Největší showman (2017)

Pro mě osobně skvělá podívaná, která v sobě má hlubokou myšlenku, jež hledá odpověď na otázku, co v životě nakonec je pro nás to nejcennější. Hudební podkreslení a zpěv úžasný (hold tradiční popík - excelentní Rebecca Fergusson a Keala Settle), herci vybráni dokonale, škoda jen že nebyl využit potenciál všech kolem. A ta mnohdy pokulhávající příběhová linka. Proto o hvězdu méně!

Cesta času (2016)

Relaxační a dost pohodový film o příběhu naší planety, který nemá začátek-prostředek ani vlastně pořádný konec. Prostě si žije vlastním životem a to k takovému filmu asi patří. Ačkoliv promluvy vedly k zamyšlení, mozek tolik nezatížily.

Milada (2017)

Nemám slov. Věděl jsem, že mě film určitým způsobem zasáhne, ale netušil jsem jakou silou. Proto mě překvapilo, kolik "odpadu" se tady jako hodnocení objevilo, ač nejspíš od znalců filmového žánru. Pro obyčejného člověka jako jsem já, pro kterého je 125 minut čistého času někdy k nevydržení, to byl dobře vystavěný film. Ano, v některých momentech mi jízda autem v krajině připadala bezpředmětná, předabované postavy lehce nesvé a některé historické skutečnosti mi trvalo pochopit, ale celkově film hodnotím opravdu nadpůrměrně. Myslím, že režisér Mrnka vybral správný úsek života paní Horákové (včetně herečky, která ji hrála), zkrátil historické události na správnou míru a věnoval se především období kolem nástupu komunismu a pak i nechvalně proslulého procesu. Nakonec i kvituji, že právě ten proces nebyl odvyprávěn celý. Postava herečky Zurer prostě dominuje mezi všemi zúčastněnými, dále gradující hudba a neustálá změna prostředí a lokací. Snad film přinesl to, co měl, poznání a snad i určitou schopnost nezapomenout na to, co se stalo. Díky!

Chatrč (2017)

Kniha se mě dotkla, přišla totiž v období, kdy člověk něco hlubokého a smutného řešil. Podobně je to tak s filmem, který věrně kopíruje příběh knižní. Super zážitek...stačí se povznést nad svůj fyzický ateismus.

Popírání holocaustu (2016)

Pořád to samé - druhá světová válka a holocaust - no není to trapné? Ano, pro některé to trapné je, vždyť o židech se stále mluví všude (knihy, filmy). Přesto se domnívám, že tento film dokládá novodobý fenomén - popírání toho, co se stalo před 72 lety. Brzo bohužel nebude existovat už nikdo, kdo by to pamatoval a pak bude ještě snažší tu pravdu trochu obohatit a pozměnit. Ano, nebyli jediní, kdo trpěli, ale trpěli a umírali. Ten film je velice dobře zkonstruován, nenudí, i když neumí naprosto využít to téma, o které se opírá.

Přes kosti mrtvých (2017)

Velice zvláštní film...satira s černým humorem, nádherná příroda, výborně zvládnutá kamera a hudba, dobrá herečka Mandat...bohužel vyvrcholení se dalo brzy předjímat, vedlejší postavy nebyly tak dobře propracované, častá změna období. Celkově ale film od A. Holland vyzněl dobře, hlavně totiž vede k celkovému zamyšlení a také je to určitá alegorie na dnešní dobu.

Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

Pamatuji se, jak jsem se s velkou speksí díval na první díl první série, protože jsem vždycky nesnášel modernizaci starých klasik. Jenže to jsem se přepočítal a novodobý Sherlock mě natolik nadchnul, že jsem byl natěšen na každý díl, který přišel. Čekání na čtvrtou sérii bylo nekonečně dlouhé, nultá epizoda naprosto jiná a svým způsobem skvělá, a když přišla, nebyl jsem tak odvařen. První díl byl pro mě jen dobrý, prostřední díl už navnadil více a já si říkal, konečně se vracíme do starých dobrých dob, a pak poslední třetí díl, který jsem viděl až včera…Množí se na tuto sérii spíše negativní ohlasy, ale pro mě to nakonec nevyznělo tak špatně ;). Od Konečného problému jsem se nemohl odtrhnout, emocionální smršť zaměřená na rodinu Holmesovu a případ, který byl hoden bratrům Holmesovým. Pokud je to opravdu poslední díl celého seriálu, tak smekám ;).

Anděl Páně 2 (2016)

Dvojky většinou stojí za starou belu, ale pro tentokrát...nádherný zážitek, ještě lepší než při jedničce ;). Od srdce jsem se zasmál, protože jsem se rád a s chutí ponořil do hlavních i vedlejších linek, ať už v nebi nebo u nás dole na zemi ;), a odnesl jsem si tak z kina pocit blaženosti a lehkosti. Takže velký dík, pane Jiří Strachu. A už nyní se těším na televizní Vánoce roku 2017 :)).

Inferno (2016)

Tradiční ztvárnění literárního příběhu Dana Browna, které ale překvapilo oproti předešlým dílům odlišným stylem vypravování. Což tomu dodalo zase určitý jiný rozměr. Znovu tu ale najdeme lidstvo v ohrožení, Robera Langdona a jeho um, který je tentokrát trochu oslaben; milostnou linku ze starých časů, která znovu ožívá; nádherná města a skvělou hudbu. Nezklamalo mě to, i když samozřejmě kniha je kniha ;). Ať žije Dantovo Inferno ;)

American Crime Story (2016) (seriál)

Podařilo se natočit velice kvalitní seriál, který se víceméně drží skutečností, jež se na konci 20. století staly. Ano, chvílemi to bylo dosti náročné, především strávit to, co si tvůrci připravili, protože toho bylo naprosto nad míru, ale vše do sebe správně na závěr zapadlo a poslední díl neměl chybu. Možná by stálo za to některé pasáže zkrátit a obměnit některého z herců, ale celkově jsem spokojený. Ryan Murphy a jeho tým znovu nezklamaly! ;)