Nezapomenutelné dětství (2004)

Příjemný film o dospívání a nalezení cesty životem a je jedno jaká je ta cesta jen musí mít člověk odvaha se na ní vydat.Skvělý Robin Williams.Za mě 75% a čtyři hvězdy.

Mechanik zabiják (2011)

Jeden z nejlepších akčních filmu s Jasonem Stathamem ne li ten nejlepší.Mechanik zabiják nešetří dobrou akcí,příběh nájemného vraha vás taky vtáhne bez problému a když přidáte stále nabručený výraz Jasona tak je to míchanice ,která vám bude chutnat.Mě navíc už po několikáté hodně sednul výkon Bena Foster.Doporučuji všem bez ohledu jestli jste fanda Jasona,Bena či akce.Simon West umí.Za mě celkově 85% a pět hvězd.

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda) odpad!

Jsem opravdu rád,že se už radši vyhýbám lide(ale jestli se tomuhle dá vůbec říct lidi...) rád zkoumám lidské chování a tihle pralidi jsou dobrý objekt zkoumání.Za mě 1% a odpad.

Michael Collins (1996)

Irové jsou drsný národ a tento příběh je zachycuje v období po první světové válce kde jejich vůdce či spíš nejaktivnější z aktivních Michael Collins usiluje o samostatnou republiku Irsko,ale když už se mu podaří po cestě plné krvi vyjednat s Británii dohodu,kde Irové musí přísahat věrnost koruně tak se mu stane osudné to co sám nepředpokládal a to vlastní lid,který chtěl víc než jen kompromis.Dobrý herecký výkon Liam Neesona (jak už je jeho zvykem) a menší role ,ale do významná docela velká pro Julii Roberts.Za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.

God's Pocket (2014)

Jeden z posledních počinu Philipa Seymour Hoffmana mě moc neoslovil.Příběh z jednoho města,kde každý zná každého a je to taková uzavření skupina co zrovna řeší smrt syna přítelkyně Mickyho (Phillip Seymour Hoffman)Film ubíha dobře,ale moc záživný není.Za mě celkově tedy 50 % a tři hvězdy.

Moje borůvkové noci (2007)

Film o vyrovnání se se ztrátou v jakýmkoliv slova smyslu.Dobré herecké výkony kde vyčnívá pro mě Jude Law co by chlápek co má kavárnu a hráčka pokeru Natalie Portman.Kdo někdy zažil nějakou ztrátu tak si myslím,že si ve snímku najde to své.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy.

Chappie (2015)

Tak tohle byla trefa do černého.Nevím jestli dokážu vůbec slovy popsat co ve mě film zanechal.Asi takto,po příchodu na CSFD projekci jsem prvních pár minut myslel,že to bude průměrný sci-fi snímek a ještě k tomu mi to připadalo hodně prvky jako District a tím pádem jako kopie něčeho co už jsem viděl(na kterém jsem taky byl v kině a velmi se mi líbil),ale film gradoval a nechal mě po projekci sedět zařezaného v křesle jako už žádný film dlouho předtím (vyjma v poslední době Interstellaru)Příběh o výrobě robotů co mají potlačit zločin,ale Dev Patel co by hlavní vývojář a mozek projektu chce docílit vlastního myšlení robotů a ne je jen používat jako pomocníky při zatýkání.Když už se mu to povedu u robota ,který měl být sešrotován tak je tu postava Hugha Juckmana( hraje snad prvně zápornou postavu),který chce aby byl používaný v boji ze zločinem jen jeho robot se jménem Los a tak chce zneškodnit veškeré policejní droidy a hlavně Chappieho (Náš robot s inteligencí a vlastním uvažováním).Je krásné jak se Chappie vyvíjí a jak můžeme sledovat jeho cestu za poznáním všech tak krásných vlastností lidí jako je lež,sobeckost,zlost,násilí atd.Jeho cesta učení u tří jak si sami říkají Gansgstrů ,kteří se ho zmocní při únosu jeho stvořitele a jeho vývoji podobnému vývoji malého dítěte kde i on tu má svojí mamku a taťku je pozoruhodná a nabízí otázku co je vlastně to dobré a špatné a kde končí vnucování jiných a myšlení a rozhodování nás samotných.Chappie si,ale ke všem třem plus jeho stvořiteli vytvoří silný vztah a tak vezme vše do svých robotích rukou a vypořádá se s panem zlým po svém.Když,ale tak sedíte a říkáte si jak skvělá je hudba filmu (Hans Zimmer...),skvělý příběh a neméně úžasné vyobrazení samotného Chappieho(kde jsem se vrátil do dětských let a jen si říkal jak pak to ti tvůrci vůbec udělali :-) ) tak vás dostane konečná myšlenka filmu,kterou tu nebudu prozrazovat jen řeknu,že mi to mluví z duše a napadlo mě to už pár let dozadu a neříkám,že už jsem to ve filmu v nějaké podobě neviděl,ale v koktejlu výše zmíněných superlativ vám přistane na podnose skvěle vychlazený drink po jehož dopití vám nezbude než jen spolknout a přát si,aby jste vypili brzo další.Jinak Neill Blomkamp je vizionář a jen tak dál v přetvoření jeho myšlenek na plátno.Už teď jsem v očekávání na (snad) pokračování a Vetřelce v jeho podání.Za mě celkově dávám Chappiemu 99% a jakožto jednomu z nejlepších filmu posledních pár let mnou viděných mu též dávám pět hvězd.

DoktorKA (2014) (pořad)

Pořad je dobrý v tom,že se něco dozvíte,ale to se asi tak nějak čeká od tohoto formátu,ale to ostatní jako pokusy o zábavu atd. se podle mě opravdu nedaří proto za mě celkově 50 % a tři hvězdy.

Perfektní skóre (2004)

Parta školáku chce ukradnout závěrečné testy,aby nakonec zjistily ,že to nepotřebují.Nic víc nic míň.Jen je znova hezký pohled na Scarlett Johanssonovou.Za mě 50 % a tři hvězdy.

Holka na hlídání (2007)

Myslel jsem si,že to bude další typický film na sobotní odpoledne.Film co vás ničím nezaujme,ale ani neurazí,ale spletl jsem se a alespoň pro mě bylo hezké sledovat jak se jedna chůva vypořádává s jednou rodinou co žije na vysoké noze a nemá tušení o realitě a potřebovali by nakopat zadek (kapitalismus vládne světu...).Navíc málokdy omrzí pohled na Scarlett Johanssonovou.Za mě celkově 75 %.