Plán útěku (2013)

Tak tohle ááááno. Sly udělal dobře, že po několika letech vytáhnul Arnieho od politických povinností, protože i jako dědeček to má pořád v sobě. V postradatelných neměl tolik prostoru, ale tohle bylo něco jinýho. Vynikající nápad se kterým jsem se ještě nesetkal. Profík, kterej se nechává zavírat do vězení, aby se přes jejich achillovy paty dostával ven. Poté se dostane do vězení, který vymysleli na základě knížky, kterou on sám sepsal a kde právě uvádí všechny nedostatky amerických nápravných zařízení. A ejhle, máme tu parádní zápletku. Naštěstí je hlavní hrdina mistrem v oboru a nakonec se dostane i z vlastní pasti. Pro oba dědečky asi nejlepší film posledních let a v Arnieho případě určitě. A Caviezel mi v roli záporáka taky sednul. Já nemám kde ubírat. Výbornej nápad, herecké obsazení, zápletka i akce--->100%

Odpočívadlo (2006)

Božínku, to je zase veledílo. Okoukanej příběh, kterej je dějově tak neskutečně podobnej texaskýmu masakru a domu s voskovejma figurínama, až je to k pláči. Scénáristi asi neměli svou hlavu, protože to je jak přes kopírák. Rozdíl je v tom, že tam do mělo mnohem ponurejší a strašidelnější atmosféru. Tohle byla komedie a ne horror. Ve všech třech filmech se puberťáci někam vypraví, ve všech případech se nejdřív někdo ztratí a poté je ve všech případech celej film zaměřenej na jednu slepici, která bojuje s psychopatem. Dokonce i amputovanej prst či mučení na řeznickým stole má svou podobnost. Otázka zní, jestli by nestačil jen jeden snímek s tímto inteligentním dějem a jeden fakt pořádnej a ne hned několik průměrných či podprůměrných. Člověk by čekal, jak se mu po ukousnutým prstu zvedne kufr, ale mě se udělalo špatně potom, co si ta buchta sedla na ten nechutnej záchod. V USA je 300 mil. lidí, což logicky skýtá daleko větší procento stupidnějších lidí a taky daleko větší šanci, že tam narazíte na podobný psychopaty, což je skutečnost, která americkým filmům dává určité kouzlo a to, že jsou tak lehce uvěřitelný. Ani bych se nedivil, že tam tihle řezníci opravdu úřadujou. Suma sumárum předvídatelná pí*ovina, na který paradoxně není nejstrašidelnější psychopat v pickapu a jeho zájmy, ale ty nechutný hajzly ---->20% za dojemnou scénu s policajtem

Maverick (1994)

Westerny mám rád a nevadí mi ani komediální nádech. Mel Gibson zde naplno ukázal, že srandu dělat umí. Má to prostě v sobě. Jodie Foster v roli vyčůrané zlatokopky taky super. Na víkendové odpočinkové odpoledne výborná volba ---->90%

Kovbojové a vetřelci (2011)

Kombinace westernu a sci-fi? Zajímavej nápad, ale nijak zvlášť to nevyšlo. Stárnoucí Harrison Ford to zachránit nemohl, Daniel Craig sice vypadá věrohodně nejen jako Bond i jako pistolník, ale tady neměl s čim pracovat. Jeden náramek se světýlkama bylo málo a naše krásná Olivie? No, taky málo. Nicméně film neurazí. Nenudil jsem se a občas film i zaujal, ale znova už to opravdu vidět nemusim ---->60%

Bez dechu (2011)

Jejda jejda...USA, USA, USA...země nepřeberných možností a taky nepřeberné množství filmových výblitků...kdykoliv něco podobnýho vidim, tak si vzpomenu na roční přestávku NHL. Jakou to má souvislost? Tehdá si řekli, že někteří hráči vydělávají víc, jak američtí státníci a začali se dohadovat o platebních stropech a já si vždycky v těchto případech říkam, že by neuškodili i stropy produkující takové televizní zvratky. Ročně jich tato země vypustí do světa desítky a co je nejvíc k pláči, že nás naše komerční televize těmito úlety pořád krmí. V hlavni roli jižanskej cigoš, kterej před rolí pumpoval bicáky a jehož celofilmovej tupej výraz s rádoby uhrančivým pohledem, ze kterýho se třináctkám klepou nohy, byl první prů*er. Opravdu herec každým coulem. Poté připočtem tragickej scénář, dějovou stránku, stupidní dialogy a zbytek kvalitních herců. Je mi líto Jasona Isaacse, Ripleyový a taky doktora Octopuse, tohle si nezasloužili. Děkujme bohu, že nám tvůrci dopřáli aspoň jednu pohlednou slečnu, která sice měla obočí jak Brežněv, ale jí to aspoň slušelo----> 10%

48 hodin v Paříži (1988)

Po dlouhé době poplavu proti proudu. Hrozná ptákovina, která neupoutá snad nikoho. I kdyby tam Harrison Ford běhal s chrastítkama, tak i to batole usne. Tak neskutečně nudnej film jsem zase dlouho neviděl. Roztahanej děj s klišovitým scénářem nějaké speciální věcičky, po který jdou všichni a také jdou všichni přes mrtvoly a únosy. Harrison Ford se proslavil energickýma rolema v energických filmech a tohle prostě není pro něj. Ti francouzští herci tomu taky moc nepřidali. To byl tragéd vedle tragéda. Nuda, nuda, šeď, šeď a kdo to neviděl ani neztrácejte čas. Nejhorší film s Fordem, co jsem viděl ---->30% za krásnou Paříž

Rytíři nebes (2006)

Pro válečné filmy mám slabost. Nejspíš proto, že si dokážu docela slušně představit, co to bylo za bordel. Jsem rád, že mne války minuly, teda prozatim. Ač už to bylo podle skutečnosti nebo ne, tenhle film měl něco do sebe a zaslouží si víc, než 66%. Za mě je to 80%

jOBS (2013)

Poté, co jsem viděl jméno ,,herce,, kterej měl ztvárnit hlavní roli, tak se mi do toho moc nechtělo. Netajím se tim, že Kutchera nemusim. Jeho herectví je asi stejně věrohodný, jako předvolební spoty našich ulhaných politiků. Obsadit nesympatickýho neherce, párty boye, holywoodskýho krasavce a mistra v obšťasťnování zralých žen do životopisnýho filmu jednoho z nejchytřejších lidí posledních 50ti let? No, ani bych se nedivil, kdyby se i sám velikán během natáčení obracel v hrobě. Tohle byl ze strany tvůrců filmu opravdu krok vedle. Kutcher zde opět nezklamal. Slabý, nevěrohodný a trapný výkon, kterej zachránila dějová stránka filmu. Další z mnoha slušných životopisných filmů, ale taky další z filmů, kterej bohatě stačí vidět jen jednou---->70%

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Kevin Costner, Morgan Freeman i Alan Rickman. Tři jména, která tento kousek řadí do toho nejlepšího. Tedy alespoň co se týče zfilmovaných Robinů. Všichni tři velké ikony a všem role sedla. Kevin je prostě Kevin, už měl za sebou pár pecek, včetně oscarovýho tance s vlky, takže to byla sázka na jistotu, Morgan byl sice starší a něco už za sebou měl, ale ty největší parády měl teprve před sebou a Alan Rickman? To je záporák každým coulem, jemu prostě tyhle role sedí :) naopak Lady Mariana byla velmi špatná volba. Nehezká, neuměla hrát a mezi ostatníma mi přišla jako pomeranč mezi citronama. Ale tak všichni nemohli bejt dobří. Mimo téhle malé kaňky, parádní verze Robina Hooda a pro mě ta nejlepší ---->90%

Nájemní vrazi (1995)

Bandasku moc nemusim. Jednak si myslim, že celou jeho kariéru postavili na xichtě a druhak mi moc nesedí. Kdykoliv mu nějakej režisér strčí do ruky bouchačku, našpulí hubu a tváří se pořád stejně trapně. Kdybych v tomhle filmu viděl jen jeho scény z pistolema, tak by mě jako první napadlo desperado. Ale na druhou stranu musim říct, že je to asi nejlepší film ve kterým jsem ho zatim viděl. Lepší hereckej výkon si z jeho strany taky nepamatuju. Role šílenýho, vraždícího šaška mu sedla. Nejspíš za to může rukopis Wachowski či režie Richarda Donnera. Ani Sly nezůstal pozadu. Každopádně má film hodně dobrý tempo a fungovalo to. Já jsem spokojenej a líbilo se mi to ---->80%