Doktor od jezera hrochů (2010)

Co je tohle za ptákovinu?! Díky Holubové a baletí scéně Gondíkové neshazuji do koše. Ale stejně - WTF??

Mazel (2012)

Hlavní postava neskutečný sympaťák. Příběh opičí matky a syna-kulturisty, který ve svých 38 letech touží po přítelkyni. A zajede si pro ni až do Thajska. Z příběhu jsem taková načatá, nějak se ten příběh ve mně (stejně jako ve filmu) neuzavřel. Chci víc.

Román pro ženy (2004)

Veškerý intelekt házím do koše, v tomto románu pro ženy není potřeba a to mě na tom baví. Koneckonců, přesně tak se my ženy chováme, pokud jde o lásku, ne? Já jsem se v tom příběhu našla, byť se nepodobám ani jedné z představitelek. Za vhled do ženské duše dávám do plnejch.

Vlasy (1979)

Už jen kvůli tomu soundtracku...

Počátek (2010)

Pustit se do vyprávění snů je nelehký úkol. Pokusit se sny navíc zvizualizovat a nezamotat do toho příběh, tomu říkám téměř nadlidský výkon (stejně jako u filmu Jak přicházejí sny). A ta myšlenka o vnuknutí....jsem nadšená. A herci jen září.

Dokonalý smysl (2011)

Pro mě, jeden z nejlepších apokalyptických filmů, možná vůbec nejlepší. Brilantní scénář, ve kterém postupně ztrácíme všechny smysly a odhodlanost lidí smířit se s tím a žít dál. Víra v to, že se svět zlepší vysvětluje tu část filmu, kdy se hlavní postavy na čas rozejdou (jinak by mi to nedávalo smysl). Ekologické poselství mě zde vůbec neiritovalo, důvod si můžete vybrat. McGregor opět fantastický, nemohu než do plnejch.

Holky na tahu (2012)

Otřepaná komedie s nezajímavou zápletkou. Jediné, co jsem celou hodinu a půl filmu chtěla bylo, aby se šaty zas v klidu vrátili na stojan a ženský se začaly bavit něčim jiným. Nejen koksem, chlastem a nedořešenými vztahy. Anebo dobře, ale s trochou větší dávky fantazie, proboha. Bod pro Islu Fisher a Kisten Dunst.

Bourneův odkaz (2012)

4. díl Bourna mě trochu odrazoval, naštěstí hlavního týpka nedosadili do role Jamese Bourna, ale jako dalšího agenta z vládní organizace. Akčňáky tohoto typu se superhrdinou-McGyverem mě vždycky dokáží pobavit, i když se u pár scén chytám za hlavu. Nebránila bych se dalšímu "dílu", vlastně se i docela těším.

Prometheus (2012)

Další film, co se snaží přiblížit Vetřelci (otevřeně) a stejně můžu tvrdit, že ani v roce 2012 na něj nemá. Na Promethea jsem se těšila moc , možná příliš, proto mě snímek ve finále zklamal. Nic novýho, převratnýho, pointa se Stvořiteli pěkná, ale nějak se nerozvedla, zůstala v pozadí. Pár dobrých záběrů, trocha napětí (ne moc, většinou se to dalo čekat). Začátek jsem ještě stále nepochopila (možná to dojde později), filosofický konec mě pobavil a tak trochu nasral. Celkový dojem: ušité horkou jehlou, ne?

Scény z partnerského života (2006)

Po dlouhé době zase jeden film, na který jsem se nevydržela dívat do konce. Na Ewana McGregora jsem se těšila, ale ne na roli homosexuála, který táhne pouhých 20 minut filmu. Mimochodem Tom Hardy zahrál svůj 7-minutovej part výtečně, vyznamenávám druhou hvězdou.