Pozdravy ze spermabanky (2013)

Pár koukatelných okamžiků, sem tam i dojemných, ale jinak strašně zdlouhavé. Vince Vaugn spolu s Liamem Neesone (Non-Stop) tvoří armádu Záruky špatného filmu. Na ty se v posledních letech můžu vážně spolehnout.

Blízko od sebe (2013)

Rodinné drama jako křen! Jsem ráda, že Julia Roberts dostala po dlouhé době prostor pro seriózní emotivní výkon. Excelentní, mimochodem.

Když v tom jedou ženy (2014) (seriál)

Takovéhle dokumenty podpořím vždycky. Obdivuju ženy, co se svými závislostmi vyšly před televizní obrazovky.

Revival (2013)

Dějově velice podobné filmu Still Crazy, ale co. Bolek Polívka spolu s Mirkem Krobotem, to je dvojice, která uspěje na kterémkoliv poli, i tom hudebním! Citlivě podané vtipné dialogy na své mládí/stáří, nenásilné a nevtíravé. Je jich jako šafránu, ale kvalita zaručena. Nejslabším článkem je tam Richard Genzer, který i přesto, že se snaží zavtipkovat, nějak mu to ne a ne jít. Naopak Zuzce Bydžovské měli připsat trochu víc. Stejně je to ale jedna z mála novodobých komedií, na který se budu vézt ještě hodně dlouho.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Příjemné překvapení! Přehnané akce, kam se hrabe James Bond či Mission Impossible1+2+3+4, ale přiznané, a to je mi sympatické. Celý film chce diváka především po-ba-vit, nehledejte zatím nějaké jiné poslání nebo dokonce kdovíjakou zápletku. Oběma hercům sednou role jak hrnec na prdel. Opět ponaučení pro mě, že se nemám ohlížet na zdejší hodnocení a raději si utvořit svůj vlastní úsudek.

Nebe (2002)

Celý scénář je dost přitažený za vlasy. To snad ani nemá cenu nijak komentovat.

Jasmíniny slzy (2013)

Tomu říkám drama! Woody Allen je prostě nezaměnitelný a tak je to jen dobře. Vím, co mám očekávat, na co se mám těšit, s jakou atmosférou mám počítat, a proto mě žádný snímek nezklame. Osudy lidí, mezilidské vztahy, vyšpičkované dialogy a nezaměnitelná hudba. Život sám. Navíc, Cate Blanchett je vždy terno. Ještě bych tam přidala víc komedie a nejspíš bych šla i do plnejch.

Klub poslední naděje (2013)

Já mám k tomu snad jen jeden postřeh a to excelentní výkon M.M. Ale vážně briliantní. Sotva jsem ho v tom útlém tělíčku poznala. Obětovat tak perfektní tělo kvůli scénáři, kterému věří...zasloužený Zlatý Globe a doufám, že i Oskar.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Už jen samotný konec si zasluhuje hvězdičku navíc. Ben Stiller v roli šedého úředníka - snílka a zároveň zodpovědného pracanta, který se kvůli chybějícímu snímku vydá až na druhou polovinu zeměkoule. Roztomilý snímek, ač krapet přitažený za vlasy, ukazuje, že v životě nemusíme jen snít. A že dobrodužství čeká na každého z nás. Stačí mít jen odvahu udělat první krok.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Lepší než jednička a pojítko je třetímu dílu. Čekala jsem větší roli Liama H., ve filmu se mihne sotva třikrát a namluví toho ještě méně, ale Jennifer Lawrence velice sympatická a stejně tak Elisabeth Banks. Už jen kvůli ní bych se na to s radostí podívala ještě jednou. Hezký důkaz toho, že "dvojky" ještě stále mohou překvapit.