Válečný kůň (2011)

Do riti zo vsetkymi pseudofilmodbornikmi. Hociaky kreten si tu utiera svoju papulu o Spielberga a tento film.Kazdy divak musi uznat viazanost scen a hudby. Kostymi nemaju chybu a scenar je uplne ale uplne v poriadku.Nema to ziaden rusivy element a ma to emociu ktoru do toho aj chcel dat. Cudujem sa vsetkym ktory tento film kritizuju ,pretoze tento film nie je za co kritizovat a minutaz mi zbehla strasne rychlo.Ano mozem iba odporucat cistych 5 hviezd.

Občanský průkaz (2010)

Tak toto tu uz davno nebolo v hlavnej role chalani ktorych absolutne nepoznam a hraju vo filme ktory stvarnuje dobu ktoru som zazil a poznam. Oni ju sami nezazili no prezili ju a stotoznili sa s nou bravurne. Pamätate na doby ked sa na mandarinky cakalo vo frontach a KOKOS bol PODPULTOVY TOVAR? Ja ano pretoze v tych frontach som cakal aj ja a tesne pred samotnym nakupom ma vystriedali rodicia ktory prisli z robotnickeho vlaku.Teta mi kazdy mesiac dala 5 bonov aby som mal na cigaretove zuvacky a na ZS v GL som bol borec :-) Tieto spomieny co mne vyvolavaju usmev a zial zaroven. Nakup v TUZEXE bol IN a ked som dostal okrem tych zuvaciek ci uz Jeansy alebo dobru Vysivku na Riflovku s nadpisom Helloween ci Iron Maiden tak to som bol brutalny borec v 7 triede na ZS. Ano ucitelky ma kritizovali za dlhe vlasy ,ale telocvikar si ma zastal kedze bol zaroven aj trener hokejovej triedy :-) Uff boli to divne casy a tento film ich vystihuje uplne super. Vinyly sa pasovali a BRAVO mi nosil ujo z Nemecka v Nemcine a napriek tomu ze sme to nevedeli citat Spoluziacky ma milovali pretoze tam bol Jason Donovan a skupina BROS :-) KURVA AKA OSTALGIA :-)))

Londýnský gangster (2010)

Tesil som sa na tento film ,ktorý som aj trosku naschval odkladal. Znie to masochisticky ale je to tak. V mojom hodnoteni ma tento film 65%. Cakal som viac no vyslovene sklamaný som tiez nebol a koniec ma prekvapil . Film mal par hluchych casti ked som pozeral ,pozeral a pozeral a nic. No bolo aj par svetlých zjavov a bavil som sa ked sa objavili spolu Farell a Thewlis. Hudba spociatku nic moc no potom sa celkom rozbalila a hodila sa k tomuto filmiku. Skoda ze nevydupali z toho viac ved herecky potencial na to mali.Poucenie : Nikdy nemen svoje prve rozhodnutie !!!

Expres (2008)

Po skonceni filmu mi zostala pachut smutku a lutosti. Jednoducho clovek sa nikdy neubrani emocii. Nevedel som co beriem do ruky ked som bral tento film.O to viac som po skonceni opat raz dostal priamo na solar co v skutocnosti clovek predstavuje. Nic ! Prach si a na prach sa obratis a Express to opat iba potvrdil. Mozes byt najlepsi,najrychlejsi,najmudrejsi,najsilnejsi a aj tak ti to je na prd ked pride ta kurva .... Bohuzial zivot sa s nikym namazna. Napriek tomu vsetkemu film ako taky je vyborny.Rasizmus,segregacia a pod.veci tam je citit no vtedy to bolo"normalne". Dennis Quaid si zahral velmi peknu rolu Rob Brown tam sedel ako zadok na .... a zozral som mu to aj z navijakom. Nie je tu co vytknut. Hudba nenapadna ,ale uplne sadla k deju. Ano odporucam pozrite si ho oplati sa stravit 2 hodky za TV.

Kontraband (2012)

Popravde taky dobry priemer. Nic nebolo pokazene no na zadok som z toho tiez nespadol napriek tomu ,ze Wahlberga a Ribisiho ozaj môžem.Jednoducha a priehladna zapletka dava tomu punc priemernosti.Velka skoda ,ze napriek dobremu obsadeniu nedokazal z toho Kormákur vytĺct viac potencial tam urcite bol.Dejova zápletka mohla byt tiez viac zastreta a nejasnejsia.Hudba tento film tiez nevytrhla. Suma Sumarum slabe tri hviezdy :-)

Řím (2005) (seriál)

Pekny Serial kde bola skoda ze skoncil uz po druhej serii.Ani chvilu som sa pocas 22 casti nenudil a dejovo ma vtiahol do pribehu hned od zaciatku. Ano toto je Rim ktory bol vykresleny celkom trefne a bez skrpul. Intrigy,nasilie ,sex su vsadepritomne a zhyralost sa dostava az pod kozu divaka.Tento serial od HBO je v danej teme skvostom a velmi mi je luto ,ze tam nenechali aspon male okienko na moznost pokracovania serialu. Vrelo odporucam !!!

Elitní zabijáci (2011)

Uplna pohoda ! Splnil co mal akčna jednohubka hodna stravit pri nej 110 min . Bavit som sa bavil , a napriek tomu ze som to pozeral hlboko v noci tak som nezaspal ! Sthatam aj Owen si svoje zahrali a bol som prekvapeny velmi milo z De Nira. Purcell nedohral no zapasoval do deja svojim zjavom a dal nieco tejto jednohubke. Obsadenie na akcnak az az ,ale urcite si to druhy krat nepozriem .

Nákaza (2011)

Je iba otazka casu ,kedy to pride a trosku planete odlahne ked zmizne 30% populacie.Je to kruta veta no popravde kto z nas by bol prekvapeny.Asi nikto. To ze Farmaceuticke spolocnosti su jedno velke svinstvo a kopec virusov vychadza prave z ich laboratorii je fakt a to ze Soderbergh takouto formov prezentoval mutaciu tak tym ma iba dobre pobavil.Zvysok filmu ma dost zaujal a nenudil som sa a toboz nezaspal ako pri Che! Pacilo sa mi ze napriek hviezdam ktorych tam bolo pozehnane ani jedna nemala v ramci minutaze dominantne postavenie.celkove hodnotenie vidim na 3 hviezdy.Viac by som dal iba vtedy keby ten koniec bol urobeny inak.

Kocour v botách (2011)

Detektor kvality a zaujimavosti rozpravok je moj syn. Kedze pocas jedneho weekendu sla rozpravka 3 x musim uznat ze sa ozaj podarila a syncek bol velmi spokojny. Moze pozerat pocas weekendu jednu rozpravku denne no naozaj pri tomto pribehu si to vydupal. Nemal som to srdce mu to upierat. No spat k pribehu. Kocur v Shrekovi bol taky taky take dobre pozadie v pribehu. Avsak tu krasne vystupil z tiena a ukazal svoj potencial ktory bol ozaj velky a bola by velka skoda keby ju nevyuzili aj pre dvojku ppr.trojku. Popravde tento pribeh ma bavil omnoho viac ako samotny Shrek 1,2,3,4 dokopy. Pribeh mal hlavu aj pätu,vizual je super detaily su ozaj krasne.Nie je tejto rozpravke co vycitat a jedine preco som mu nedal 5 hviezd je , ze hudba mohla byt trochu viac podmaniva. Cize pozrite si to a sklamany urcite nebudete!!!