• Krátkometrážní

Interstellar (2014)

Vesmír mě nikdy nijak extra nezajímal. Fascinoval, ale nezajímal. Červí díry, černé díry, mezigalaktické lety, horizont události, pátý rozměr... nemám o tom sebemenší páru. Proto jsem měl z Intersellaru strach. Abych pobral věci, který jsou pro mě ta nejzapadlejší španělská vesnice. Christopher Nolan je ale záruka. Velká záruka. Čekal jsem hollywoodskej biják, výlet do světů, který nikdy nikdo neviděl a neuvidí. Cestování prostorem, časem i nějakou tou dírou, která ale nevedla k orgasmu. Ale já ho měl po skončení filmu. Planeta Země je v posledním tažení, Michael Cain vymýšlí plán, Matthew McConaughey jako pravej explorer dá přednost vesmírné výpravě před rodinou. O emotivní scény není nouze už v půlce filmu, McConaughey knečně dospěl a podává životní výkon. Michael Cain (Alfréd z trilogie Batman) počítá, lže, trousí citát 3x po sobě a je jako vždy anglický elegán. Anne Hathaway mě štvala už od začátku, ne ona, její postava. Ale tak to mělo být. Po technické stránce dnes na plátně lepší efekty neuvidíte. Pokud je někdo nejdál v technické stránce filmů, tak jedině Nolan, ale to nám už ukázal v Počátku. Tohle je ale něco úplně jiného. Vesmír je dechberoucí. Ať se jedná o universum jako takové, nebo o objevený svět, všechno dýchá životem a divák věří, že ve vesmíru něco takového je a Nolan tam byl. A Zimmer mu pískal na cestu. Ale o tom až nakonec. Atmosféru to má obrovskou a hutnou, že by se dala krájet, ale neukrojíte ji ani švýcarským nožem od Horsta Fuchse. Ani minutu jsem se nenudil, všechno se pojilo, dávalo smysl. K úplnému dokreslení přispěla umělá inteligence v podání robotů, kteří se starali o komickou stránku snímku. Dokázal bych psát déle o pojetí vesmíru, o Murphyho zákoně, o teorii relativity. To všechno tam je a zůstane to ve Vás i po skončení filmu. Odcházet budete s pocitem, že jste inteligentně na výši oproti lidem, co film neviděli. Co ale naprosto nekompromisně vedlo film za ruku, co ho doslova vynáší ke hvězdám, byla hudba. Hans Zimmer opět dokázal, že umí na takové úrovni, abych ho zařadil do všech možných playlistů, které mám. Varhanní dokreslování při cestování černou dírou je věc, která se musí vidět a hlavně slyšet. Tímhle vším ale nechci říct, že to byl majsterštych bez jediné chyby. Finále mohlo být epičtější, emotivnější. Mohlo, ale bylo prostě takové a dohromady to dalo dojem naprosté extáze. Nechtěl jsem na to jít, fakt ne. Upřímně lituju diváky, kterým film nedal tolik, co mě. Hledali chyby a našli je. Já je nehledal a na první pohled nenašel. A hledat nebudu, neplánuju si ten film pustit doma. Kino za to stojí a nehodlám si zabít euforii nějakou Blu ray kvalitou. Král není mrtev. V tomhle projektu jich je minimálně pět. Interstellar bude útočit na Oskary. A minimálně jednoho si odnese. 5* a.k.a 100%

Pod zemí (2014)

Překvapen/nezaujat Dávám tomu solidní 4* jen ze pár důvodů... První důvod kvůli finálové půl hodince, která se atmosféricky rozjela do naprosto jiných výšin. Hudba, visualizace, celkové vzezření filmu se úplně změnilo. Druhý důvod kvůli celkvému prostředí katakomb. Chodby, šachty, klaustrofobie na každém kroku a to já mám hrozně rád a děsí mě to víc, než nějací...bubáci Někde jsem četl, že kameraman trpěl epileptickým záchvatem, ale bude to zřejmě tím, že samotnej divák byl epileptik, protože kamera byla ve většině času čistá. U filmu jsem se nebál a ani se nelekl, ale atmosférou mě to ukotvilo do sedačky a já si to užil. Herecké výkony? Scénář? A co chcete? Hollywood? To, že se postavy chovali nelogicky...trapné výmluvy. V životě jste nebyly v Pařížském podzemí, v životě Vám nešlo o krk tak, jako jim, v životě jste nepotkali ,,cosi,, z pekla, co má kápi aka KKK a výraz zbitého dítěte...tak kde máte logiku? Já bych se v jejich kůži vrhl rovnou do nějaké šachty a měli by jste po filmu. 4* s odřenýma ušima. Mohlo být víc, ale i míň. Stejně jako v životě. A ten Vám taky nikdo nekritizuje...

Hačikó - příběh psa (2009)

Mě rozháže málo co, ale tohle... tenhle film mě naprosto rozsekal. Plný počet

Grave Encounters 2 (2012) odpad!

Takže Grave encounters 2... Začnu pozitivem...hmmm žádné sem nenašel... Film je od začátku (cca. 30 minut) nudným hledáním toho,zda byla jednička real,nebo fake.Pak se ale konečně dostávají do "______" (Jak bylo ve filmu trapně popsáno-každ ý ví že to je Waverly Hills Sanatorium) a člověk čeká strach.Ale ten je někde na Bahamách spolu s hrůzou a neklidem z prvního filmu.Naštelují kamery a nic.Děje se prakticky to samé co v jedničce + něco navíc v podobě 3 metrového dementa,plačící/lítající teenky a objevuje se i ,,hrdina,, z prvního filmu.Spíš neandrtálec než hrdina.Žil tam 9 let a živil se krysami.Ale no táááák :D A spřáhl se s duchem.Ale no táááák :D Vrcholem trapnosti bylo finále s požírající zdí za kterou byla jiná dimenze.Trapnost na entou.Trapné herecké výkony,kamera,zvuky,fuj Plno lidem se to ale líbit bude a budou se bát.S prominutím sou divní. Za mě ODPAD,ale podívejte se.Mě to ale sebralo hodinu a 38 minut života který mi nikdo nevrátí.

Řeka (2012) (seriál)

Po pár nudných dílech EPICKÉ finále první série.Už se těším na druhou. Která nebude. Kurva.

Blade (1998)

Nejlepší akční upírský film pod sluncem. A kdo tvrdí jinak,lže si do kapes. Plná palba. 5* a.k.a 95%

Godzilla (1998)

Pro mě TOP film mládí,takže ***** jinak to nejde. Na tu dobu perfektní efekty, námět, zvrat, soundtrack, vše v jednom. Paráda. Dnes už je film o poznání horší, ale pro mě srdcovka.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Ano ukazuje to jak to dnes chodí (prej-souhlas s eudeene),ale ruku na srdce,i opice by to natočila lépe.Česká kinematografie s těmihle rádoby filmy klesá a klesá....

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Vřdy když jsem na tohle narazil tak sem si řekl že to bude nic moc a šel sem dál ale ted?Jednoznačně nejlepší hororový seriál spolu s Walking dead.Naprostá pecka!

Bastardi 2 (2011) odpad!

Co to je?Dno české kinematografie.Hnus,hnus,hnus.Kdyby šlo něco mín než odpad tak neváhám.