• Krátkometrážní

Spása (2014)

Film v každom smere výborný to mu v žiadnom prípade neupieram. Nenudí, má spád, herci sú výborný. Čo ma na ňom teda žerie? Asi to bude tá prílišná čitateľnosť, x-krát zopakovaná westernová schéma, ktorá neprináša nič nové. Úplne to však asi u mňa dorazil ten záver. Privítala by som skôr, keby sa po dosiahnutí pomsty, tie dve ranené duše vydali každá svojou cestou. Koniec v štýle pripomínajúcom červenú knižnicu a jej "a žili šťastne až kým nepomreli" mi absolútne nesadol.

Kalvárie (2014)

Tento film sa od tejto chvíle stáva mojím druhým najobľúbenejším novodobým stvárnením krížovej cesty hneď po muzikále Jesus Christ Super Star. Možno smrťou nevinného zmyť vinnu niekoho iného?...Na túto otázku si musíme odpoveď nájsť, každí sám v sebe.

Ander (2009)

"Môžeme ho zatiaľ zobrať na pár dní na skúšku. Keď sa neosvedčí budeme hľadať niekoho iného. ...uhm...Čo asi taký Peruánec jedáva? " Áno pomalé, to sedí. Zároveň, ale neskutočne ľudsky krásne. Ja som si tú dvojhodinovú "nudu" vychutnala do sýtosti.

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Začiatok bol dosť chaotický a veru robilo mi značné problémy zorientovať sa v spletenci vzťahov a postáv. Po štvrtej časti sa ale všetko rozplynulo, akoby šibnutím čarovného prútika. Postavy zrazu dávajú zmysel a dej naberá na obrátkach strhujúcim spôsobom. Dúfam, že im toto tempo vydrží až do konca série.

Modrá a ne moc růžová (2012)

"Často ukazujeme prstom na druhých ľudí, len preto, že sú iní. Pretože inak premýšľajú, chodia, obliekajú sa, hovoria alebo milujú. Trápime druhých pretože ich považujeme za menej hodnotných alebo inteligentných, alebo preto, lebo majú inú farbu pleti. Žartujeme na účet druhých, pretože patria k inej kultúre a majú iné zvyky či vieru. Cítime právo súdiť druhých, len preto, lebo majú odlišný názor a zabúdame, že žijeme v rozmanitej spoločnosti, v ktorej má každý svoje miesto a každý by mal byť vypočutý. Tým viac to platí pre menšiny, ktoré trpia „tichou“ diskrimináciou.....Som aký som! A čo má byť?“.....a ja už nemám čo dodať!

Dva dny, jedna noc (2014)

Niečoho podobného som bola svedkom svojho času v mojej práci a preto som si tento film precítila a "užila" niekoľkonásobne viac. Niektoré momenty sú zvládnuté perfektne, iné už menej a niektoré až príliš zaváňajú potrebami filmu napriek tomu mi zážitok nedokázali skaziť. "Vidíme len čísla nie ľudí..." veru áno túto pesničku som si pustila po skončení filmu. https://www.youtube.com/watch?v=OVIdrtAsuME

71 (2014)

Nejako takto a ešte podstatne horšie vyzerá honba za takzvanými "vyššími cieľmi" v mene "XYZ", ktoré sa tisícročia ľudstvo snaží dosiahnuť prostredníctvom vojny. A ono to stále nechce a nechce fungovať a tie "vyššie princípy" sa vždy rozplynú v realite života a smrti ako fatamorgána. Hádam raz zmúdrieme...aj keď zatiaľ to veľmi ružovo nevidím.

Trans (2013)

Chvíľami som si pri sledovaní deja tohto filmu pripadala ako v rozprávke o Pyšnej princeznej. Našli? Nenašli. Našli, nenašli, našli, nenašli....len veľmi pomaly a niekedy veľmi chaoticky som si skladala jednotlivé čriepky príbehu, a keď som už mala pocit, že to je ono, tak to aj tak bolo inak...v konečnom dôsledku bola táto postupná hypnotická skladačka najzábavnejšia na celom filme. To ostatné síce zábavné nebolo, ale zato aspoň napínavé. Nuž a ponaučenie z tohto filmu? Podobné ako pri Gone girl ...s inteligentnou, ženou si neradno zahrávať.

Dort (2014)

Herecký výkon Jennifer Aniston, bol v tomto filme nad moje očakávania výborný. Keby film hodnotím len na jeho základe, tak je určite vyššie. Jej úloha bola zahratá aj napísaná skutočne výborne, ale to ostatné vo veľkej miere zaostávalo. Najviac my však dodnes leží v žalúdku to, že ju po vyslovení jej názoru vylúčili z terapeutickej skupiny. Neviem totiž dodnes čo to malo znamenať, či to absolútne neprofesionálne správanie pracovníčky bolo scenáristickým nevydareným žartom alebo absolútnou neznalosťou. Nech už to teda bolo tak či onak, je to hlavná príčina môjho nižšieho hodnotenia.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Skutočne nečakané prekvapenie. Konečne rozprávka, v ktorej nie je čierna vždy iba čiernou a biela bielou. Len škoda, že je nositeľkou tejto hry s farbami v podstate, len jedna osoba, ktorá ale našťastie celý príbeh ťahá. Nebyť akejsi zvláštnej formy diskriminácie mužského pohlavia možno by som siahla aj po tej poslednej hviezdičke. Nuž a čo dodať k tej toľko hľadanej pravej láske? Napadá ma myšlienka z iného filmu, ktorá sa dá aplikovať aj v tomto prípade: Láska je ako chodba s mnohými dverami, netreba skončiť hneď pri tých prvých...