Karanténa (2008)

Americký remake REC, dost zbytečný. Co se musí nechat je odhalení kameramana. Make-up ušel, ale žádný mistrovský výkon tady maskéři neodvedli. Škoda že už to jednou existuje.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012) odpad!

Druhý díl už asi nic nepřebije. Dost špatné masky, herecké obsazení a příšerný scénář. Tupých hororů už je dost, tak proč točit něco, kde ti policistka dá brokovnici do ruky a běž zabít retardované mutanty. Jasně, úplně prázdné město a dementi zničí vysílač signálu a vyhodí elektřinu, úplně v pohodě. Kazí to dojem prvních dvou dílů. Declane už nic netoč.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Obsahuje spoilery. Jako velký fanoušek zombie filmů jsem byl nesmírně nadšen že existuje i seriál. A to sakra výborný. Navíc s originálním názvem pro nemrtvé - chodci, walkers. Masky a make-up jsou výborné, nechápu jak to ti maskéři dokáží. 1. série (90%) Řešení kde se bude, jestli existuje vojenská základna, poznávání nového světa, všichni nesnáší Lori, ztratí se Merle 2. série (80%) Krok drží jediná postava, všichni diváci si zamilují zabijáka chodců, trochu je to Ordinace v růžové a chybí pořádná vyvražďovačka, bohužel smrt Shanea 3. série, čtyři díly, osm dílů - 3.12.2012 (100%) Nové místo pro usídlení, získávání místa pro usídlení, po dlouhé době napětí, smrt hlavních postav, konečně víte co je s Merlem, vyvražďovačky. Od třetí série si Walking Dead začíná hrát i s city diváka. Pro znalce komiksu jsou v nejnovějších dílech malá překvápka. Pauza mezí osmým a devátým mě značně rozhodila. V osmém díle jsem se pomalu nedokázal soustředit z toho množství napětí ve mě. Třetí sérií se seriál Walking Dead začal teprve rozjíždět. I love Daryl.

Red (2010)

Nejsou to senioři, jsou to seriozní zabijáci ve všech směrech. S přítelkyní jsme se bavili hlavně díky představení Malkoviche a když Frank (Bruce Willis) vystoupil z auta měl jsem skoro orgasmus. Jen škoda že neobsadili Meryl Streep no, jinak skvělé obsazení a dobrá akce.

Muži v černém 3 (2012)

Ooo K. Ten Will snad nikdy nezestárne a Lee omládl díky tomuhle filmu. Líbil se mi nápad a vtip, co bych vytknul jsou ty mimozemšťani a jejich vizuální propracování. Na to že je rok 2012 se vizuál nijak přelomově neliší od druhého dílu z roku 2002. Muselo být těžké vymyslet zábavný příběh pro další pokračování Mužů v černém, parta čtyř scénáristů odvedla dobrou práci.

Skyfall (2012)

Z kina jsem odcházel maximálně spokojený! Bond s tátovou brokovnicí má něco v sobě. Zatím nejlepší Bond a to mi ze začátku Craig jako blonďák do Bonda vůbec nesedl, no moje chyba. Je to prostě nářez, který diváky nakrmí akcí, dialogy a chtěnými scénami. Prostředí kde se natáčelo, do Skyfall se dá parádně položit a prožít každou minutu. Pro mě velké překvapení roku. Jen mi přišlo zvláštní že Bond pije Heineken místo Martini. :D Viděno v kině.

Země bez zákona (2012)

Konečně něco, co stojí za to díky pořádnému ději a ne kvůli vizuálním efektům, od roku 1994. Čekal jsem teda více Gary Oldmana, to trošku zamrzelo. Pearce zahrál sakra dobrýho slizáka na přesdržku. A role Toma Hardyho jako vždy skvěle zvládnutá. Jednoduchý film o nesmrtelných bratrech, kteří se ničeho nezaleknou a nerespektují jediný zákon. Opravdu je to skvělé navíc s precizním scénářem. Film o prohibici, který šel do kin když u nás prohibice trvala. Viděno v kině.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Seriál s atmosférou. Škoda amatérských výkonů v některých příbězích. Některé "pravdivé" příběhy byli vážně o ničem a u některých mi běhal mráz zádech, jelikož jsem na to koukal asi v deseti letech. Dodnes se sestrou řešíme jestli jsou ti příběhy pravdivé, nebo jde o výmysl režie. 3 hvězdy za to že jsem se jako malý bál.

Avengers (2012)

U filmového ztvárnění nejmocnějších hrdinů světa to šlo plynule a rychle. I ten kdo nezná komiks si postavy rychle zapamatuje. Zobrazení SHIELDu se povedlo, zakomponování postav do děje bylo logicky vysvětleno. Trochu zamrzí postava Kapitána Ameriky, byl takový nevýrazný a tichý, v komiksu je to rozený vůdce, který umí zvednout hlas. Už od prvního Iron Manova filmu bylo jasné, že on bude největší hláškař, ne že by mi to nějak vadilo, ale přesně takový je Hawkeye, který je ztvárněn jako jen jako statečný agent. Mix hlášek a akce. jednoznačně vynikající vizuální efekty a 3D film jen a jen vylepšilo, protože 3D má ode mě za jedna. Co se týče herců, víc jsem si oblíbil Roberta Downeyho, Jeremyho Rennera (škoda že Hawkeye nedostal více prostoru) a už tak oblíbeného Samuela Jacksona. Viděno v kině 3x.

Amazing Spider-Man (2012)

Tak určitě lepší film než Raimiho. Je to totiž více komiks než pouhý film. Bohužel to posraný studio zakázalo Webbovi využít tolik záběrů, že ten film pro hodně lidí podělalo. Je pravda že Lizard mohl být propracovanější, protože vypadal jak zelená slizká opice, ale to je pro mě jako fanouška komiksu detail. A konečně...Emma Stone, Gwen Stacy má být pěkná holka a to se Emičce povedlo, na rozdíl od Kirsten Dunst, protože Mary Jane má být taky kočka, to se Samovi moc nepovedlo. Celková dějová linie mě dokázala dokonale bavit, příběh je totiž dobře vymyšlený. Skvěle totiž představuje myšlení Petera, i záporné postavy. Doktor Curt Connors je dobrý člověk, a Lizard je někdo jiný (není to jako u Hulka). Lizardovi se líbí moc, kterou má a to režisér bravurně zachytil. Viděno v kině.