Johanka z Arku (1999)

Taková nepodařená splácanina. Jsou zde dlouhé sekvence a pak rychlé střihy, které třeba přeskočí několik měsíců. Na to jaký se z toho dělal tráhk mě to zklamalo. Milla Jovovich tam jen hystericky vříská a tváří se jak umučení boží. Možná tam občas byly někde světlé chvilky, jako třeba v animaci některých scén, ale to bylo asi tak vše.

Johanka z Arku (1999) (TV film)

Dobrý film, který docela logicky možná i historicky trochu přesně zachycuje období stoleté války. Mě se velice líbil, i když všechny filmy o Johance z Arku skončí stejně.

Kung Fu Panda (2008)

Další dětský animák, který je i pro dospělý. Dá se říci, že se budete bavit od první minuty filmu až do poslední vteřiny titulků. A kdo nemá rád šelmičky ten si je hned po tomhle filmu oblíbí :)

Klan létajících dýk (2004)

Na mě až moc romatický film, ale bojové a vizuální scény mě zcela uchvátily. Jde vidět, že si tvůrci pohráli s každými i maličkými detaily. Děj byl největší zklamání, protože ke konci mi už připadal jak telenovela.

Hoří, má panenko (1967)

Tragikomedie, která i po mnoha desítkách let perfektně vystihuje českou povahu. Podle mě jsou zde velmi vtipné hlášky, ale to je asi tak vše. Nevím, proč si ostatní myslí, že je tenhle film úžasný, mě spíše připadá, že je podprůměrný a strašně smutný a v některých chvilkách docela i úchylný.

Hancock (2008)

Trailer bezvadný ale film? Kde jsou ty vtipné scény? Jsou tam, ale už to není tak vtipné a ani děj není moc zajímavý. Ze začátku si řikáte to se ještě rozjede, ale po hodině si řeknete : "Chtěl jsem přece vidět komedii o napravování superhrdiny", ale místo toho je to skoro až tragický romantický film. Možná skvělá myšlenka na počátku, jenže ta zmizela a na konci zůstalo jen pochybné torzo dvou milenců, kteří spolu jsou již pěkně dlouho a jí už to prostě omrzí.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Další SG film, který se podařil. Úžasné vynoření ponorky i skvělé letecké bitevní scény. Jediné, co je trochu škoda, je, že se inspirovali jedním dvojdílem ze seriálu, takže je to spíš taková přepracovaná kopie. Ale i tak je to skvělá podívaná a myslím si, že je mnohem lepší než Archa pravdy. A bohužel je to také poslední film Dona S. Davise, který navždy zůstane v našich srdcích jako nezapomentuelný gen. Hammond. Na konci filmu vám bude připadat, že se vlastně nic nestalo, ale o to jde - vždyť tenhle film se v překladu jemnuje NEPŘETRŽITOST, a tak doufejme, že SG bude mít další stejně kvalitiní pokračování.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Poslední hřebíček do rakvičky Pirátů. Hned na začátku se vám před očima zjeví ne moc podařené kulisy Singapuru. A pak začne slet nepřehledných dějů a historek. Cekově scény na moři jsou docela slušné i ty bojové ale děj stojí za starou belu. Kdo by si myslel, že bude mít trojka slušnou úroveň, hluboce se mýlí. Dalo by se říci, že jediné malé světýlko na konci tunelu, bylo pár krátkých minutek s Keithem Richardsem. Hollywood zase jednou natočil film, který pro inteligentně přemýšlející Evropany znamená skoro šílenství, neboť, když se zamyslíte nad dějem zjístíte na konci filmu, že je zde řada chyb. Kdo nechce znát konec dál ať nečte! Když uvěznili Kalypsó ( již v tuhle chvíli jde vidět, že je to opět blbost - Kalypsó a bohyně moří xD), musel za ni kapitán Bludného Holanďana převážet mrtvé duše. Jenže na konci filmu je Kalypsó osvobozená, ale Bludný Holanďan musí pořád převážet mrtvé. Proč? vždyť už je Kalypsó volná tzn. že Bludný holanďan a jeho posádka jsou svobodní nebo ne?

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Děj navazuje na předchozí film, a tak se Harold a Kumar vydávají do Amsterdamu za Mariou. Ale nebyli by to oni, kdyby si nedali i v letadle šluka travy z bonga (hodně podbné slovíčku bomba). A tato nešťastná chvíle je přivede opět na cestu, tentokrát ale za svobodou. Na cestě potakjí opět NPH, který má asi hodně rád jednorožce. A nakonec si dají pořádnýho šluka i s hlavou spojených dosti rasistických amerických států. Je to prostě parádní jízda, kterou stojí za to vidět.

Síla lidskosti - Nicholas Winton (2002)

Čtyřkrát jsem tenhle dokument viděla a čtyřikrát jsem si poplakala. Je dobře, že byl tento film natočen, aspoň si můžeme uvědomit, jak je záchrana života to nejcenější, co člověk může jinému člověku dát. A celou dobu vás provází skvělý hudební doprovod.