Kazatel Kalašnikov (2011)

Pokud jde člověk do kina na akční film a nějak se o filmy nezajímá,tak jo 2-3 hvězdy.Ti, co se naopak o kinematografii zajímají musí kroutit hlavou.Tenhle film je tak hloupý, že zákonitě zklame každého, kdo od něj něco čeká.Ano, příběh je podle skutečné události, takže v podstatě dává smysl, že hlavní hrdina je nesympatický,který neustále mluví o Bohu (ve kterého před půl rokem nevěřil) a jeho činy mají přesně takovou logiku.Nevím, jestli se situace podobně vyvíjela v reálu, ale ve filmu vypadá děj jako záměrná parodie dobročinnosti.Některé scény byly spíše vtipné než k pláči,např.do polní nemocnice je donesena žena s utrženou dolní čelistí a doktor se jí ptá "co se vám to, paní, stalo s obličejem?"Afrika je tu zobrazena jako místo, kde jsou buď vojáci, nebo děti (nic mezi tím), a že ti vojáci honí děti po poušti, aby je prostě zabili a jeli lovit další černoušky.Tenhle film mě spíš nasral než zklamal.

Dvojitý agent (2011)

Existuje nespočet filmů se silnějším, údernějším tempem a lepším scénářem.Film není špatný, jen v ničem neexceluje.Nečekejte šachovou partii, spíše roztomilé brnkání na nervy.film bohužel nemá koule na to, aby Gereovu postavu vyprofiloval jako pořádného zabijáka, je to pořád ten prošedivělý sympaťák.Je to škoda,z tohohle filmu šlo vymáčknout daleko víc a kdyby to režíroval někdo skušenější,tak by jsme se měli na co těšit.

Jack a Jill (2011)

Po filmech Machři a Skuz mě rozesmát velká bída.Sandler tady nějak vyměkl,evidentně se mu do tohoto snímku moc nechtělo. Působí velice znuděným dojmem,a Al Pacino?Boha jeho co tam dělal.Dá se říct, že nejlépe to zahrál Johny Depp,,Nic nezkazil''. Příliš mnoho škody a málo radosti na tento film.

Vendeta (2011)

Slušný scénář,originální pojetí filmu, super postavy, Nicolas Cage se opět vytáhl.Tenhle filmeček je pro mě příjemné překvapení,dávám 3 a půl hvězdy.Jen tak dál Rogere.

Underworld: Probuzení (2012)

Underworld: Probuzení vypadá víceméně stejně jako všechny předchozí díly. V podstatě tu opět máme pitomost, nad kterou člověk nesmí moc přemýšlet.Film většinou sází na cool zpomalovačky a efektní záběry na Selenino pozadí. Všechny přestřelky i osobní souboje jsou dostatečně přehledné, krvavé a zábavné na to, aby se člověk mohl bavit.Co se hereckých výkonů týče,Kate Beckinsale se sice zvládla do role vrátit bez nejmenších problémů, ovšem nový mužský hrdina má charisma asi jako suché z nosu a navíc se většinu času chová jako naprosté pako,Charles Dance je tu zbitečný a India Eisley?No dejme ji čas.Pokud vám ke štěstí stačí temná atmosféra, sexy Kate Beckinsale a krvavé rvačky příslušníků tří ras bez nového nápadu a koření, je Underworld: Probuzení to pravé pro vás.

Vyměřený čas (2011)

Jestli něčím fanouška sci-fi Vyměřený čas okamžitě zaujme, je to originalita.Vizuální stránka vůbec nevypadá jako moderní sci-fi,Žádná vznášedla, létající auta nebo technické vymoženosti. Zkrátka vše, co máme i dnes.Film má pozvolné tempo,které nikdy nezrychlí. Nikam se nespěchá a divákovi se všechna fakta pozvolně odkrývajíTi z vás, kteří čekají menší akční orgie, by mohli být zklamaní.Vyměřený čas určitě není bezchybný film, rozhodně je ale dost originální a v rámci možností chytrý a inteligentní.

Elitní zabijáci (2011)

Elitní zabijáci jsou někde na pomezí akčního filmu a politického thrilleru.Dost se tu střílí a utíká, dojde i na několik pěstních soubojů.Elitní zabijáci jsou skutečně poctivým a poctivě natočeným akčňákem.Statham předvádí naučenou klasiku. Kamennou tvář a vražedný pohled. To Clive Owen je daleko tvárnější, lidštější. Jeho role je příjemně civilní a postupem času si ani nebudete jistí, komu více fandit.Robertu De Nirovi to s velikánskou bouchačkou pořád zatraceně sluší,proto je obrovská škoda, že většinu stopáže prosedí v zajetí a do pořádné akce se dostane snad jen dvakrát. Jestli stojí za to Elitní zabijáky kvůli něčemu vidět, jsou to právě herecké výkony ústředního tria. Jinak snímek bohužel nepřekvapí vůbec ničím.Tohle je totiž učebnicový příklad hodně promrhaného potenciálu.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

Tento film je jedna velká nuda.Nicméně konečná scéna má náznak řemeslných dovedností, které nepůsobí tak odpudivě jako celý film.

Dům snů (2011)

Nebýt známých tváří, neměl by film co nabídnout.Dream House celkem zklamává.Chvilku se film tváří jako hororová duchařina z prostředí "starého domu se strašlivým tajemstvím", potom půl hodiny Daniel Craig zjišťuje, co je vlastně zač a nakonec dojde na setkání se zlem, které musí být podle všeho blbější než okresní idiot.Máte-li ale pro tento žánr slabost, Dream House pro vás nebude tak výrazným zklamáním.Nejlepší je na něj do kina vyrazit bez jakýchkoliv očekávání.

Ocelová pěst (2011)

Ocelová pěst je především boxerský film. Nostalgie starých časů zabalená do moderní technologie a odehraná soudobým castingem.Film jako by křičel "Spielberg" a "Disney", a pokud v sobě máte kus malého kluka, nebo nějakého berete na film s sebou, budete se královsky bavit.Film má ten spávný spád i vyvážené tempo.mezi Hughem Jackmanem a malým Dakotou Goyo to výborně jiskří. Ostatní postavy ve filmu fungují pouze jako křoví, ale to je úplně jedno. Ti dva vám to vynahradí. Ti dva a Atom.Atom je ústřední robot filmu, se kterým rodinné duo vybojuje většinu zápasů a je třeba říct, že s ním tvůrci udělali trefu do černého.Ocelová pěst si nehraje na žádné přelomové dílo. Je to nenáročná rodinná zábva. Napětí, smích, mráz v zádech i slzy dojetí - všechno je tady a je toho dost.