Lincoln (2012)

Před začátkem filmu doporučuji pročíst historii občanské války, jinak se v tom filmu ztratíte jako já. Nicméně, pokud D.D. Lewis nedostal za svůj herecký výkon Oscara (včetně jeho osobního maskéra), může jít celá organizace k šípku.

Láska a jiné závislosti (2010)

Vlezlá hra na city a vlezlá prezentace farmaceutickýho koncernu včetně jejich výrobků.

Divoši (2012)

Klasická kartelovka. Ale ta s Catherine Zeta Jones mi přišla přeci jen promakanějsí. Tahle měla skvělou kameru a střihy, ale scénář trochu váznul, jak už to bývá, především na konci (korunu tomu nasadili Beatles). Lepší trojka.

Pí a jeho život (2012)

Když nastoupí krutá realita, rádi uvěříme i neuvěřitelnému. Barevně pestrý snímek pro všechny námořníky a zvířátkomily. Mimochodem, ve 3D to musí být pecka!

Chuť znovu žít (2012)

Milý snímek, u kterého se nemusíte bát nějakých nešťastných momentů, které by pokazily slunečnou atmosféru poklidného městečka Belle Isle. Opět jedinečný Morgan Freeman, který táhl celý film svým perfektním výkonem vypravěče a mentora. Jen kvůli němu dávám za 4. Tu poslední hvězdičku mi brání dát více než přátelský vztah mezi spisovatelem a Charlottou (ty osoby k sobě prostě neladí) Stejně jako přehrávání hlavní dětské hrdinky.

Země bez zákona (2012)

Zpracování snímku do roztrhání těla. Doslova. Kruťárna amerických 30. let z období prohibice alkoholu plna násilí, krve, nenávisti a korupce. Na takovýhle krvák jsem nebyla připravena, místy jsem musela přetáčet - na Cvrčkovo poslední ukřižování už byly moje nervy napjaté jak šle po dědečkovi. Potěšila mě role Toma Hardyho á la Drsný Harry (neskutečně sexy - škoda, že postelová scéna nenabídla víc) a jakjinak než brilantní výkon Guye Pearce v roli toho nejúlisnějšího záporáka, jakého si jen dovedete představit.

Ženy sobě (2011)

Kristen Wiig mě dostala. Její scéna v letadle á la Hitler a nejspíš Shirley McLaine je nezapomenutelná. Jedná se o ryze ženské story, koneckonců, jak by se mi to nemohlo nelíbit. Nejlepší kamarádky, jedna z nich se vdává, druhá je na ocet a zdá se, že i dlouho bude. Vedle vtipných seků je tam obsaženo i kus moudra a finální píseň od Wilson Phillips mě, jako pamětníka, zahřála u srdce.

Ladíme! (2012)

A víte, že dobrý? Polovinu písniček jsem neznala, ale podání bylo a-ca-hvězdné, zábavné a ty štěky! (Především moderátorské dvojice). Konečně daly Rebelce větší prostor a že se ukázala! Klasická hudební oddechovka ze školních let, avšak bez přebytku trapných momentů a klišé. Snad jen - proč ty závěrečná podání vyzní vždy hůř než "obyčejná" podání ve zkušebnách, to nepochopím.

Atlas mraků (2012)

Ač řemeslně barvité dílo, film nedokázal udržet mou pozornost po celé 3 hodiny. Spousta řečeného moudra přechází v holé věty, se vším se musí šetřit. Příběh Sonmi mě tolik neohromil, škoda, že jsem nedávno viděla Ostrov. Ale Toma Hankse jsem zase moc ráda viděla (i když jeho vroucné modré oči prostě nedokážou zahrát i toho největšího zmrda pod sluncem - nemluvě o Hugh Grantovi v roli náčelníka Koňů). A Jim Sturgess mi potvrdil svou velikost. Zajímalo by mě, jak tohle všechno dokázal dát David Mitchell do knížky - klobouk dolů.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Z komentářů na prvních příčkách jsem měla z Hobita trochu obavy. Prý předimenzované, moc digi, neodpovídá knižní předloze, po shlédnutí filmu v člověku pocit vymizí, atd. PRD! Úžasně zpracované, skvěle propojené s trilogií LOTR, ty kostýmy, herecké výkony a ten souboj hromů (!)...nemůžu se dočkat dalšího dílu a musím to co nejdříve stáhnout.