Návrat do Cold Mountain (2003)

Netušila jsem, že se v této době dá ještě natočit romantický film, který vás oslní. Děj je tak půvabný (městečko Cold Mountain) a zároveň tak krvavý (bitva u Petersburgu). Jediný co se mi na tomto filmu nelíbilo je ten klasický ronmanticko-dramatický konec - po třech letech se sejdou a hned ho ... Takovéhle konce mě už přestávají bavit ale tvůrci ví, že špatný konec = nominace na oskara.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Obyčejná romantická komedie, která vás zklame. Čekáte, jak katolický kněz, rabín a krásná bloncka budou tvořit milostný trojúhelník, ale ono ne. Jde tam jen o rabína a bloncku z toho plyne velké zklamání. Jediné světlá místa jsou, když se zrovna na scéně objeví Miloš Forman.

Tajemství krokodýlů (1998)

Mystický a záhadný film s pomalým dějem. Kouzlo tajmného "snad upíra" je skryto až do konce filmu a vás jen mrzí, že nenašel tu opravdovou lásku. Prostě je to pohodový film s kapkou napětí.

Replikant (2001)

Mužský film. Chybí tomu příběh, hlavní hrdina je skvělí bojovník bez mozku a konec je vítězství dobra nad zlem a "krásná bratrská láska". Jediný důvod proč tomuhle filmu dávám jednu * je proto,že Jean-Claude Van Damme v roli replikanta vypadal jak štěňátko (musíte ho naučit na nočník, sedět, jíst, mluvit...).

Výplata (2003)

Klasická americká akce - nesmíte nad příběhem přemýšlet a dožijete se konce. Otázka co by kdyby je hlavní tema tohoto filmu a to lidi, kteří mají aspoň průměrné IQ, trochu deptá.

Shaolin fotbal (2001)

Tahle komedie mě spíše zaujala svými digitálními triky, než obsahem. Je to na mě až moc křečovit, prostě jde vidět, že je to obyčejný film, nejdřív se složí mužstovo, a pak všechny družstva porazí a hned je šťastný konec. Trochu nuda s pěknými efekty

Ali G Indahouse - Film (2002)

Pěkně sprostej filmeček :) je fakt cool. Nej je, když se Ali usmiřuje s Julii ;) nevím, co jinýho k tomu dodat prostě musíte to vidět

Satan nikdy nespí (1962)

Děj je velmi zajímavý a v něčem i překvapující. Ukazuje se, jak křesťanská víra pomalu vytlačuje původní náboženství. Bohužel je nastolen komunismus. Nevyslyšená láska atd.

Korsický případ (2004)

Vipná komedie, která vás pobaví. V hlavní roli je Christian Clavier, kterého opět doplňuje skvělý Jean Reno. Korsický případ je nabitý ironikou, hlavně na Korsiku.