• Krátkometrážní

Skleněný klíč (1942)

NOIR FILM KOKOŘÍN 2013. Kromě zásadních, slavných a kvalitních filmů-noir existují snímky natočené podle podobných předloh, podobným stylem apod., ale přesto jim něco chybí. Skleněnému klíči chybí především určitá noirová lehkost, což je způsobeno pravděpodobně tím, že se tvůrci snažili dostat do filmu pokud možno všechny motivy Hammettovy předlohy – a ono to úplně nezafungovalo. Je tam toho zkrátka na poměrně malé ploše celkem hodně a není to ani dostatečně dobrá zábava.

Maltézský sokol (1941)

NOIR FILM KOKOŘÍN 2013. Noirová klasika. Zápletka ohledně vzácné sošky sokola by se mohla zdát poměrně komplikovaná, je ale podána naprosto přehledně. Největší devizou filmu je bezpochyby postava detektiva Sama Spada (v jedné ze svých nejslavnějších rolí Humphrey Bogart). Zpočátku vám může být (a patrně bude) poněkud nesympatický, ale v závěru, který je tak silný a svou podstatou tak bytostně noirový, že mě vždycky znovu a znovu dostane, zjistíte, že je to vlastně klaďas. Tím nic zásadního neprozrazuju a hlavně tento film doporučuju nejen fanouškům noiru. The stuff the dreams are made of.

Mňága - Happy End (1996)

Hudební aranžmá skladby „Made in Valmez“ a) pro smyčcový kvartet, b) pro housle, irskou mandolínu a akordeon: Aleš Březina

Visací zámek 1982 - 2007 (1993) (TV film)

Hudební aranžmá skladby „Cigára“ pro smyčcový kvartet: Aleš Březina

Krásný čas (2006) (TV film)

Aranžmá hudby a hudební produkce: Aleš Březina