Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nedávno jsem opět viděla v TV a znovu říkám (resp. tentokrát už píšu), efekty na 90. léta vskutku překvapivé! Pro mě - zatím a nejspíš i konečně - Arnoldova nejlepší role (vedle role Policajta ze školky, tam se mi taky líbil ;-).

Tenkrát na Západě (1968)

Perfektní soundtrack a doba Clinta Eastwoda. Tahle kovbojka nezestárne.

Někdo to rád horké (1959)

Jediná (černobílá) komedie, se kterou můžu vstávat i usínat. Dokonale vtipný a rozverný Jack Lemmon a okouzlující a sexy Marilyn Monroe. Bezprostřední komedie v mafiánském prostředí, housle, kytary, holky a vdolky. Mňam!

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu (2007)

Saudek je sympaťák. Je svůj, možná trochu pozér, ale co, to si může dovolit. Umělec každym coulem. Ovšem milej, skromnej, nenamyšlenej. Bere život tak jak jde, s ničím se nepáře, clonu používá snad pouze ve fotoaparátu. S největší pravděpodobností je toto všechno velice zdánlivé, méně již pravdivé. Ohromující díla, vitalita, temperament. Získal si mě. Jediné mínus bych snad dala onomu moderátorovi či jak ho nazvat (pravděpodobně zároveň režisér v jednom - Adolf Zika). Bolestivé otázky pokládal bez jakékoliv empatie, některé další mi zněli až příliš amatérsky. Snad to vše opravdu vychází z dlouholetého přátelství, protože Saudek odpovídal na můj vkus velice pohotově a s přehledem.

Na sv. Valentýna (2010)

Uff, to je ale kýč. Ale co čekat od filmu, kde hraje Ashton Cutcher. Bohužel jsem se nachytala na zvučná jména jako Shirley McLaine, Julia Roberts, Kathy Bates a Queen Latifah, která tam měla pouhé "pětiminutovky".

Gympl (2007)

Zpracováním připomíná Kouř. A dějová linka neni tak špatná (až na Matonohu a celý jeho příběh). Spousta nových mladých herců, z nichž nejvíc překvapil Jirka Mádl. Ten nám ještě ukáže.

Nepolíbená (1999)

Tenhle týden mám na Drew náladu a jako první jsem volila snímek Nepolíbená. Klasickou oddychovku, u který zavzpomínám na školní léta, kluky, šaty, kámošky, plesy a představim si, jaký by to bylo, kdybych se zas vrátila do třídních lavic s pár životníma zkušenostma navrch. Komedii jsem si pustila po 5-ti letech a musím říct, že jsem dost soucítila. Pravda, ti dokonalí mladíci tam jsou pořád a být tam musí. Ti jediný vás přimějou vstát z postele a jít do školy. Jó, to byly časy...

50x a stále poprvé (2004)

Drew Barrymore mám v komediích ráda, z Adama Sandlera jsem byla ze začátu trochu rozpačitá. Ale fungovalo to a z filmu se stala příjemná aloha komedie, která mi zvedla náladu a skóre u Seana Astina v roli steroidovýho machírka.

Černá smrt (2010)

Příběh podobný Honu na čarodějnice. Velice slibný začátek, který cestou ztratil potenciál.

Africké kočky: Království odvahy (2011)

Dojemný příběh lví smečky a dalších stepních savců a přenádherná scenérie naservírovaná produkcí DisneyNature. Vhodné pro děti od 12 let.