Ďáblova lest (2009) (seriál)

Po dlouhé době zas podařená, napínavá a záhadná česká detektivka. Po shlédnutí všech třech dílů můžu konstatovat, že jediné, co bylo špatné na této trilogii, bylo to týdenní čekání na další díl :) Ještě v polovině posledního dílu stále netušíte, kdo je onen Ďáblův přisluhovač. Skvělé herecké výkony se střídají z rudě zamračenou oblohou, která je doplněná mystickou historií. Občas vás i pobaví, například znělka z Majora Zemana mě velmi ptěšila. Doufám, že budou nasledovat podobně napínavé detektivní příběhy. SAT 666AN význam pochopíte na konci třetího dílu...

Poslední prázdniny (2006)

Vtipná, jednoduchá a milá komedie, která Vás zavede do Karlových Varů, města uprostřed "velehor" :) kde padají laviny, kde se lyžuje, skáče z přehrady a dělá mnoho jiných zajimavých věcí. Příběh je prostý, americká prodavačka se dozví, že umírá, a tak se rozhodne splynit si svůj sen a navštívit grandhotel Pupp. Potkává zde mnoho významných i nevýznamných lidí, které si za svůj pobyt svým laskavým srdcem získá. Na konec vše dopadne tak, jak má. Jediné co mě trošku zaráží je, že prezentují jako jednoho z hlavních herců Gérarda Depardie, který mi ale připadá, že zde má jen o malinko větší význam než postava Lucie Vondráčkové.

Malá černá skříňka (2004)

Romantická komedie bez komedie a happyendu. První polovina ještě ujde, ale pak příjde hluboký pokles. Místo oddychové komedie se najednou koukáte na dramtický film, který v sobě nese určité ponaučení, nelézt nikomu do mobilu či databanky. Ale proč to? Chtěla jsem se jenom pobavit a místo toho je mi smutno. I když se snaží o trošku optimistický závěr, stejně to skončí nemastně neslaně.

John a Mary (1969)

Velmi zajímavě se v tomto filmu prolíná přitomnost, se vzpomínkami, možnou budoucností a myšlenkami hlavních postav. Jednoduchá, příjemná a odpočinková komedie, která vypráví o dvou lidech, kteří se po společně strávené noci snaží poznat a u nichž postupem času vzniká silné pouto. Je to film, který neoslní ale i neurazí.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Až moc Bruta, který je vysloveně trapný. Jediné, co mě potěšilo a trochu i pobavilo, byla parodie na F1 se Schumacherem.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Moje cesta k tomuto seriálu byla trnitá ale stálo to zato. Půl roku před tím, než jsem viděla první díl, jsem si zde na csfd pročítala komentáře a divila jsem se, jak taková nudná hovadina může mít tak vysoký hodnocení. Jak hluboce jsem se mýlila. Na jaře roku 2009, poté co mi několik lidí udělalo narážku na HIMYM, jsem to prostě nevydržela a poprvé jsem shlédla první díly. It was awesome!! Úžasná partička Newyorčanů, která prožívá stratsti obyčejného života. Celý děj se točí kolem Teda a jeho přátel, který vypráví svým dětem, jak potkal jejich matku. Mezitím svůj příběh doplňuje o vtipné příhody, ponaučení i smutné části svého života. Skvělé je, že se vlastně vrací ve vyprávění jak do minulosti tak do budoucnosti a pokud se něco přihodilo, co je k určité události důležité, hned se to dozvím. Stále mi to tak trochu připadá, že je to nástupnický seriál po Přátelích, ale to ani trochu nevadí. Je to vtipný, milý a oddechový seriál, který si opravdu zaslouží vysoké hodnocení.

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Začátek filmu je velmi napínavý a podařený. Konec ve vězení trochu pokulhává, ale celkově se mi tento film libíl, i když nebyl zcela dokonalý. Nejsilnější byl samozřejmě příběh, který mi velmi silně připomíná ruská romantická díla, kde se musí za čest i zemřít ...

Baba na zabití (2003)

Kdo někdy něco podobného zažije, se ani na sekundu neusměje. Je to taková tragikomedie ze života.

Belphegor: Fantom Louvru (2001)

Vím, že tenhle film je tak trochu slaboduchý ale velmi mě bavil. Bude to asi tím námětem staroegyptských mumií a tajemného fantoma. Nejvíce se mi líbila Sophie Marceau v hábitu fantoma, ten kostým je fakt skvělej :)