Ocelová pěst (2011)

Příjemná oddychovka pro otce a syny. Jiná divácká klientela mě nenapadá. Hugh Jackman je sympaťák, ale do role nezodpovědnýho vola, kterej je stále dítětem mi moc nesedl. Nejde to k němu. Každopádně zajímavej nápad. Souboje robotů v ringu? Proč ne. Dobrá změna. Nejlepší scény ve filmu na paradoxně odehrávaly mimo ring. Například tancování :) Kvalitativně žádná bomba, ale na pohodu 80%

Jack a obři (2013)

Já jsem spokojenej. Bryan Singer fantasy umí. Chvílema přemešlim, jestli to pro děti nebyl spíš horor, protože to chvílema nebylo až tak pro prďoly. Má to tempo, pěkný efekty, zápletky a Ewana McGregora. Menší kaňkou je mladý Nicholas Hoult, kterej je ještě mladej a musí diváka o svém herectví teprve přesvědčit. Aktuální průměrné hodnocení nekoresponduje s kvalitou snímku. Za mě 80%

Arrow (2012) (seriál)

Když jsem poprvé před mnoha lety slyšel o Oliveru Queenovi, visel jsem denně u seriálu Smallville, kde se po několika sériích objevil. Nečekal jsem, že se dočká svého vlastního seriálu. Výsledek je takový všelijaký. Prvních pár dílů mne upoutalo hodně a na televizní záležitost se to jevilo velmi slušně. Nicméně to postupem času tak nějak uvadá, jak nádobíčko po vyvrcholení. Herci defakto všechno amatéři, stupidní dialogy, trapné lovestory alá Mladí a neklidní a v pozadí občas nějaká ta akce se šípama. Televizní produkce je prostě televizní produkce. Škoda, mohlo to bejt daleko lepší, ale koukatelný to je ---->60%

Cesta do středu Země (2008)

Ještě, že se toho Jules Verne nedožil. Fraserovi dobrodružný filmy sedí, ale tohle mu tak trošku nevyšlo. Skoky na kolejích s přesným dopadem zpět na koleje, poté v plné rychlosti trhem výskok z vlaku, kterej by zmasakroval nejeden vnitřní orgán, mladej si během bitvy s piraněma a na moři v klidu telefonuje s mamkou, poté si jentak skáče po lítajících kamenech a ve finále se naše trojka proletí několik km od jádra země do dalších několika km směrem k nebi, pak si jentak dopadne na zem, sklouzne se a pí*oviny konec...to celé nám režisér prokládal opravdu kvalitními digitálními triky ---->10% a sbohem, znova už opravdu ne!

Daredevil (2003)

Pro komiksy se superhrdinama mám slabost, ale tohle nevyšlo. Jeden chlapec oslepne a zlepší se mu ostatní smysly natolik, že vlastně vidí víc, jak s očima. Ano námět dobrej, ale....Ben Affleck vytěžil ze své popularity z Pearl Harboru a dostal roli maskovaného hrdiny, která mu teda moc nesedla :/ Docela se i bojim toho, že by měl ztvárnit novýho Batmana. Jennifer Garner mě zatim nenadchla nikde a to ani zde se zbraněma alá Raffaelo z želvích nindžů a zelenýma čočkama. Colin Farrell umí zahrát cokoliv a ti pošahaní záporáci mu sedí. Příběh docela šel, ale herecké obsazení budoucích manželů byl krok vedle a výběr nezkušenýho režiséra jakbysmet. Filmy s komiksovým námětem by měli natáčet jiné kapacity. Daredevil mohl v jiném obsazení a s jinou režií dopadnout daleko líp. Bohužel ---->50%

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Na tomto díle už se začínal projevovat nedostatek čerstvýho vzduchu. Jako by všem docházel dech. Nemám na mysli herce jako spíš vedení filmu. Neustálé střídání režisérů rozhodně nebyla správná volba. Tento díl také odstartoval takové to klišé ohledně dospívajících a jejich bouřících se hormonů. Ohnivý pohár měl klidně na to, stát se nejlepším dílem a pro některé snad i je, ale něco tomu chybělo ---->80%

Do nitra Planety opic (1970)

Marně pátrám v paměti, jestli jsem někdy viděl tak obrovskej kvalitativní rozdíl mezi dvěma díly nějakého filmového počinu. Za ty necelý dva roky museli všichni, co se podíleli na prvním díle buď umřít nebo skončit v ústavu pro duševně choré, protože jinak nechápu, jak mohli nechat tak dobře rozjetou pecku padnout až na dno filmařské demence. Tady došlo hned k několika průserům. Předat žezlo režisérovi jehož největším úspěchem jsou déčkový seriály a sra*ky pro komerční televize byl první fail. Druhý fail byl absolutní seriálovej neherec v hlavní roli, který hereckým umem Hestonovi nesahal ani na úroveň tkaniček od bot. Další fail byli telepatiční lebkouni modlící se k pozlacené atomovce, jejichž zařazení do planety opic mělo asi stejnej význam, jako doufat ve zrušení daní. Tohle byl opravdu jen ubohej pokus vzkřísit jednu legendu a na jejím jménu vydělat další melouny. Charlton Heston asi dostal slušně zaplaceno, jinak by tam podle mýho ani nelezl. Na to závěrečný držení pytlíku s červenou barvou tam mohli nechat jen to kopyto, na jehož inteligentní výraz jsme museli celou dobu čumět. ---->film je kvalitou neomylný odpad, ale jen díky renomé, slušným maskám, 10ti minutám Charltona Hestona a krásné Nově dam 30 %

Planeta opic (1968)

V dobách kultovní planety opic jsem ještě poletoval v tátových vejcích a do kina jsem na ně nemohl, nicméně to musel být sakra zážitek. Bomba mysteriózní sci-fi s parádníma maskama, které svou kvalitou muselo ve své době strčit do kapsy snad všechno ve stejném žánru. Bohužel je na filmu podepsán rok 1968 v podobě stupidních dialogů, ale to neberu jako mínus, protože to byla křeč všech filmů té doby. Ale každopádně i dnes má původní planeta opic obrovské kouzlo ---->100%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Začátek celé této série, který svou roztomilostí předčí všechny ostatní díly. Na kouzelnické dobrodružství má vlastně i to největší kouzlo. Režie v podání Columbuse byla sázka na jistotu, protože on prostě s prckama natáčet umí. Vlastně i John Williams byla sázka na jistotu. Scény s košťaty a famfrpálem (snad to píšu dobře) byly parádní, stejně jako moudrý klobouk, vlastně celé to seznamování hlavních hrdinů s novou érou života bylo super. Mám rád tento díl a určitě je jeden z nejlepších celé série ---->90%

Mike a Molly (2010) (seriál)

Spíše podprůměrnej sitcom dvou vyžraných hrošíků, který občas pobaví, ale ne zas tolik, aby to stálo za pravidelné sledování. Viděl jsem pár dílů a nebejt Louise Mustilla, jeho hlášek a bujarého poprsí Katy Mixon, tak to nemá ani smysl --->50%