Ďábelská brigáda (1968)

Pokial ide o film tak je natoceny dobovo a nemam k nemu velmi co napisat ! Avsak pokial ide o temu tak tu sa velmi rad zastavim aby som aj niektore komentare tu ohladom nametu poopravil. Film ma hovorit o First Special Service Force pocas 2. sv. vojny. Zakladatel otec a Legenda (Forcemanov) bol Brigadny General Robert T. Frederick drobny dostojnik s fuzikmi. Viedol svoju brigadu vo viacerich bitkach avsak obrovske meno ziskali na velmi exponovanom predmosti u Anzia . Patrili k jednotkam ktore cez den branili Mussoliniho kanal a v noci si zaciernili tvare , blembaky zhodili nahodili vlnene ciapky a sli lovit za nepriatelsku liniu v malych skupinkach. Likvidovali potichu predsunute hliadky , kontrolne patroly ale aj spiacich nemeckych vojakov . Aby este vystupnovali strach u nemcov dal Frederick zhotovit nalepky s nadpisom Das Dicke Ende Kommt Noch a tie potom Forcemani lepili na blembaky a tvare Nemcov ktorych zlikvidovali. Taketo kazdoranne nalezy u Nemcov vyvolavali neskutocne stavy uzkosti. Nemci Ciernych diablov od Anzia nenavideli a v nemeckych dennikoch bolo velmi vela zaznamov ako "Cierny diablovia su v noci vsade vôkol nas vrhaju sa na nas este skor ako ich pocujeme prichadzat a potom ked pocujeme uz je neskoro. Avsak aj na Forcemanov dolahlo ked im Nemci prichystali pascu a pocas 1 noci prislo 32 Forcemanov o nohy nasledkom mín. Odveta vsak bola strasna . Hned nasledujucu noc v zemi nikoho zlikvidovali potichu komplet celu rotu a TO NAJHORSIE ESTE PRIDE !

Hořící keř (2013) (TV film)

Výborný divácky zážitok ,ktorý priniesol neblahé spomienky na časy keď demagogia a potláčanie ludských práv a slobôd bolo štandardom vladnucej triedy. Manipulacia a teror ludí ktory boli pre system a " Narod" nepohodlný bol vsadepritomný. Príbeh o Janovi Palachovi bol známy no až teraz poukazal na dopad jeho skutku tesne po tomto cine . Film hodnotim velmi pozitivne vzhladom na temu a sposob akym nam to podala p.-Holland. Gratulujem a Vdaka

Padesát odstínů šedi (2015)

Prave som sa vratil z kina :-( No musim napisat ze... Ana .... Christian ...zavrel sa výťah a ja som pochopil ze je to posledna scena a moje 2 hodinove utrpenie sa skoncilo ! Na filme ma nezaujalo nic . NApisat knihu napr. Ako bursky oriesok sa zakotulal za skrinu a ostal tam rok a sfilmovat ju to by asi bolo omnoho viac zaujimave ako tato perla. Chlapi nejezdete tam... Pre baby asi ok ale ...... neviem necital som a po tomto uzasnom zazitku ani o tuto trilogiu nezakopnem !!!!!!!!!!!!! Jedna hviezda za .... ten let s vetronom

42 (2013)

SUPER tak toto sa opat velmi podarilo. Pribeh o prvej ciernej lastovicke ktora musela bojovat z urazkami , rasizmom a segregaciov v Sportovej Amerike. Silny pribeh o sanci a odhodlani pobit sa o svoje miesto na " bielom slnku ". Mozno pre niekoho ika klise no faktom ostava ze takto a takýto ludia ostanu nesmrtelný !!! 5 hviezd a 100%

Hamilton: V zájmu státu (2012)

Super film z europskej produkcie. Akcia,napätie , zaujimave sceny a exteriery to vsetko ponuka tato perlicka v stojatych vodach nadvlady americkej produkcie. Mozem iba odporucat !!! 75%

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Dakujem !!!! Dakujem za uzasny navrat do Stredozeme po 10 rokoch !!! Velmi dlho som odkladal tento film pretoze som nechcel na dalsiu cast cakat rok a oplatilo sa . Dostal som co som ocakaval. Nadherne scenerie , podmanivu hudbu a akciu . Nerozumiem preco sa k tomuto filmu poniektory tak stavaju kriticky. Preco porovnavat Hobita s LoR ???? Je potreba zabudnut co bolo a pozerat na to co je. Tento film splna prisne kriteria a urcite nepodlieza latku LoR. Ak by to tak bolo tak preco by kazdy z nas obetoval 3 hodiny sledovanim tohto skvostu ?

Voda (2005)

Nenapisem absolutne nic svetoborne k tomuto filmu ktorý po prvých 60 minutach som dopozeral cez mliecnu hmlu narkozno-polobdeleho stavu s polootvorenými ocami.Co mi utkvelo je fakt ,ze v istých kutoch sveta su spolocenske pravidla a systemy postavene na hlavu. To ze to prebýva az do dnesných dni je vsak uz na povazenie. Film je urcite kvalitny a ma svojich zastancov no na druhu stranu mne nie velmi sadol. Cize 50% a 3 hviezdy

Útěk do divočiny (2007)

Tento film nema chybu ! Scenerie,Hudba,Herci a najdolezitejsi prvok dej!!! Dej vsak zaroven aj ponuka uvahu ci je normalne co obcas ludia uskutocnia. Obdivujem a skladam klobuk pred ludmi ktory utecu z civilizacie do lona prirody a vedu tam svoje zivoty v pravidlach ktore urcuje sama priroda avsak stale maju blizko k civilizacii v pripade problemov. Je vsak uz na povazenie ci az táketo extremy izolovanosti ako predvadza hl.postava sa nachadzaju v hraniciach zdraveho rozumu. Kazdy z nas by z casu na cas usiel sam do lesa a pobudol tam tyzden kvoli vycisteniu si hlavy ,ale vzdy sa clovek vrati.Hnat to do extremu sa neoplaca a zaplatit zivotom uz vobec nie. Hlavu som uz krutil nad Timothy Treadwellom alias Grizzly Manom a pribeh Christopher McCandlessa ma doslova priklincoval k sedacke, ale znovu sa pytam stoji to za to??? Ak by prezil tak o nom ani nevieme a vediet o cloveku ktory polozil zivot kvoli svojmu snu a presvedceniu ze vsetko konzumne je zle mi pripada trochu divne. Samozrejme poniektory v tom vidia rebelstvo,odvahu,osobnu statocnost , splnenie si sna no urcite ja vidim za tym aj vela ludskej hluposti!!! Samotný film vsak ma 90% a 5 hviezd!!!

Skyfall (2012)

Vzhladom na kvalitu aku dosiahli predchadzajuce filmy s Craigom nicim novým ma Skyfall nenadchol a zhltol som ho ako jednohubku. Samozrejme tento film ma svoju kvalitu ktorú nebudem spochybnovat no mne osobne tam nieco chybaloc. Film je nabity akcnými scenami co mozno bolo v tomto pripade az na skodu a pribeh sa mi zdal studený ako psi cumak. Cize fajn ale.....

Osudové setkání (2000)

Velmi prijemny film ,ktory dokaze chytit za srdce. Uprimny pribeh ktory nic neimitoval ,ale vskutku ponukol realny pribeh z nasej spolocnosti. Pribehov priatelstva medzi ludmi medzi ktorými je rozdiel viac generacii je mnoho a takýto sfilmovaný pribeh dokáze prinavratit spomienky z minulosti a dokaze navodit velmi priemne pocity. 79%