Ranhojič (2013)

Pro mě velice zdařile natočený film z německé produkce, a to i přes některé nedostatky, které tomu rád odpustím. Po dlouhé době něco, od čeho se člověk nemůže odtrhnout... Domnívám se ale, že kniha bude tisícinásobně lepší. Ale zatím jsem neměl tu možnost, přečíst ji.

Zločin (2011) (seriál)

Seriál má svoji hloubku, kterou dokáže skvěle prodat. Dlouho mě nic tak nešokovalo, nepřitáhlo a můžu říci: "Ano, stojí to za to!"

Bella a Sebastián (2013)

Úchvatná příroda, kam se člověk podívá ;). Skvělý oddychový film s rodinou tématikou, která má blízko i k dobrodružnému filmu staré generace. Neznám literární předlohu, ale líbilo se mi to.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Četl jsem knižní předlohu, která mě dostala přímo do kolen. A z filmu jsem měl stejný pocit jako po přečtení knihy. Skvělé výkony hlavních představitelů, hudba všechno dokreslovala parádně...Člověk si uvědomí, že život je o bojování a že jsou na světě lidé, kteří na tom mohou býti hůře než vy si myslíte, že jste právě vy.

Oculus (2013)

Horor, kde hlavní není krev, ani lekání se...a i přes docela pomalý rozjezd a dobrý závěr jsem nakonec zvýšil své hodnocení ze dvou na tři hvězdy.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Nebudu porovnávat v jinými seriály, nejsem kritik, ale obyčejný člověk, který rád sleduje seriály. Tenhle byl opravdu skvělý, místy jen dobrý, ale hlavně nezapomenutelný. Ano, ne všechny řady byly vyvážené a může za to zbytečné prodlužování až na konečných 9 řad, ale celkově určitě stál za to. Hlavní téma a myšlenky vycházejí ze života...a poslední díl 9. série byl dobrou tečkou k zakončení celého seriálu ze začátku 21. století! Výrok - "Legen...wait for it...dary." - se dostane do pamětí všech.

Zlodějka knih (2013)

Film na motivy stejnojmenné, skvělé knihy Markuse Zusaka. Bravurně natočeno, hrdinové jsou přesně takoví, jací jsou i v knize. Nebo mám ten pocit, a to i přestože bylo něco vynecháno. Duch díla tam však je.

Komorník (2013)

Pro mě osobně velice povedený film, který sleduje skutečné osudy černochů v Americe. Divná to představa, že ještě neváno neměli stejná práva jako my ostatní. Smutné, ale pravdivé. Dokonale vystiženo! A nuda? Kdepak, tady nejde o efekty, střílení apod., tady jde o čekání a tichý boj. Skvělý výkon Foresta Whitakera v roli Cecila ;)

Nejvyšší nabídka (2013)

Film si s Vámi od začátku hraje, a to bravurně. Velice povedená zápletka s ještě lepším koncem. Geoffrey Rush hraje samotáře a uznávaného znalce a změní se, když potká Sylviu Hoeks...skvěle vymyšlené charaktery :-)!