Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Seriál jsem neviděla, možná proto mi film přišel nudný a roztahaný. Humor je zde velmi zvláštní a hodně hořký, což také není můj šálek kávy. Herci průměrní, i když Krobot mírně vybočuje. Úspěch toho filmu, zřejmě tkví v kombinace fotbalu a vesnického humoru, což běžnému českému divákovi zřejmě stačí na to, aby film považoval za nadprůměr..

Světová válka Z (2013)

Road trip, při kterém vám pod kola skáčou zombies a kde nikdo nekouká, kam šlape. Film neustále omlívá to samé: hlavní hrdina někam přijede, tam se to pokazí a hrdina zase odjede jinam. Pokaždé zázrakem přežije a ještě stihne někoho zachránit. A když už je konečně lék na dosah, tak nikoho nenapadne použít mobil a roztroubit to do světa. Bohužel jde hodně vidět, že film někdo stříhal jako divý, nemluvě o hromadě logických chyb, které nebudu rozebírat, abych nespoilovala. Ale jeden příklad za všechny: Hrdina celé dny nespí, nejí, nepije...takový typický antizombieman.

Kick-Ass 2 (2013)

Po shlédnutí filmu se už nedivím, že Jim Carrey litoval své účasti ve filmu. Film je opravdu místy zbytečně moc násilný a spíš než o Kick-Assovi je film o Hit-Girl. To sice není na škodou, ale pak jde vidět, jak se film rychle snaží všechno stihnout do finále, které kupodivu skončí jak v pohádce, a to i přes to, že si film celou dobu hraje na syrového realistu. Jim Carrey byl jen tradičním lákadlem na slavné jméno, protože se velmi moc neohřeje a kromě jedné akčnější scény toho ani moc nepředvede. Naopak ve filmu místo Kick-asse více září Hit-Girl, Motherfucker a Mother Russia, jejich výstupy je radost sledovat. Ostatní slouží spíše jako kulisa. Skvělá je rovněž hudba, která filmu dodávala dobrou atmosféru. Celkově vzato, určitě to šlo udělat lépe, ale mohlo být také hůře.

Vítejte doma! (2003) (pořad)

Ty neustále srdceryvné projevy moderátorů a řvaní rodin se prostě nedá vydržet. Každý díl je o tom samém: Rodina brečí jak je na tom děsně špatně, protože se nedokážou postarat o svůj dům. Což děsně dojme moderátory, kteří začnou brečet do kamery, jak to moc chápou a je jim jich líto. Pak poněkud vyhrabou armádu dobrovolníků, postaví jim ještě větší barák, který stejně ze svého běžného rozpočtu neutáhnou. Takovou třešničkou na dortu jsou dětské pokoje, které jsou postaveny dle aktuálních zájmů dětí (10leté dítě chce být doktorem, tak udělají černou postel ve tvaru mikroskopu..WTF?!). Nakonec přijede rodinka zpátky, dramaticky zařve ODJEĎ S TÍM! A pak už jen řev, řev a řev. Prostě utrpení!

PanMáma (2013) (seriál) odpad!

Za co, Novo? Za co?!

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Jedním slovem: E-P-I-C-K-É. Skvělé animace, (orig.) dabing, hudba i příběh. Batman se předvede i ve své nejtemnější podobě a rozhodně se nedrží zpátky.

Redakce (2004) (seriál)

Na to, že se jedná o produkt Novy, jde o velmi dobrý počin. Sympatičtí herci, zajímavé zápletky, nemůžu si pomoc, ale na příjemné pokoukání mi tento seriál příjde mnohem lepší než Ordinace nebo Helena..

Můj soused Totoro (1988)

Tento film je jako akvárium coby spořič obrazovky. Je to sice hezky zpracované, vypadá to kouzelně, ale po pěti minutách nulového děje to přestává být zajímavé. Vážně nechápu proč má film tak vysoké hodnocení. Přestože má hezky zpracované animace a hudbu, tak na 5* film to prostě nestačí. Děj se točí kolem dvou uřvaných holek, které potkají lesního mutanta, který umí jen otvírat tlamu. Nic víc, nic míň, tohle vážně někomu příjde úžasné? Celé to zkrátka působí jako nudný deníček 10leté holčičky, který scénárista upravil po notné dávce silných drog. Cesta do fantazie je tak asi jediný film, který se Mijazakovi povedl na výbornou.

Banánový Joe (1982)

Má nejoblíbenější solovka B. Spencera. Sice nejde o komedii, u které se bude řechtat smíchy od začátku do konce, ale i tak je to skvělý pohodový film, u které se příjemně odpočívá.

Wolverine (2013)

/Pozn. Co se týče českého dabingu, tak ten je natolik zprzněný, že by si za to někdo zasloužil skončit v průvanu...//// ---- Chudák Wolverine, nejenže ho výlet do Japonska přišel draho, ale ještě musí (H. Jackman) táhnout celý film sám. Kdyby Wolverina nehrál tak dobrý herec, jednalo by se o propadák roku. Oproti Origins film značně zvolnil tempo, možná až moc. Takže přichází spousta debat, morálních poučení a samozřejmě nějaká ta romantika taky nesmí chybět. Následkem bohužel je, že filmu chybí svižnost a pořádná akce. Často se velmi vleče, postavy nemají hloubku a smutná je i absence drsných rosomáckých vtípků, kterých je jako šafránu. Celé mi to tak nějak připomínalo béčkovské rádoby akční filmy se Stellonem. Vadou na kráse jsou také některé detaily - jako například, věděli jste, že ninždové používali luky? Však se s nimi dá neslyšeně pohybovat a vůbec nebrání v akrobatických přemetech a kotoulech!Také vám už v polovině filmu téměř prozradí, jaké rozuzlení vás na konci čeká, to je prostě super! Někde jsem četla názor, že nejlepší scénou z celého filmu je potitulková scéna, a tomu musím dát zapravdu, protože mě vážně příjemně překvapila. Shrnuto a podtrženo, pokud chcete akcí a efekty přepláceného rosomáka, zůstaňte u Origins, a pokud vás zajímá Rosomákův čundr po známých v Asii, jděte do The Wolverine.