. Jen doufám, že kvalita nepůjde dolů s druhou řadou.

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Když Michael Myers asi tak posté neskutečně pomalu kráčel z místa A do místa B aby zneškodil osobu C, začaly se mi přivírat oči a zároveň vkrádat do mysli otázka, že pokud takhle pomalu chodí normálně (rozuměj, takhle pomalu chodí pokaždé, když se objeví v záběru), tak jak je možné, že je u uprchlé oběti, která si v úprku div nezlomí vaz, vždycky tak rychle? A druhá otázka, která mi vrtala hlavou, (kromě otázky kam se poděla strašidelnost nebo alespoň napětí) byla prostá: Proč se vůbec točí tahle mizerná pokračování, když je víc než jasné, že něco tak ubohého zákonitě musí upadnout v zapomění?

Zlatý kompas (2007)

Jaksi mě to nestrhlo. Možná mě kouzlo Zlatého Kompasu prostě minulo, možná Kompas ani žádné nemá, faktem ale je, že mě se to jevilo nezáživně a plytce. Naštěstí hodně zachraňují skvělí herci jako krásně chladná Nicole, Eva Green, velice pod-využitý Daniel Craig i představitelka hlavní role. Jedna * navíc za ledního medvěda s hlasem Iana McKellena, protože když zavřete oči, dá vám to vzpomenout na nedosažitelného Pána Prstenů.