Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Rodina mutantů v západní Virginii žerou co se dá. Jediné co je široko daleko jsou turisti a v tomto případě štáb s účastníky reality show. Rambo, Joker, Alice a párek dalších lidí se snaží přežít. Častý smysl hororů, ale tady po nich jdou kanibalové, kteří jsou podle svého kultivovaní. Řádná vyvražďovačka na obou stranách. Scénárista si zaslouží pochvalu za nápad. Tento film má bohužel i své mouchy, ale to nejsilnější díl pětidílné série.

Kličko (2011)

Vynikající dokument nejen o boxu, ale i o životě boxerských legend, kteří jsou dost možná jedni z nejlepších boxerů všech dob. Pohled na jejich život, jejich tréninky, zápasy a hlavně jejich myšlení. Bratři Kličkovi jsou korby od kterých by nikdo nechtěl dostat direkt.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Už to není takové dětské jako předešlé díly a to je celkem chyba. Druhá část na rozdíl od první části zabavila na celou dobu sledování filmu. Soudtrack a vizuální efekty dávají tomuto filmu velké pozitivum. Na knihu to prostě nemá a nikdy mít nebude i když lepší zpracování si nedokážu představit. Děkuji J. K. Rowling za příběh k filmům, které mě bavili pár let. Viděno v kině.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Zase se povedlo něco, co je natočeno podle knižní předlohy. Frodo a Sam se vydávají na cestu plnou dobrodružství, při které získávají nezapomenutelné spojence a přátelé. Pipin a Smíšek drží dobrou náladu, Aragorn, Legolas, Gimli a Boromir tvoří drsnou čtyřku. Úchvatný film z jiného žánru a přesto se dokázal vyrovnat nejlepším filmům všech dob.

Slimák (2006)

Netradiční film, který nezklamal. S Michaelem Rookerem neudělal režisér chybu. Průměrná hororová komedie jen tak na oddych.

Řetězová zpráva (2010) odpad!

Film se snaží napudit trailerem nebo názvem, ve skutečnosti jde o neskutečnou sračku, v které se odehrává každé klišé. Bohužel ty klišé jsou špatně provedené. Herci neumí vůbec hrát a scénárista by si zasloužil nakopat. Proč jen jsem utratil peníze za lístek na tenhle film.

Iron Man (2008)

Komiksovka plná hlášek i akcí. Neumím si představit jiného Starka než je Robert Downey Jr. Ten do role krásně zapadl, i když Tony je v komiksu taková zapeklitá postava. Někdy je vykreslený jako nejrozumnější postava Universa a někdy je to prostě nahláškovanej borec. Tahle nahláškovaná filmová forma se více než povedeně vyvedla. Napětí v Iron Manovi nechybí, je v celém filmu, kdy divák čeká až si War Machine navlékne oblek, nebo kdy se dá Tony s Pepper dohromady. Jon Favreau se nenechal uspěchat a hodil nám tyhle scénky do dvojky.

Temný rytíř (2008)

Epické drama. Ledger je monem lepší Joker než Nicholson a ten Oscar je plně vyslužený. Zajímavý děj se zajímavými herci. To posunulo laťku opravdu vysoko. Jonathan Nolan a Christopher Nolan jsou páni. Hans Zimmer opět přispěl skvělými skladbami. Nadchlo to diváky, je to skvělá podívaná s pěknými zvraty a občas nečekaným a příjemným dějem.

Thor (2011)

Mystický superbůh z komiksů, ano film se povedl na plné čáře. Efekty, Chris Hemsworth. Na film nejvíce určitě nalákali Portman a Hopkins a nikdo nemohl litovat. Pro fandy komiksu asi to nejlepší co z toho mohlo vzejít. Jen mi vadila zbytečná postava kterou ztvárnila Kat Dennings. Scény zabavily a akce byla také dobrá. A nadmíru dobře ztvárnění Loki, který na filmovém plátně nevypadá jako hrozný záporák, ale má v sobě ještě kus srdce. Tohle jeho vyzobrazení se mi líbilo. A opravdu povedené kostýmy všech postav z Asgardu.

Někdo to rád blond (2004)

Zábavné a pozitivně dementní scény. Na tohle se musí koukat člověk, který má trochu jiný smysl pro humor než ostatní. Režisér věděl jak to natočit, aby pobavil lidi jako jsem já. Viděno bohužel jen s dabingem, který mi tu ale nevadil. Bratři Wayansovi komedie prostě umí.