• Fantasy

Yes Man (2008)

Jo, pryč s negativismem, zajetými stereotypy a pozvolným rozkladem sebesama. Naprdnout se redbullem a vzít svůj život pěkně zvostra. Yes, taková fajnová, rozverná komedie. A na Zooey něco je.

Bikini Girls from the Lost Planet (2006) odpad!

Ooooops. Tak tohle komedie rozhodně není. Přitom název zněl tak slibně. Dvojice ufonautek z planety lesbiček navštíví zemi, aby "posbíraly" nějaké vzorky, jenž mají pomoci k zachování jejich druhu. Spojencem jim je plastikami vytuněná blondýnka, rozverná školačka??? (obstarožní šlápota Nicole Sheriden, tehdy 31 let), která neúspěch ve škole řeší protislužbami u profesorů. Vládní agenti jsou ale vetřelcům na stopě. Hrůza, hrůza, kdyby ty holky byly aspoň hezké.

Austrálie (2008)

Takové australské patlála, patlála.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Viděl jsem sice jen jeden díl, ale musím se k týhle vodpružený prima vařečce vyjádřit. Má to šmrnc a spád, Polreich vaření a tomu okolo evidentně rozumí (nebo to aspoň tak vypadá :-). Já se s tím přírodním řízkem skvěle bavil. Silné tři michelinské hvězdy.

On the Road 2008 - Z pódia (2008) (koncert)

On the Road 2008 - Z pódia nevyniká kvalitou záznamu, střihu, scénáře a už vůbec ne svoji propracovaností. Je to takovej "obyčejnej" malej koncertní bonbónek a hudební poděkování písničkářského génia. Velmi milé, velmi příjemné..... "Já chci mít čapku s bambulí nahoře jíst kaštany mýt se v lavoře od rána po celý den zpívat si jeen, zpívat si pam pam padam pam padá dam, pam pam padam pam padá dam, pam pa da da dam pa da da da-ám" :-)

RocknRolla (2008)

Docela stylová mafošská gangsterka. Vypočítavá mrcha ztvárněná Thandie Newton byla k sežrání.

Strážci - Watchmen (2009)

Velmi těžké hodnocení. Snyder se svým filmem opět válí (závěr byl přímo geniální), ale já jsem nedostal to, pro co jsem si do kina přišel. Chtěl jsem partu hrdinů s výjimečnýma schopnostma, krásku, pořádnýho padoucha, bitky a nějakej zajímavej příběh. A co jsem dostal? Jen ty občasný bitky. Ale hlavně sociální sondu do psychicky, některých více, některých méně, narušených maškar. Do háje s filozofií, psychologií a politikou! Při sjíždění komiksu mě nudí do hloubky luštit hnutí mysli hlavních aktérů, od toho jsou jiné žánry, ale chci postavu, se kterou se budu moci ztotožnit, chci postavu, která mi bude rovnocenným protivníkem a vůbec, chci si užít jízdu nabitou fantazií! Zlatá třístovka.

Kung Fu Panda (2008)

Konečně jeden z animáku, kterej má aspoň trochu hlavu a patu a nesází jen na přiblblý fóry. Solidní tři vybroušený hvězdy.

Pozemšťané (2005)

Extrémně syrové, extrémně brutální a extrémě naléhavé. Dokument, ze kterého vám bude zaručeně zle. Film, který by se měl ale promítat na školách, seminářích a v televizi. Nejšílenější na tom je, že scénář k snímku se nezrodil v hlavách scénáristů, ale za vším stojí sama děsivá realita. A že to Shaun a Joaquin vzali opravdu z gruntu, od přeplněných klecí chovatelských stanic, přes devastující rybolov, jatka, vivisekci, až po cirkusy a zoo. A dobře mi z toho rozhodně nebylo. Škoda, že taky neukázali možná východiska. Pravda, dokument je sice lehce tendenční, ale je třeba přitlačit a zarytým pokrytcům otevřít oči. My jsme konzumenti a v konečném důsledku Ti, co skrytě podporují "lidské" bestie a zrůdy vyskytující se mezi námi.