• Fantasy

Hvězdná brána: Archa pravdy (2008)

Obstojné scífko pro fanoušky Stargate. Jak to ten lidskej mozeček dělá, že vždycky nějak přečůrá mnohem vyspělejší ufony?

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Byl jsem v šoku, když mí postarší rodičové, antitechnici a zastánci starých dobrých časů mi sdělili, že teď mimo "Růžovky" sledují O´Neila a jeho partu na výpravach za Goa'uldama. Že prý je to děsně napínavé. Já je v tom podporuju. 3,5*

Bokovka (2004)

Trvalo mi, než jsem si zvykl poslouchat američana, jak zaníceně vypráví o vlastnostech vína. Působilo to poněkud zvláštně, až komicky. Kdyby tak povídal o hambáčích. Ale jinak pohodová záležitost. 3,5*

Smrtelný hřích (1945)

Škoda, že vývoj příběhu se zasekne v okamžiku, kdy vám dojde (a to bohužel velmi brzy), že Ellen je paranoidní, majetnická, sobecká bestie se silnou fixací na svého otce. Jakmile lapí vizáží podobného Richarda do svých chapadel, tak už jen uboze intrikuje. Fajn barvičkovej film, ale paní s kolečkem navíc, teda spíš složitým soukolím, je ještě pořád slabé kafe. P.S. Jo taková Dina v Bornedalově o 60 let mladším snímku, to je jinej koncentrát!

Předčítač (2008)

Nehledejme hloubku a filozofično tam, kde prostě není. Jednoduchý film o jednoduché ženské a do ní beznadějně zabouchnutým teenagerovi. To vše okolo je jen emocionální balast. Oscarový výkon Kate Winslet rozhodně nepředvedla.

The New Lassie (1989) (seriál)

Narazil jsem na jeden archivní VHS díl. Dnes by po The New Lassie nejspíš ani pes neštěkl. Pamatuju si na něj jen díky tomu, že mi bylo tak deset, jedenáct a byl jsem totálně zbláněnej do dlouhovlásky Wendy Cox. Ostuda, že není v seznamu herců ;-)

Gran Torino (2008)

Eastwood vždycky byl, je a bude osamocenej neotesanej kovboj. Klobouk dolů, jiní v jeho letech choděj do parku krmit holuby a Clint si točí jako za mlada. P.S. Ty pi*o vo*e jsi jako on, i když trošku pos*anější verze. Ale to se ku*va ještě doladí!

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Pouhé přenesní odpovědnosti za nenásilí je řešení zbabělé, je třeba změny myšlení. Krátkozraký film. Raději bych nějaké to upřímně hloupoučké scifíčko.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Animáky nemusím, teda až na velmi vzácné výjimky. Popírám, že jsem s monsterpartičkou dobrovolně trávil večer v kině, popírám, že jsem se docela bavil, popírám, že 3D malovánky měly vtip a něco do sebe. 3,5* P.S. Nejspíš za to může vliv měsíce, veselé jaro nebo propašovaná zelená v kelímku od pepsi, tu ale taky popírám.

Země krvavého slunce (2005) odpad!

Podprůměrná Seagalovka. Film vrcholí scénou, ve které obloustlej strejda žádá o víc jak dvacet let mladší japonskou otome o ruku. Na lavičce v parku, ptáčci cvrlikaj, pronáší se "nežná" slůvka, Steven je romantik jak poleno.