X-Men Origins: Wolverine (2009)

U mňa asi najlepší diel X-Menov, H. Jackman ako Wolverine je jednoducho fajnovka. Má to akciu, dynamiku, príbeh, zápletku, fajné zábery a napriek niektorým slabším miestam to u mňa zanechalo asi najlepší dojem, čo sa týka X-Menov.

X-Men: První třída (2011)

Napriek chválospevom a adorácii ma to nejako, ba vôbec neoslovilo. X-Meni čoby malí fagani, to teda nie, kam sme to dospeli. Hviezdička za suprového Wolverina :-D. Inak, Xavier tu bol poriadne nesympatický, čo sa u mňa prenieslo aj na celý film.

Spider-Man 3 (2007)

Tak, kam nám zase Spidey spadol, diel s Octopusom to posunul hore a tu to zase ide na úroveň prvého dielu. Škoda, na minulý diel sa to nechytá ani náhodou, hoci je tu omnoho väčší zástup zlosynov ako v dvojke (ale kvantita predsa len nie je kvalita). Sandman, Venom a Spidey v čiernom. Prišlo mi to také, že film nevie kam chce ísť.

Spider-Man 2 (2004)

Toto už bol iný Spider-Man ako v jednotke. Dr. Octopus dáva filmu dynamiku a náboj, a rozhodne sa so Spider-Manom nehrá a nejedná s ním v rukavičkách. Takto nejako si predstavujem filmové prevedenie komiksu (podobne aj Hulk 2, to bol tiež nájeb), pôsobivý vizuál, dobrú muziku, akciu a dynamiku, riadneho záporáka a samozrejme koniec ako má byť.

Spider-Man (2002)

Prvý diel Spider-Mana mi prišiel taký rozbiehací, oproti pokračovaniam to bolo slabé. W. Dafoe alias Green Goblin to mohol rozpumpovať omnoho viac, škoda, mohlo to byť niečo na spôsob Spidey x Dr. Octopus. Pre fanúšikov komiksu a Spider-Mana ale povinnosť.

Rozsudek smrti (2007)

Kevin Bacon čoby spočiatku slušný a ústupčivý manažérik dákej firmy, ktorý sa ale dokonalým zvratom stane nekompromisným pomstiteľom svojej rodiny (veď, čo iné mu nakoniec ostáva). Vynikajúce, musel som si to pustiť ešte pár krát, aby som si to dokonale vychutnal. Neskutočne pôsobivé, ako razom sa zmení život človeka. Inak, bez vlasov a v koženej bunde s riadnym delom v ruke vyzeral K. Bacon omnoho drsnejšie ako T. Jane v Punisherovi.

Kult hákového kříže (1998)

Ako hodnotiť tento film? Film ako taký ma oslovil už len nápadom, E. Norton tu odohral asi najlepšiu rolu (taká zmena počas filmu asi ani nie je možná, ale predsa: 1. ako chudý malý chalan, 2. nabúchaný týpek a 3. ako obyčajný normálny chlap), zábery na nacistické symboly akoby vystrihnuté zo samotnej hitlerovskej propagandy, k tomu dosť agresívna brutalita, svojský príbeh a koniec bez happy-endu (ale to sa dalo čakať). Skrátka, film čo stojí za pozretie.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Totálna sračka, ktorá vznikla úplne zbytočne. Oproti AVP 1 úplne mimo, nudné, bez originality, slabé. Jedine čo stojí za to, je koniec filmu, kedy sa Amíci rozhodnú zhodiť na mesto atomovku. Inak je to úplne bez duchu ságy Alien, či Predator.

Útěk z Planety opic (1971)

Po prvých dvoch dieloch dosiahla táto sága totálne dno. Nezaujímavé, nudné, dalo by sa povedať zbytočné - ale ako most k štvrtému dielu to ujde, hoci to mohlo byť skresané tak do 15-20 min, a nie skoro do 100 min. Naozaj sa mi tento diel páči najmenej zo všetkých. Moje poradie: Po1, Po2, Po4, Po5, Po3.

Bitva o Planetu opic (1973)

Spolu s tretím dielom najslabšie, avšak lepšie ako nudná trojka, ktorá bola úplným dnom. Tu je aspoň vidieť snahu o akciu, hoci - pravdu povediac tá záverečná bitka bola fakt slabá (mizerný komparz, slabý scenár a choreografia, chaos a hlavne tomu chýbala početnosť postáv, grandióznosť a pompéznosť ako v 4. diely počas vzbury). U mňa poradie: Po1, Po2, Po4, Po5, Po3 (zvyšné remaky a ďalšie pokračovania sú už totálne zbytočné - takú atmosféru ako tu už nikto nikdy nevytvorí).