Lakomec (1980)

Velmi dobře spracovaná divadelní známá hra. Jediné co této inscenaci chybí je dabing od Františka Filipovského. No prostě to není on.

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Poslední díl této trilogie mě zaujal prostředím skotského hradu. V některých místech je už trapný. Honaba za duchama je docela sklamáním.

Fantomas se zlobí (1965)

O trošku horší než byl první díl. Idol dřívějších žen Jean Marais se zde znovu dobře chopil své dvojrole.

Fantomas (1964)

Pěkná francouzská komedie, která i přes své stáří umískvěle pobavit.

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Taková blbost a získá ještě Lva za scénář. Česká dívka s nordickými rysy se dostává do "pěstovny" mladých německých fašistů, aby mohla splodit dítě dle norem. Bláhově se však zamiluje do mladého žida. Nakonec se místo s německým důstjníkem výspí s oním židem. No a jakto u podobných "uměleckých" děl bývá, je velmi nápaditý konec.

Amadeus (1984)

Jeden z nejlepších filmů, které znám. Je skvělý jak v anglickém originálu tak s českým dabingem. Úžasně popisuje Salieriho zášť. Perfektně zde Forman zachycuje Vídeň i s jejím obyvatelstvem. Nejlepší je, ale podle mého spolužáka Mozartův šílený smích.

Herkules (1995) (seriál)

První epizody, které byly podle legend, se mi docela líbily, ale čím novější tím horší. Tento seriál můžu doporučit jen těm, co chtějí zbytečně mařit čas.

Herkules (1997)

Pěkný rodinný animovaný film, který by měla mít každá rodina s dětmi ve filmotéce. Jediné, co mě mrzí, že přetrvává jméno Herkules místo Hérakla.

Xena (1995) (seriál)

Pěkný film pro mládež do patnácti. :) Jinak pro dospělé to je moc povrchní, hlavně pro ty co znají dějiny. První díly byly ještě ke koukáni, ale poslední epizody jsou to nejhorší, co mohlo takovýhle seriál potkat.

Falešná hraběnka (1994) (TV film)

Po prvních pěti minutách má člověk celý film prokouklý, ale stejně se u něho baví. Některé scény jsou spestřením obyčejné pohádky "princ chuďas". No ale pro obyčejný večer, kdy se chce člověk koukat je to pěkný odpočinkový film.