Vrána 4: Pekelný kněz (2005) odpad!

To je fakt také ťažké dodržať základnú schému? Prečo sú temné uličky ešte temnejšieho mesta vymenené za Mexiko? Prečo namiesto dokonalých prvých dvoch záporakov sa stáva titulným zlosynom trápny transvestita vydávajúci sa za Antikrista? Prečo Danny Trejo tancuje? Čo tu kurva robí Dennis Hopper? Z ktorej planéty prišiel Ed Furlong? Množstvo otázok a žiadne odpovede. Hnusný, sprostý, zbytočný film! Brandon Lee sa v hrobe neobracia, on priam rotuje! Dúfam, že mi raz tiež sadne na náhrobok vrana a ja sa vydám zabiť tvorcov najväčšieho znesvätenia v dejinách kinematografie...

Hancock (2008)

"Na co čumíte, kokoti?!" Klobúk dolu, námet je teda viac než originálny, Will Smith viac než sympatický a dej viac než akčný, no predsa ma tu niečo zarazilo - tá trápne krátka stopáž. Iné voloviny sa utápajú v 120tich minútach a konečne poriadne hustý film má trvanie animovanej komédie pre batoľatá?! To už kde sme... Iní tvorcovia len spotvorujú perfektné komiksy a inkasujú zato balíky, ľudia sa nudia, film je o k*kote, stopáž dobre že nie ako pri Titanicu, prístupnosť od 12tich rokov ale keď niekto príde s dobrým nápadom, neohrabaným alkoholickým (anti)hrdinom, pár vulgárnymi hláškami, j*bnú mu tam pár minút a nech sa potom vyhrá! Ach, doboha... A mohol to byť tak skvelý film! " - ... taky z vás pěkně táhne alkohol!" " - Protože chlastám, krávo!"

Nová noční můra (1994)

Zásah do čierneho / vedľa. Lebo ťažko povedať. Cravenovi nie je nič sväté a mytológiu, ktorú vybudoval prvým dielom teraz úplne stavia na hlavu. Ani Freddy tu už nie je taký borec, ako v predošlých filmoch, dokonca mu Wes "prirobil" plášť a vysoké boty. Aspoň Englund v civile a Heather Langenkamp sa držia. O tom jej synovi radšej pomlčím... No nepomlčím, proste otravný malý vreštiaci chuj! Ale mohlo to byť aj horšie. Nič podobné by som však už asi nezvládol... R. I. P. Freddy.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

No teda! Guillermo sa nám poriadne vyhral. Už prvá časť príbehu o "Červenom" bola veľmi dobrá, no týmto to del Toro zaklincoval! Ron Perlman hláškuje ako o dušu, Selma Blair je príťažlivejšia ako kedykoľvek predtým, no a smiešny Johann Krauss boduje. Všetkých ale zatieňuje elfský princ Nuada - to je postava ako bič! Guillermo del Toro si stvoril svoj vlastný fantasy svet, v ktorom nepanujú žiadne obmedzenia, trolovia sa maskujú za staré dámy, príbehy z čias kráľov ožívajú a Zlatá armáda je nevyhnutnou súčasťou blizkriegu. Chcem tretiu časť!

Mezi řádky (2007)

No hej, pekný film, aj herecké výkony sú ok... Hudba, scenár tiež v pohode, brácho... Ale nik ma nepresvedčí, že po pár tvrdých rečiach o holokauste, škodlivosti rasizmu a lekcií o tom, čo má s tebou tvoj negerský / skurvený belošský / rákosnícky / hispánsky spolužiak spoločné, sa z člena gangu stane útlocitný humanista. Ale prosím vás... Milý Hollywood, my nie sme takí debili, aby sme to zhltli...

21 gramů (2003)

Pri Tarantinovom Kill Bill to bolo únosné - kapitoly neboli chronologicky usporiadané, no keďže boli dostatočne dlhé, dalo sa to v hlave dostatočne usporiadať. Zato pri 21 Grams si už nie som istý skoro ničím. Mal by som ten príbeh konzultovať s psychiatrom... Benicio Del Toro (ako vždy) úžasný, Sean Penn sa tiež držal, akurát nechápem, čo všetci vidia na Naomi Watts. Za príbeh (ak sa to naozaj stalo tak, ako si myslím) dávam bonusovú hviezdičku.

Vrána: Město andělů (1996)

Vrana trafila do čierneho. Pre mňa je ten film modlou, aj keď pár výčitiek by som mal (zbytočný humor, príliš patetickosti), no tie sú len smietkou oproti lichôtkam. Zato Vrana: Mesto anjelov je taká ako som si ju vždy sfilmovanú predstavoval - minimum emócií, hlavný hrdina na motorke brázdi bizarné LA, pomsta je prvoradá... No áno, je to béčko, ale Vrana je v prvom rade komiks, až potom film. Takže výdatne komiksová atmosféra, extravagantní zloduchovia (najmä famózny Iggy "Křivák" Pop) a po dokonalom Brandonovi Lee aj nemenej charizmatický Perez sú pre mňa jasnou voľbou. Nebyť pár prehmatov a nedomyslených scén, bolo by to za *****.

Plán hry (2007)

Keď s deťmi robí Schwarzo - v pohode... Ale The Rock nato nemá, nie je vtipný, len odpudzujúco trápny. A na tomto filme je tak málo pozitív, že to nestojí za reč. Mal radšej ostať pri Walking Tall.

Harry Brown (2009)

Drsný film, od ktorého som nečakal nič a dostal vrchovate. Michael Caine je perfektný, snáď si už konečne niekto uvedomí, že s dôchodcami si je neradno začínať, zvlášť keď sú to vycvičení zabijaci :) A konečne som videl Davida Bradleyho aj niekde inde ako v Harrym Potterovi. Scenár je fajn, príbeh sa na nič nehrá, ide len o chladnokrvnú pomstu a je dokonale nepredvídateľný. Ako taký netradične pojatý thriller to u mňa zabodovalo, no na 96 hodín s Neesonom sa to ešte nechytá.

Kanibal! Muzikál (1993)

Od tohto som čakal ťažkú k*kotinu, pretože to, čo som sa od známych napočúval a dočítal o TROME ma poriadne "vydesilo". Ale nakoniec som sa poddal a skvelo som sa pobavil. Pesničky sú tu naozaj šialené, hlavný hrdina je neskutočný blbec, no nemôžem si pomôcť, strašne sa mi to páčilo. Ovšem, žánrové označenie "horor" sa tu naozaj nehodí, ak nerátam úvodné gore scény. Skôr poriadne drbnutý muzikál. Parker a Stone mali už oddávna talent :)