Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

73% wtf? Ty kráso :-D čumim, jak puk! :-D sledovat dvě slepice, který se každej den zabejvaj totálníma pí*ovinama a řeší každou pí*ovinu? No tak to pak jo...občas se u toho člověk i zasměje, ale to mi fakt nestačí. Jako největší plus bych viděl výběr české dabérky Rory...ten protivnej pubescentní hlas absolutně podtrhuje celej tento skvost --->40%

Výměna (2008)

Tak tohle je teda naložená věcička! Pár věcí je jistých, teda alespoň pro mě. Není to tak dlouho, co jsem viděl s Angelinou film GIA a jestli si dobře pamatuju, tak jsem tam zmiňoval, že jsem ještě lepší film v jejím podání neviděl. Dneškem(včerejškem) se to změnilo, protože jsem v televizi narazil na film Výměna. A vůbec nelituju! Clint Eastwood už pár podobných filmů natočil a je pravdou, že když se do něčeho podobnýho pustí, tak se vám to zahryzne až do kostní dřeně. Už jsem taky někde zmiňoval, že pro snímky podle skutečných událostí mám slabost, protože pokud se to dobře natočí, tak se dokážu vžít do situace a hlavně si představuju, že se něco tak stupidního opravdu stalo. A o to víc je to emotivnější. Samozřejmě, že to nebude do puntíku stejné jako ve skutečnosti, ale spousty věcí určitě. Už jen ta policie. Zkorumpovaná policie je po celým světě a je jedno jaká je doba, ale tady? Tady si prostě dělali, co chtěli. Tvrdit matce dítěte, že to je její syn i na základě jasných důkazů potvrzující opak a pak jí ještě jentak poslat do blázince? Matce, která kluka porodila a která s ním byla denně od doby kdy poprvé otevřel oči? To byla jako slušná práce a chvílema jsem si říkal, jak v tý době na ženský pohlíželi. Film je vynikající jako celek, ale každopádně jsou ve filmu opravdu silné scény. Ať už monolog prvního klučiny, kterej se rozpovídá o svých činech, jak své vrstevníky začal třídit podle fotek nebo jak je vykopával. Popř. scény ve vězení, kdy jsem do poslední chvíle čekal, jestli půjde vrah s pravdou ven. Konče monologem dalšího chlapce,kdy jsem opět doufal v nějaké rozuzlení a zase nic. Takže žádnej happy-end se nekonal. Závěr filmu? Spravedlnosti bylo učiněno za dost a hlavní hrdinka měla aspoň kapku naděje. Tohle byl opravdu silnej zážitek a 100% doporučuju

Vertical Limit (2000)

Film = dvě fakta...první fakt je ten, že oplývá neskutečnýma nesmyslama. Vypisovat je tu nebudu, ale každých deset minut nějaká stupidita. Na konci filmu si budete jen klepat na čelo a říkat si...opravdu? Opravdu to mysleli vážně? A to ještě berme v potaz, že 99% z nás nikdy do takový vejšky nelezlo, takže co si teprve museli o filmu myslet skuteční horolezci :-D Druhý fakt je ten, že film je opravdu napínavej, má výborný tempo a hýří adrenalinem. To jsou na 99% i důvody, proč to každej dokouká, protože jinak v tom není nic. O´Donnell je asi tak herec, jako Miroslav Pelta krásnej chlap a seriálová hvězdička Robin Tunney je asi tak herečka, jako Halina Pawlowská štíhlá kráska. Trošku je mi líto uvrtávky Scotta Glenna. Aspoň ta Izabella pohladila mužské oko. Herecky katastrofa, filmařsky slušný a logicky bída...konečný výsledek průměrný a za mě 50%

Nespoutaný Django (2012)

Upřímně tak vysoký hodnocení nechápu. Ani ne proto, že to je špatnej film, to v žádném případě, ale s timhle hodnocením jsem viděl daleko lepší filmy. Je víc než jisté, že to je hlavně oblíbeností režiséra. Tarantino má mezi diváky nespočet příznivců a ti mu ledacos odpustí. I já mu dokážu odpustit, ale....Jeho specifické režírování a specificky sarkastické scény zde sice najdeme, ale ne v takovém měřítku, jako třeba v pulp fiction nebo v sin city, ale o to ani nejde. Jde o tu neskutečnou nudu. Film nemá špatnej příběh. Jeden otrok ke svobodě přišel, svou ztracenou ženu našel, poté inspirován komandem vše vystřílel. Dobrá tedy. Za posledních 30 minut budiž, ale co ty dvě hodiny předtim? To byla tak nudná bída, že jsem málem usnul. Na konci hodně krve, super střílečka i rozuzlení, ale za 30 minut z celkových 160ti plnej počet dát nemůžu, ani kdybych měl Tarantina za boha všech filmových dob. A to, že se rozhodl sám sebe stylově vyhodit do vzduchu, to taky zachránit nemohlo. Každopádně Jamie Foxx v pohodě, Chris Waltz se mi tam líbil hodně a Dicapr v roli záporáka nejlepší....ty role zm*dečků mu prostě sedí. Začínam si myslet, že bude trošku zm*deček i ve skutečnosti, protože to hraje tak, jako by to ani nehrál :-D Tak či onak film je koukatelnej, ale znova už ne...kdyby to natočil kdokoliv jinej, bude se to motat kolem průměru...vzhledem k ohlasům a hodnocení jsem čekal víc :/ za mě 60%

Hon na ponorku (1990)

No řeknu to takhle...lepší ponorkové drama jsem neviděl určitě, naopak lepší drama jsem určitě viděl, ale i tak je to paráda. Sean Connery výbornej, Baldwin na pohodu, ale hlavně to napětí, vyhrocené a zamotané situace. Vynikající! Rok natočení 1990, takže to asi viděl každej....a kdo neviděl....hurá do toho ---->90%

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999)

Úroveň humoru tak vysoká, že se tomu mohla zasmát maximálně první lavice ve zvláštní škole, která zrovna absolvovala lobotomii mozku. Přiznávám, že jsem vydržel jen do půlky filmu, ale i tak stačilo. Co to mělo bejt? parodie a komedie? Aha...tak to se omlouvám, ale asi žiju na jiný planetě, protože tohle ne. Ti, co to natočili, se měli nejdřív podívat na žhavý výstřely, aby se trochu inspirovali, jak má vypadat parodie. Tohle byla jen snůška trapnejch keců či trapnejch scének a to vše s rádoby sexistickým podtextem podtrhující trapným ,,hercem,,, kterej timhle svou výbornou kariéru začal a zase skončil. víc k tomu nemám....prostě USA no...nikdy nevíš, co vypustí do světa...jestli to jsou rakety na Afghánistán nebo podobné sra*ky ----> 10% za pár pěkných ženských

Terminál (2004)

Přiznam se, že o tento film jsem zavadil náhodou a jediný co jsem věděl, že tam hraje Tom Hanks. Bez toho, aniž bych hledal nějaké informace, začal jsem film sledovat. Po půlhodince jsem nebyl o nic chytřejší. Jen jsem zjistil, že Tom hraje nějakýho přitroublýho turistu, kterej přiletěl ze země, kterou jsem ani neznal. Na základě války v této zemi, byl odsouzen k tomu, aby se zdržoval na letišti, než se to vyřeší. V tuto chvíli jsem si říkal, co je to za nesmysl, ale pokračoval dál. Postupem času jsem si zjišťoval, že to vlastně není o tom nesmyslu, ale o nápadu. O nápadu a scénáři, jaký to musí asi bejt, když jste odsouzeni žít na letišti a výsledek? Výsledek je více než dobrej. Tom má bezesporu lepší filmy, ale tohle mělo své kouzlo. Sledovat človíčka, jak se potýká s každodenním životem na letišti, bylo určitě zajímavé. Jak honil čtvťáky a pak se utíkal nacpat hambáčem, či jeho práce dohazovačky a postupné zdokonalování angličtiny. Myslim, že v anglickém znění, by byl film ještě lepším zážitkem. Každopádně jsem dnes zjistil, že se na filmu podíleli dvě osoby, které natočili jeden z nejlepších filmů všech dob a to Čelisti, takže už docela chápu, že takovej na první pohled nezajímavej film, byl tak výbornej. ---->80%

Neslušný návrh (1993)

Robert Redford v roli sympatickýho miliardáře? Proč ne? Hodil se na to. Sice si nedokážu představit miliardáře s takovou normální povahou, ale budiž....je to přeci jen film...Demi zde opět hlavně čerpala ze svý sexy postavy, kterou v 90tých letech vystavovala defakto všude. Roli Harrelsona mohl zahrát kdokoliv, ten mi tam moc neseděl, ale tak to bejvá. Jakmile je ve filmu vícero hlavních rolí, ne každýmu to sedne. Film jako takový má zajímavej příběh, je poutavý a nenudí. Romantika není můj žánr, ale tohle bylo oukej. V rámci žánru slušnej nadprůměr ---->70%

Thunderball (1965)

Cože? Chápu, že se psal rok 1965, ale ten souboj hned na začátku? Ty směšný střihy, nesladěnost záběrů a nepřehlednost? To připomínalo spíš pokus o akční film party středoškoláky z Ázerbajdžánu a ne jeden z dílů vynikající série Seana Conneryho. Nicméně jsem to obhajoval rokem výroby a pokračoval dále. Ve zkratce. Na tu dobu pár pěkných prsatých hereček jedno pozitivum, Sean Connery je druhé a krásný moře třetí. Konec! Děj na bondovku nepřímočarý, nudný a zmatečný. Chvílema člověk neměl páru, jakou úlohu mají herci ve filmu. Souboje pod vodou tragické a nepřehledné. Hlavní záporák stejně věrohodnej, jako piráti v pipi dlouhé punčoše. Jízda v autě nebo na lodi s nakresleným pozadím? Kdybych si odmyslel Conneryho vlasy, tak to bylo jak přes kopírák Funesových nízkorozpočtových filmů, kde lítal po Francii po boku jeptišky v Citroenu. Tenkrát fakt dostalo oscara kdeco...tady bylo na oscara maximálně to hejno žraloků...zatim jsem neviděl všechny legendární bondovky, nicméně doufam, že nic podobnýho už neuvidim...tak vysoký hodnocení to má díky nostalgii spousty uživatelů, že se jedná o bondovku a taky proto, že tam hraje Sean Connery, ale filmová kvalita kolem filmu jen proplula, tak jako to hejno žraloků ---->40%

I na kovbojky občas padne smutek (1993)

Nejlepší herecká léta měla Uma Turban ještě před sebou, ale musim konstatovat, že tohle je to nejhorší, co jsem v jejím podání prozatim viděl a nejen to. V žebříčku největší nudy, by se to u mě vešlo do první desítky. Film postrádá úroveň a nemá co nabídnout. Děj je o ničem a nemá čim upoutat. Za pár úsměvných scén 20%