Černá kočka, bílý kocour (1998)

Skvělý Emir Kusturica a jeho balkánští přátelé. Veselá atmosféra plná sluníčka, kýče a odpadků. Jeden z mála filmů, na které se vždy ráda podívám od začátku od konce.

Tina Turner (1993)

Doufám, že Angela Bassett dostala přinejmenším Oscara. Dokonale ztvárněné, dokonale procítěné. Laurence Fishburna v roli Ika rozhodně nemůžu opomenout. Přiznám se, že během filmu jsem mu několikrát chtěla zatnout tipec. Pokud si Tina zažila takové peklo, není divu, že z ní vyrostla jedna z největších hvězd světové populární hudby. Život je vždy "něco za něco".

Crazy Heart (2009)

Životopisný film country zpěváka. Nic překvapivého, podobné příběhy jsem slyšela a viděla snad stokrát. Jeffa Bridgese mám hrozně ráda, svůj part zde zahrál nejlíp jak mohl, ale nedokázal to celé utáhnout sám. Oscarové filmy jsou pro mě záhadou.

Cesta (2009)

Nebylo těch apokalyptických scénářů už trochu moc? Pokud divákovým výsledkem má být totální deprese, pak jest učiněno za dosti. K úctě Viggo Mortensena za tři.

Hollywood v koncích (2002)

První film Woodyho Allena, který nastartoval můj zájem o další režisérská díla. Komedie plná nahodilých situací. Slepý režisér a čínský tlumočník? Víc takových komedií, prosím.

Dětská hra (1988)

Tento týden jsem děsně sentimentální. Začalo to hororem TO a skončilo panenkou Chuckie. K televizi jsem opět zasedla s představou, že takhle stará "duchařina" mě nemůže jen tak zaskočit a ejhle, zase omyl. Ta strašně ošklivá rezatá panenka, i když se snaží ještě v krabici o milý úsměv, mě nenechala v klidu. Každou chvíli jsem čekala nějaký úskok, protočení očí, grimasu. Na svou dobu rozhodně jeden z nejlepších hororů. Efekty zadrhávají, ovšem už jen ta představa vraždící panenky, to je žrádlo ještě dnes.

Jak přicházejí sny (1998)

Krásně barevný a emocemi vypjatý film o hluboké lásce a utrpení. Cuba Gooding ve velice příjemné roli průvodce oním světem, v roli Chrise (Robin Williams) bych si dokázala představit dramatičtější typ. Pokud takhle vypadá nebe, pak se, přátelé, těším.

Účastníci zájezdu (2006)

Pohodová komedie, při které si vybavíte cestovní zážitky z 90. let. 2-denní cesta autobusem, prázdninová zamilování s neměnným koncem, plážová apartmá, ve kterých se nic neutají, večery s programem a ta rána u společných snídaní. Vždy ráda zavzpomínám.

To (1990) (TV film)

TO byl za mého dětství ten nejstrašlivější horor, po kterém jsem nemohla jít sama do sprchy nebo na záchod celý týden (!). Dlouho jsem se pak klaunovi z kanálu vyhýbala, resp. celá leta, až nedávno jsem se odhodlala čelit tomuto děsivému pocitu. A ejhle. Začátek napětí - dobrý, prostředek slábnul - nuda, a ten konec!!! Klaun měl zůstat klaunem a basta.

Nekonečný příběh (1984)

Gmorka jsem se bála kdysi a po všech těch letech mi nahání hrůzu i teď. Děj i zpracování na jedničku s 5-ti hvězdičkami. Říši fantazie se rovná snad jen Společenství prstenu.