Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Nemůžu jinak, můj druhý film s Woodym Allenem opět nezklamal a dokázal mě velmi mile pobavit a překvapit. Poslední povídka rulezz, valící se ňadro bylo docela uhozené, jediné co mi nesedělo byla povídka s tranvestitou, startovní povídka měla taky své kouzlo, ale Daisy mě uchvátila nejvíc :-) Tak miloučká ovečka, tak krásné stvoření, hebké.....ehm DOST! Prostě další pohodový film u kterého si oddechnu a zaručeně se pobavím... Podle mě si každý najde tu ,,svou" povídku, která bude přesně podle jeho gusta...

Láska nebeská (2003)

Dodnes lituji dne, kdy jsem prohlásil, že Láska nebeská je zas nějaká romantická hovadina k žehlení a vypnutí mozku. V žádném případě to není pravda. Jedná se o naprosto unikátní dílo, naplněné emocemi po okraj. Film nabízí několik dějových linek a je jen na Vás, v jaké se najdete. Takhle si já představuji dokonalý romantický film, po kterém vám bude skvěle ještě několik dní a budete jej chtít ještě znovu vidět. Zároveň je to také skvělý vánoční film, tudíž si Lásku nebeskou plánuji na každé Vánoce a hned jsou mnohem krásnější. Film vás v jedné chvíli pobaví, abyste mohli poté brečet dojetím. Herecké výkony jsou skvělé, režie vynikající a hudba je snad kapitola sama pro sebe. Nejprve si zaslouží pochválit dokonalé použití písně od Joni MItchell - Both Sides Now. Lépe to snad ani nešlo. A pak si zaslouží velkou pochvalu skladatel Craig Armstrong, jehož dvacetiminutové score obsahuje přenádherné motivy a řadí se k mým nejoblíbenějším soundtrackům, hned vedle Forresta Gumpa. Narozdíl od něj je bohužel v naší kotlině těžko k dostání. Co z toho všeho plyne? Že hudba všem situacím, které se v tomto filmu objeví, velmi pomáhá. A mě nezbývá, než Vám tento film z celého srdce doporučit. Zatím ve svém okolí neznám nikoho, koho by tento film alespoň trochu nezasáhl a na konci filmu nenahodil ten správný, sentimentální úsměv, podobný smajlíku. Musíte vidět.

Moulin Rouge (2001)

Při sledování tohoto díla Baze Luhrmanna mě vždy mrazí v zádech. Ať už je to stylizací, kamerou, výpravou a zběsilou režií a nebo skvěle , vybranou, zaranžovanou a zazpívanou hudbou. Je to opravdu něco z jiného světa a těch 120 minut mě strašně moc bavilo i na poprvé. Byl jsem velmi nešťastný když film skončil. Patří rozhodně mezi ty, které bych si pustil klidně dvakrát, třikrát za sebou. Je to něco úplně jinýho a krásného - o Nicole Kidman ani nemluvě. Film patří mezi mou soukromou TOP 10

Redakce (2004) (seriál)

Typická Vejdělejkovština :-))))

50x a stále poprvé (2004)

Naprosto skvělá komedie s panem Sandlerem v hlavní roli, kterou už jsem viděl opravdu několikrát. Tento film je prostě tím filmem, po kterém šáhnu když je nuda, nebo smutno. Sandler a Barrymore jsou skvělý pár, takřka nevídaný a skvěle to mezi nimi funguje. Rob Schneider ve své menší roli je naprosto skvělý a desetivteřinový Tom je excelentní! Nelze zapomenout také další postavy jako svalovec, který bere steroidy, ženochlap a v neposlední řadě také mrož sukničkář, který má na svědomí pěkně blbé zakončení celého filmu, bez kterého by se tento film naprosto obešel. Jinak ale nemám slov - použití hudby takřka ideální - chválím především instrumentální verzi od Beach Boys - Wouldn't It Be Nice (originální verze se tu objeví několikrát a má svůj účel), dnes již tradiční "havajská" verze Somewhere over the rainbow atd. Takových milých a příjemných detailů je ve filmu více, ale to už zjistíte sami. Každopádně pokud se chcete odregovat od všeho, tak rozhodně doporučuji tento milý, nenápadný film s originálním námětem. "Už jste spolu spali? Ne .... ....Rádi bychom!"

Pravá blondýnka 2 (2003)

Neskutečný blábol, který zachraňuje pouze Reese Witherspoon... Kam se podělo to kouzlo skvělé jedničky? Proč se z ní celý film kopírovalo? Pro mne docela zklamání, čekal jsem to daleko lepší.

Cesta do Vídně a zpátky (2007) (TV film)

Tento ,,televizní" film se opravdu povedl. Na začátku sice scénář má slabiny, někdy až dosti velké.. Ale vše je dohnáno skvělým koncem, který prostě neměl chybu - žádnej viditelnej happyend se nekonal a bylo to opravdu zajímavé... Když se bude stále natáčet něco takového příjemného, milého... tak se zlobit určitě nebudu ! :-)

Král síly: Příběh Rickyho (1991)

Toto že vzniklo v roce 1991? To není možný, vždyť to vypadá jako gore brak ze sedmdesátých let. Je to ale neskutečná jízda ve stylu Braindead, ovšem vskutku některé nechutnosti jsou opravdu narozdíl od Braindeadu vymakanější :-)

Moderní Popelka (2004)

Tomuhle se říká prostě dobrá oddechovka. Viděl jsem to už několikrát a stále se mi to líbí, takže hodnocení tomu odpovídá .Vím že takových filmů je strašné množství a mnohdy to jsou ultra-mega-speciál slátaniny, ale tento mě strašně baví!