Žraločí vody (2006)

Přála bych si, aby tento dokument vidělo co nejvíc lidí. Drsný reál o honbě za penězi formou prodeje žraločích ploutví. Jsme to ale zvláštní druh...

Sex ve městě (2008)

Ryze ženský film/seriál, situace, myšlenky, pocity. Před 20. rokem jsem absolutně nechápala. Od "třicíti" chápu dokonale.

Expendables: Postradatelní (2010)

Parta akčních hrdinů v důchodu. Do "dvojky" přibírají Van Damma, do "trojky" by mohli ještě Seagala. To se jich to pak sejde na červenym koberci...

Pozemšťan (2007)

Rozhodně zajímavé téma, průvodce historií - od doby kamenné, přes Chamurapiho, Buddhu, Ježíše Krista až po Kennedyho. 87-minutová debata plná kontroverze, má pozornost ani na minutu nevyhasla. Naděje střídá zklamání a naopak. Příběh má jistojistě spoustu faktických mezer (nicméně s přemrštěnou glorifikací křesťanství naprosto souhlasím). John Oldman byl především Lucky man - měl docela velké štěstí, že na něj po celých 14000 let nespadl kámen, neproztrhalo ho zvíře či inkvizice, ba ho nepřejel vlak. Nesmrtelnost přeci popírá.

Uvnitř tančím (2004)

Fantastický výkon Stevena Robertsona, za který dávám hvězdičku navíc.

Nedotknutelní (2011)

Ač téma přebrané již poněkolikáté, stejně mě neomrzí. Pár dobrých fórů (především u holení, tam jsem se za břicho popadala), životních zkušeností a chytlavá muzika. Cluzet zahrál svou roli kvadruplegika dobře, nesmál se úplně všemu, snad se i mohl trochu víc rozčílit, na co by měl jistě právo víc než kdokoliv jiný. Snad jsem jen čekala nějakou potyčku mezi hlavními protagonisty. Chápu, že se navzájem vnitřně obohacovali, ale přeci jen, jejich životy jsou ták odlišné.

Život je krásný (1997)

Hustý drama z 2. světové. Sílu hlavního hrdiny bych chtěla v sobě najít. Snímek "Pianista" však u mě vede.

Dexter (2006) (seriál)

Po dlouhé době seriál, kvůli kterému jsem schopná přijít ráno pozdě do práce. Pokaždé, když si myslím, že mi nová série už nemůže dát nic nového, přijde překvapení a intenzita napětí stoupá (snad jen série 5 se mi zdá taková ledabylá). Začínám šestku a jsem zvědavá, co přinese - který z hlavních hrdinů skončí v seriálu nadobro. Po shlédnutí prvního dílu této 6. řady bych už měla tip. Mimochodem, bravo Jennifer Carpenter, hraje výborně (zaujala mě už ve filmu V moci ďábla).

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Dlouho jsem se bránila americké verzi, ale nakonec mě zvědavost dohonila. Rooney Mara zahrála na výbornou, ale postrádá sex-appeal Noomi Rapace. Craig zas vypadá daleko líp než oslizlej Nyqvist. Příběh napsaný přes kopírák (proč to ti Američani vlastně točí?!), avšak v postavách jsem se zde ztratila. Zvědavost byla ukojena, další dva díly vidět nemusím.

Žena v černém (2012)

Zpracování hororu v roce 2012 bych čekala vymakaněji, o to spíš v případě duchařiny. S napínavými scénami si filmaři dali práci (kombinace světla a tmy funguje vždy výborně), ale ukončili je dřív, než bylo mé napětí řádně vyšponováno. Pár lekaček za použití zvuku, dobrý. S maskami celkem odbytá práce - děti zombíky bych vymaskovala trochu hrozivěji, stejně tak v ženu v černém. Možná by napětí pomohlo víc, kdyby se ve filmu žádní mrtví neukazovali. Samotný příběh je dost upozaděn, škoda.