Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Rozhodně nejhorší HP film. Připouštím, že by to mohlo být tím, že je to první z nich, který jsem viděl až po přečtení knížek, ale vážně mi nepřijde, že by se mi jinak líbil. Školník Filtch, nebo jak se jmenuje, půlku filmu přibíjí na zeď cedulky, důležité, zajímavé a nápínavé části vypuštěny, místo nich jsou do filmu zastrkovány "vtipné" scény a děj je ohoblován až na kost. A to mi to přitom přišlo jako jedna z nejzajímavějších Potteřích knížek.

Král Artuš (2004)

Bohužel, u mě nuda téměř od začátku do konce.

Avatar (2009)

Vizuální stránka je vskutku nádherná! Krásné svítící houby a úžasná smyšlená příroda. Ale co mi na tom vadí je hrozně omílaná a, upřímě řečeno, trapná psychyka postav. Máme tu klasicky hlavního hrdinu, co se považuje za vůdce všech a který do všeho všem mluví. Pak tu je jeho nepřívětivá nadřízená, která je ale na jeho straně. A pak tu nesmí chybět "zlý" plukovník, co chce všechno zničit. Film pěkný na pohled, ale napínavost skoro nulová, naprosto předpovídatelné.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Taková překvapivě příjemná blbost. Základ a nápad dobrý (taky je podle knížky), efekty pěkné, je to napínavé, ale nemůžu nepřehlédnout spoustu nesmyslů a nelogičností. Tak například (SPOILER!), když byl ten virus potom už tak chytrý, že třeba rozežral to letadlo s atomovkou, aby se rozmnožil pomocí radiace, proč nerozežral ty vrtulníky, které ho letěly zničit? O_o A ten konec jsem taky moc nepochopil.

Překonat sám tisíce mil (2005)

Krásný film, jeho sledování nebylo nijak obzvlášť náročné, děj byl prostý. Takovéhle věci, na rozdíl od spousty filmů, může zažít každý. Jen to chce velkou trpělivost a odhodlanost. Přes pomalý spád děje jsem se kupodivu nenudil, celou dobu jsem měl nad čím přemýšlet. Celý film se mi líbil, až na tu operu. ;D

No Time (1994)

Hodně střelené! Ale dost jsem se bavil, hlavně v první scéně ("Hu-hu-hu-hu"), v té se skleněným okem a v "Peanut butter moustache! ... Grape jelly sideburns!" Některé scénky jsem naopak vůbec nepochopil, jako třeba mluvící basketbalový míč apod. Že to je od Aronofskyho je skutečně k neuvěření. Ale na druhou stranu to má i svou hloubku, ukazuje to, jak jsou lidé závislí na televizi... Ale to je jedno! Come oon, fiiish!

Osvícení (1980)

Tedy, obvykle se u hororů směju. Ale musím říct, že tady opravdu ne. Tohle byl horor jak se patří, tady mi skutečně postavy naháněly strach, skvělý Nicholsonův herecký výkon, výborné záběry kamerou, hned v titulcích... Kubrick je prostě machr.

Moon (2009)

Krásný minimalistický film s krásnou minimalistickou hudbou v krásné minimalistické měsíční krajině. Tenhle film mě hodně zaujal a koukal jsem se na něj několikrát. Námět není moc originální, ale způsob, jakým je to natočené je úžasný, ta atmosféra tomu dává správný "šmrnc"! Pět hvězdiček také za robota Gertyho a za reklamu na začátku. =)

Old Boy (2003)

Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem všechno pochopil. Ale i tak to považuji za jeden z mých oblíbených filmů (5 hvězdiček dávám máločemu). Nejdříve skvěle udělaná vtipná scéna na policejní stanici, pak výborná klaustrofobní atmosféra... A i když jsem se do toho pak celkem zamotával, když to bylo v retrospektivě, ten konec byl prostě strhující! Excelentní film s poutavým příběhem a výtečnou kamerou!

Hvězdné války podle Turka (1982)

Tenhle film, kde je nejčastější fráze "Zničte Zemi!" je téměř nemožné hodnotit. Je to jeden z případů, kdy váháte mezi pěti hvězdičkami a odpadem. Papírové kostýmy, dřevěný meč ve tvaru blesku, trhání rukou obřích plyšových medvědů téměř pouhým dotykem, nos na obou půlkách rozseklého obličeje... Vypadá to jako švédování nebo prostě jako parodie, ale, ač je to smutná skutečnost, je to myšleno vážně. Garantuji, že se velice dobře nasmějete!