Zlatá sedmdesátá (1998) (seriál)

Když jsem viděl Kurtwooda Smithe v roli hlavního záporáka filmu Robocop říkal jsem si, že musí fakt hrát jen záporáky, protože ho tam zahrál excelentně. Jenže pak jsem ho viděl tady a zjistil, že je to komediant snad ještě větší, jak záporák :-D Partička pubescentních hipíků, která se potýká s každodenním životem plným komediálních scén. Tenhle sitcom má jen jednu chybičku a to Ashtona Kutchera. Už tady bylo vidět jeho herecké dřeváctví. A to, že tam hrál totálního tupouna bylo naprosto trefný --->80%

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Skvostné a naprosto dokonalé. I kdyby se film skládal z první a závěrečný půlhodinky, tak to bude za plnej počet. Dlouho jsem neviděl, tak realistické záběry. K tomu připočteme vynikající výkony záchranářské party, výbornej scénář a Spielbergův cit pro filmařinu. Není za co ubírat. Prostě bomba, která se nesmazatelně zapsala do filmových análů a která osloví ještě několik dalších generací ---->100%

Joey (2004) (seriál)

Z toho množství komediálních seriálů z produkce USA je tenhle jeden z nejslabších, ale dá se to ---->50%

Nedotknutelní (2011)

Dlouho jsem se tak nenasmál. Francouzi vždycky komedie uměli, ale tohle je unikát. Bezprostřední černošskej přistěhovalec a jeden ochrnutej intelektuál. Na první pohled strašnej úlet, ale už po pár minutách se popadáte za břicho. Během scény v opeře nebo na konci při holení, už se rovnou budete válet po zemi. Docela chápu Omarovo popularitu...kdyby to takhle dokázal natočit někdo u těch trapnejch amíků, tak tam lítaj oscaři, jak hejno supů nad zdechlinou. Přemejšlim kdy naposled jsem viděl lepší komedii nebo jinak...přemejšlim jestli jsem vůbec viděl lepší komedii ---->když ne 100% za tohle, tak za co? Znáte lepší komedii? Mě teď nic lepšího nenapadá :)

Gran Torino (2008)

Clint je prostě Clint. Herec nebo režisér, je to jedno. Vynikající takřka pokaždé. Svýma schopnostma v Hollywoodu vyčnívá, jako Federer v tenise, Messi ve fotbale nebo Jágr v hokeji. Prostě vyjímečnej člověk. Toho zapšklýho morouse zahrál excelentně a ty hlášky v českém podání Ladislava Županiče nemají chybu. Ten konec byl teda hodně překvapující, ale ve finále i logický. Potlesk ---->100%

Ring volný (2004)

Meg Ryan na vrcholu svého sex-appealu, ale bohužel už trošku za hereckým zenitem. Nicméně po roce 2000 taková světlejší vyjímka. V této roli se mi líbila a příběh taky. Omar Epps tak nějak potvrdil, že jeho herecký um opravdu stačí max na seriály, ale dalo se to. Choreografie soubojů byla horší, jak v prvním Rockym a nemělo to s boxem moc společnýho, ale o to tady ve finále ani moc nešlo. Cílem filmu bylo ukázat, že i ženy mohou najít a trénovat dobrý boxery. 53% mi přijde docela málo, tak si trošku přihodim---->70% za krásnou Meg, příběh a dojemnej konec

Návrat do Cold Mountain (2003)

Ano proč ne? Film má i přes svou délku jednu nespornou výhodu. Když už upadáte do mikrospánku, přijde tak dojemná scéna, že vás to krásně probere a s chutí zase sledujete další půl hodinu nudy, než přijde zase nějaká silná chvilka. To bych viděl i jako jediné mínus. Jinak je příběh hezky převyprávěn a je v něm spousta dojemných scén. Za celou lidskou historii války rozdělily mnoho milenců či rodin a asi každej z nás je rád, že nic podobnýho nezažil. Jude Law si zahrál své a Nicole Kidman sice není bůhvíjaká herečka, ale má prostě něco do sebe. Mě se nejvíc líbila Renée. Přinesla do té ponuré atmosféry trochu té srandy :-) Slušných 80%

Záhada Severního moře (2011) (TV film)

Bomba! Naprostá bomba! Už mnohokrát jsem zmínil, že pokud němci něco umí, tak natáčet filmy určitě ne. Mají výborná auta, výbornou ekonomiku, Semira Gerkhana a Hanse Zimmera. Ale bohužel i přes silnou finanční stránku nemají herce, schopné režiséry, scénáristy a už vůbec nemají smysl pro melodrama. Naprostej nesmysl ve všech ohledech s bandou přitroublejch herců, kteří by nic solidního nezahráli ani s maňáskem dítěti v kojeneckém věku. Ten srdceryvnej monolog na závěr o záchraně světa, byl jen smutným dovětkem. Nicméně efekty na němce dobrý, tak proto dávám --->10%

A.I. Umělá inteligence (2001)

Vůbec se nedivím kolísavému hodnocení. Někdo vysolí plnou, někdo dá sotva dvě hvězdičky. Dá se to pochopit. Film je opravdu zvláštní a buď zaujme nebo ne. Já mám taky smíšený pocity. Především musí člověk ocenit vynikající výkon hlavní postavy. Ve 13ti letech zahrát takhle? Opravdu smekám. Na druhou stranu příběh a zpracování už taková paráda nebyla. Půlku filmu se potácíme v životě dvou rodičů, kteří si místo nefunkčního syna pořídí prototyp robo chlapce. Když se konečně zabydlí, objeví se vlastní syn s vytuněnejma vychtávkama alá Forrest Gump a idylka je v trapu. Zoufalá matka ho zaparkuje v lese a nechá ho tam. Druhá půlka filmu zaměřená na hledání víly zvonilky s robo gigolem zakončená rádoby dojemnou desetiminutovkou, nad kterou mohly uronit slzu snad jen rozvedený matky na antidepresivech. Závěr? Na jméno Spielberg slabota, na jméno Osment neskutečnej výkon, kterej by zkousnul i Oscara, parádní medvídek Teddy a na rok 2001 takřka bezchybný speciální efekty vs zmatečnej, zdlouhavej a chvílema příšerně nudnej příběh, kterej byl jak na houpačce. Nicméně průměrných 70% je adekvátních a já nevybočim z řady

Nebezpečné myšlenky (1995)

Určitě to lepší s Michelle, teda aspoň pro mě. Krásná ukázka toho, jak jsou studenti v USA inteligentní a vzdělaní, když rok před maturou ani neví, co je to sloveso nebo neumí pořádně číst. Docela by mě zajímalo, co probírali na základní škole...asi jen podstatný jména a malou násobilku.To mě fakt úplně zabilo :-D Jestli je školství v americe na takové úrovni, tak to je teda bomba. Film jako takovej zaujme. Nezkušená mladá učitelka ,,vyhraje,, učení ve třídě buranů a negramotů, kteří její předchůdkyně poslali do blázince. Postupem času zjistí, že do té školy chodí i někdo inteligentní a že vlastně nejsou tak špatní. Projede se s nima na horské dráze, pozve je na véču nebo jim kryje záda. O ničem jiným, než o sbližování to vlastně nebylo, ale každopádně se na to dalo koukat. 60% je adekvátních kvalitě snímku